Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Petek napisał:

SSRI są w 5 najszkodliwszymi lekami na świecie .

https://m.telewizjarepublika.pl/koniecznie-przeczytaj-oto-osiem-najbardziej-szkodliwych-lekow-na-swiecie,44178.html

Po drugie biorę SSRI od 17 r. ż już po roku miałem stłuszczenie nie alkoholowe watroby. A teraz wątrobą szkoda gadać.

Spoko. Ten artykul podaje tylko: najbardziej szkodliwe leki na drugim miejscu to SSRI. Nic wiecej. To nie jest badanie tylko opinia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, picziklaki napisał:

SSRI mają znikomy wpływ na wątrobę niektórzy ludzie biorą tlpd jak ja całe życie i żyją 🙂, ta strona nie jest wiarygodnym źródłem informacji więc nawet na nią nie wchodzę. 

Wlasnie. Jakies opinie. Ja czytam tylko wyniki przeprowadzonych badan a nie opinie i wypowiedzi.

(Nie podaje linkow bo przewaznie wszystkie sa po angielsku, polskich badan nie znajduje)

Edytowane przez Miss Worldwide

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim, jestem tu nowa, świeżo po wizycie u lekarza. Mam nerwicę lękową z napadami lęku i agorafobie. Dostałam Zoloft i Xanax- na te moje ataki. Leki będą dopiero jutro ale ja juz przeżywam że mam je brać. Wiem, że są potrzebne bo jest bardzo ciężko. Najbardziej boje się, że przez nie schudnę. Boję się braku apetytu, mdłości. Juz teraz ważę tyle, że szkoda gadać a nie wyobrażam sobie żeby miały mi jeszcze kg spaść ... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.02.2020 o 00:05, Petek napisał:

Lepiej liv 52 + essentiale forte. Heparegen nie regeneruje wątroby .

Bo nie musi. Jak zapewne wiesz wątroba regeneruje się sama. Heparegen niweluje skutki chemii która wcinasz. Dzięki temu zachowujesz normalny stan wątroby pomimo jej katowania lękami. Wszystkie te suple typu fosfolipdy to śmiech na sali jeśli wierzysz w suplement diety a nie lek to o czym rozmawiamy... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.02.2020 o 13:34, Drobinka napisał:

Hej wszystkim, jestem tu nowa, świeżo po wizycie u lekarza. Mam nerwicę lękową z napadami lęku i agorafobie. Dostałam Zoloft i Xanax- na te moje ataki. Leki będą dopiero jutro ale ja juz przeżywam że mam je brać. Wiem, że są potrzebne bo jest bardzo ciężko. Najbardziej boje się, że przez nie schudnę. Boję się braku apetytu, mdłości. Juz teraz ważę tyle, że szkoda gadać a nie wyobrażam sobie żeby miały mi jeszcze kg spaść ... 

Po sertralinie sie tyje raczej a nie chudnie. Na poczatku mozesz miec troche problemu z jedzeniem. 

Zacznij brac polowke z 25mg przez kilka dni to organizm sie nie skapnie. 

Jesli dostalas xanax zeby brac codziennue to upewnij sie zeby nie brac wiecej niz 2-3tyg. Chociaz teraz lekarze juz uwazaja bardziej na benzodiazepny i sami karza odstawiac po okolo 2tyg. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Miss Worldwide napisał:

Po sertralinie sie tyje raczej a nie chudnie. Na poczatku mozesz miec troche problemu z jedzeniem. 

Zacznij brac polowke z 25mg przez kilka dni to organizm sie nie skapnie. 

Jesli dostalas xanax zeby brac codziennue to upewnij sie zeby nie brac wiecej niz 2-3tyg. Chociaz teraz lekarze juz uwazaja bardziej na benzodiazepny i sami karza odstawiac po okolo 2tyg. 

Pierwsze słyszę, żeby po sertralinie się tyło. Chyba, że jak ktoś się tym faszeruje latami? I organizm się przyzwyczai? 

 

Osobiście biorę sertralinę już drugi raz. Dwa lata temu brałam 100mg, a teraz po długiej przerwie i nawrocie depresji i nerwicy biorę 50mg i na obu tych dawkach nie chce mi się jeść, mam mdłości i ścisk żołądka, zero apetytu, co sprawia, że dość szybko spada mi waga. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.02.2020 o 09:10, zabijaka napisał:

Daj znać... Ja za parę dni wybieram się do psycha, bo nie mam leków. Stosuję triticco i fajnie usypia, ale ciągle się wybudzam i sen trwa... Jakby szybko. Mam kilkanaście krótkich snów, a rano wstaję zupełnie niewypoczęty, ale też nie zmęczony. Taki sen jak po alkoholu niektórzy mają - padną jak kłoda, ale rano nieświeży człowiek wczorajszy. Jedyne czego chcę to normalny, głęboki sen jak dawniej. Od listopada się z tym męczę. ;(

Pamietam o Tobie - wczoraj pierwszy raz wziąłem połówkę, przyszła fajna senność i spałem cała noc ale to może być tez przypadek ;) potestuje jeszcze ze 3 dni i dam znać. 

