Skocz do zawartości
Nerwica.com

LEMBOREXANT


Luxor

Rekomendowane odpowiedzi

Nadchodzi przełom w leczeniu bezsenności?

Kilka dni temu, po wieloletnich badaniach, japońska Eisai oraz amerykańska Purdue Pharma zgłosiły do NDA (New Drug Application) nowy lek.
W ten sposób zaczyna się proces zatwierdzania leku, który stanie się nowym podejściem w leczeniu bezsenności.

Lemborexant rozpoczyna nową klasę leków, podwójnych antagonistów receptorów oreksynowych. Mechanizm leku nie opiera się na działaniu sedatywnym, tylko na tłumieniu sygnałów odpowiedzialnych za czuwanie.

Lemborexant ma nie tylko ułatwiać zasypianie, ale przede wszystkim utrzymywać sen przez całą noc, co może być korzystne dla osób z problemami wczesnego wybudzania.
Lek jest nie uzależniający i będzie nadawał się do długotrwałego stosowania.
Lemborexant odniósł końcowy sukces w dwóch dużych badaniach 3 fazy klinicznej, m. in w porównaniu z zolpidemem i placebo.

Ja osobiście bardzo liczę na ten lek, że zostanie wprowadzony na rynek i pojawi się w Polsce.
Wtedy będzie można te wszystkie mianseryny, kwetiapiny i zolpidemy wyrzucić w końcu do kosza.

Edytowane przez Heledore
Poprawiono pisownię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ,żeby po tym kaca nie było do późnego południa ,,, i ciekawe jak z tolerką i ,,,najważniejsze 1)cena 2) kiedy , oraz 3) intereakcje z SSRI ? Acha i jak jakis mongoł z wódą pomiesza , czy mu nie odbije na cacy ,,, ?wiem , pytania bez odpowiedzi jeszcze dziś .

 Jak na razie benzogówno jakoś u mnie jeszcze działa ,,, choc żaden to ideał spać po proszkach .

Edytowane przez Kalebx3 Gorliwy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod koniec grudnia FDA zatwierdziła lemborexant pod nazwą handlową DAYVIGO do leczenia bezsenności u dorosłych. Trzeba czekać, aż lek pojawi się w Europie, bo może być to rewolucja.

 

https://www.eisai.com/news/2019/news201993.html

Edytowane przez Luxor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×