Skocz do zawartości
Nerwica.com

Badania konkret czy do psychiatry?


jdw09@interia.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim, jestem tu nowa, ale ze stanami lękowymi kopię się już dobrych kilka lat. Miałam stany lękowe dotyczące śmierci mojej i bliskich. Przechodziłam przez ataki paniki. 
Ostatnio jednak mam fazę na wymyślanie sobie chorób, hipochondria po całości. Morfologię mam dobrą, CRP w normie, sprawdzałam tarczycę, miałam USG powiększonych węzłów chłonnych szyi. Są podobno powiększone odczynowo, jeden za uchem mam już ze 3 lata taki sam, więc skoro mnie nie załatwił to wnioskuję, że taki już sobie jest. Drugi pojawia się i znika, czyli ten też nie jest groźny. Gdy już myślałam, że mojej nerwicy skończyły się pomysły...
po wyjściu z gabinetu znalazłam sobie węzeł chłonny w pachwinie. No dramat, całe max. 1,5cm paniki. Tak, wiem, że w pachwinie czasami zostają i że przyjmuje się, że do 1,5cm to nadal norma. Tyle już ten węzeł dotykam, że mnie to miejsce boli. Teraz jazda, bo jak boli to zły znak  Yhy, yhy, ładnie. Jak z czymś ostatnio poszłam to w odpowiedzi usłyszałam cytując lekarkę "to sobie Pani teraz wymyśliła..."  
Dziś do rozpaczy doprowadza mnie stan podgorączkowy, uczucie gorących policzków i dreszcze. Wydaje mi się, że jestem ostatnio bardziej zmęczona (kto by nie był będąc w stanie permanentnej paniki i zamartwiania się).
Ktoś miewa podobne objawy? Czy powinnam sprawdzić jeszcze coś? Tylko błagam, już nie sama i nie chcę się nigdzie macać...  A może wyszuflować wszelkie termometry i ciśnieniomierze przez okno, zamówić rękawiczki niedrapki i nic już nie sprawdzać? Proszę więc o konkretne rady czy powinnam iść do lekarza ogólnego (żeby znów spojrzał na mnie jak na kogoś, kto nie ma co zrobić z wolnym czasem) i zrobić badania na jakąś boreliozę, pasożyty o nieznanej mi nazwie albo inne badanie, którego robić wcale nie chcę, ale wykluczyć powinnam. Chciałabym podejść do tematu rozsądnie i upewnić się, że to tylko somatyzacja nerwicy. 
Jeśli to nie pomoże to już zostaje prosto do psychiatry, bo u psychologa już jestem. Ktoś ma tę drogę już za sobą i może się podzielić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej . Radzę wybrać się do psychiatry przeszłam bardzo długą drogę po lekarzach  szukając choroby która była zupełnie innym miejscu .Doszukiwalam się w moim ciele wszystkiego trwało to bardzo długo dużo straconego czasu , nerwów i pieniędzy.( zrobilam miliony badan) Dziś jestem zdrowa bez lęków na punkcie swojego zdrowia.Serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×