Edytowane przez japao

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Wbmot napisał:

Pierwsze słyszę, żeby po sertralinie się tyło. Chyba, że jak ktoś się tym faszeruje latami? I organizm się przyzwyczai? 

 

Osobiście biorę sertralinę już drugi raz. Dwa lata temu brałam 100mg, a teraz po długiej przerwie i nawrocie depresji i nerwicy biorę 50mg i na obu tych dawkach nie chce mi się jeść, mam mdłości i ścisk żołądka, zero apetytu, co sprawia, że dość szybko spada mi waga. 

Pierwsze slyszysz? To malo slyszalas/es w takim razie. Bardziej prawdopodobne jest tycie na sertralinie niz chudniecie. 

Ja osobiscie nie tyje a na poczatku brania tez na zoladek troche siadalo. Ale jak sie sertra unormuje to wszystko wraca do normy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Miss Worldwide napisał:

Pierwsze slyszysz? To malo slyszalas/es w takim razie. Bardziej prawdopodobne jest tycie na sertralinie niz chudniecie. 

Ja osobiscie nie tyje a na poczatku brania tez na zoladek troche siadalo. Ale jak sie sertra unormuje to wszystko wraca do normy. 

Tak, jeszcze nigdy nie słyszałam, żeby ktoś tył na sertralinie. 

No ale to co piszesz, że z czasem wszystko wraca do normy i się już nie chudnie jest dla mnie pocieszeniem, bo już wszystkie ciuchy na mnie wiszą, skóra też. Wolałabym, żeby to chudnięcie już się zatrzymało. Jestem blada jak śmierć i wychudzona. Twoje słowa mnie pocieszyly. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Wbmot napisał:

Tak, jeszcze nigdy nie słyszałam, żeby ktoś tył na sertralinie. 

No ale to co piszesz, że z czasem wszystko wraca do normy i się już nie chudnie jest dla mnie pocieszeniem, bo już wszystkie ciuchy na mnie wiszą, skóra też. Wolałabym, żeby to chudnięcie już się zatrzymało. Jestem blada jak śmierć i wychudzona. Twoje słowa mnie pocieszyly. 

A ile bierzesz?

Moze sama nerwica albo deprecha cie wychudza.

Ja schudlam 15kg na paroxetynie. Zero checi do jedzenia. Odruchy wymiotne na zapach jedzenia nawet zwyklej kanapki.

Na sertralinie normą jest raczej tycie ale nie jakos duzo. Co nie znaczy, ze nie ma osob co nie chudna. Te leki na kazdego moga dzialac inaczej.  Wiekszosc osob jednak tyje (chyba jest nawet w ulotce) Tak samo jak wiekszosc powinna brac rano sertre bo jak bierze wieczorem to nie moze spac. Ale sa osoby co czuja sie senne. Ja np czylam silną sennosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ogolnie jest problem z jedzeniem. Mam taka nerwice, ze jezeli wiem ze musze np dzis wyjsc do sklepu, pracy, to po prostu nic przelknac nie moge. Tak samo w pracy, nie jestem w stanie jesc. 

w ulotce zoloftu napisane jest ze mozliwy objaw to zwiekszenie masy ciala, w necie w ulotce jest ze zmniejszenie ??? Czemu to tak ? Mowilam lekarzowi ze nie moge juz chudnac bo sie przez wlasne nogi przewracam, a wszedzie wszyscy mi mowia ze na sertalinie waga leci w dol... 

 

Jak myslicie moge lekarzowi zasugerowac  na nastepnej wizycie zeby zmienil mi np na mianseryne ? Tez jest na nerwice, na leki, uspokaja. Lek starszej generacji ale slyszalam sporo dobrych opinii i moze bym w koncu mogla jesc ... 

 

aha, pragne dodac ze zoloft wzielam trzy dni, spedzilam ten czas w toalecie. Gora dol, kazda kombinacja. Zero swiadomosci, bol glowy, zero spania. Nie wzielam juz wiecej bo -2kg jestem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Drobinka napisał:

U mnie ogolnie jest problem z jedzeniem. Mam taka nerwice, ze jezeli wiem ze musze np dzis wyjsc do sklepu, pracy, to po prostu nic przelknac nie moge. Tak samo w pracy, nie jestem w stanie jesc.

Biedna  :(  [tuli, tuli]

19 godzin temu, Drobinka napisał:

Jak myslicie moge lekarzowi zasugerowac  na nastepnej wizycie zeby zmienil mi np na mianseryne ? Tez jest na nerwice, na leki, uspokaja. Lek starszej generacji ale slyszalam sporo dobrych opinii i moze bym w koncu mogla jesc ...

Mianseryną nerwicy i lęków nie wyleczysz. Ponad to mianseryna również niesie ze sobą szereg uciążliwości - w zależności od dawki.

19 godzin temu, Drobinka napisał:

aha, pragne dodac ze zoloft wzielam trzy dni, spedzilam ten czas w toalecie. Gora dol, kazda kombinacja. Zero swiadomosci, bol glowy, zero spania. Nie wzielam juz wiecej bo -2kg jestem. 

Tak jest na początku, zwłaszcza jeśli to twoja pierwsza przygoda z SSRI. To zawsze przechodzi, a problemy gastryczne ulegają redukcji na przestrzeni czasu, ale trzeba przetrwać początek. Jak jesteś drobinką pomocne może okazać się wchodzenie od 25mg/d, porozmawiaj o tym z lekarzem. Sertralina to na prawde dobry lek, gdybyś miała porównanie z lekami starszymi i innych grup to zobaczyłabyś, że nie ma na co narzekać. Ja jestem też chudziutki, lata temu kiedy zaczynałem od fluwoksaminy (chyba jeszcze gorzej niz przy sertralinie z apetytem) to ratowałem się po prostu jedzeniem o dużej gęstości kalorycznej - żelki, czekolada, snickersy, orzechy 🙂 Pozdrawiam i życzę wytrwałości po podjęciu decyzji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Drobinka napisał:

U mnie ogolnie jest problem z jedzeniem. Mam taka nerwice, ze jezeli wiem ze musze np dzis wyjsc do sklepu, pracy, to po prostu nic przelknac nie moge. Tak samo w pracy, nie jestem w stanie jesc. 

w ulotce zoloftu napisane jest ze mozliwy objaw to zwiekszenie masy ciala, w necie w ulotce jest ze zmniejszenie ??? Czemu to tak ? Mowilam lekarzowi ze nie moge juz chudnac bo sie przez wlasne nogi przewracam, a wszedzie wszyscy mi mowia ze na sertalinie waga leci w dol... 

 

Jak myslicie moge lekarzowi zasugerowac  na nastepnej wizycie zeby zmienil mi np na mianseryne ? Tez jest na nerwice, na leki, uspokaja. Lek starszej generacji ale slyszalam sporo dobrych opinii i moze bym w koncu mogla jesc ... 

 

aha, pragne dodac ze zoloft wzielam trzy dni, spedzilam ten czas w toalecie. Gora dol, kazda kombinacja. Zero swiadomosci, bol glowy, zero spania. Nie wzielam juz wiecej bo -2kg jestem. 

Leci w dol na poczatku waga. Bo jesc nie mozna. Ale po 2 tyg sie normuje. Q dodatku jak sertra nerwice uspokoi to sie ma lepszy apetyt.

Zobacz ktora ulotka jest nowsza. Ta bedzie bardziej aktualna. Czasem po tym jak juz lek jest na rynku i wiele osob bierze to maja wiecej wynikow i je aktualizuja. 

Nie rezygnuj z sertraliny bo na nerwice ci moze pomoc i to sporo. U mnie kasuje nerwice. Nie ma juz ciaglego lęku i atakow paniki. Spie dobrze, jem za dobrze hehe. A na poczatku nie moglam przelknac lyzki jogurtu. 

Inne antydepresanty nawet gorsze skutki uboczne daja na poczatku. 

Sertre zacznij brac od okruszkow. Tabletke 50mg jak masz to na 4 podziel. Lekarze zazwyczaj karza brac 25 przez kilka dni i wchodzic na 50. Ale dla niektorych i te 25 to za duzo. 

Ja juz drugi raz jestem na sertralinie i jest ok. Inne antydepresanty tez bralam ale przy dominujacej nerwicy lepsza jest sertra. (Slowa lekarza) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, lekarz przepisał mi na nerwice lękowa Zoloft 50 mg. Przez pierwsze 5 dni 1/4 tabletki, potem przez 5 dni 1/2 tabletki i później już cała tabletkę. 

Poczytałam tutaj trochę i szczerze mówiąc boję się chyba najbardziej skutków ubocznych.. Są do zniesienia? Jestem straszna panikara, ja już jestem w stresie, że w ogóle muszę wziac jakaś tabletkę.. Zwłaszcza, że po Elicei wystąpiła u mnie tachykardia i odstawiłam ja odrazu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Malwaa napisał:

Hej, lekarz przepisał mi na nerwice lękowa Zoloft 50 mg. Przez pierwsze 5 dni 1/4 tabletki, potem przez 5 dni 1/2 tabletki i później już cała tabletkę. 

Poczytałam tutaj trochę i szczerze mówiąc boję się chyba najbardziej skutków ubocznych.. Są do zniesienia? Jestem straszna panikara, ja już jestem w stresie, że w ogóle muszę wziac jakaś tabletkę.. Zwłaszcza, że po Elicei wystąpiła u mnie tachykardia i odstawiłam ja odrazu. 

Wszystko jest do zniesienia 🙂 te dawki nie są duże. Ja ostatnio zacząłem od 1 tabs. 100mg - waga 87kg. Poskręcało mnie. Potem 50 przez tydzień i teraz 100mg najgorsze to przeczytać ulotkę poczytać o skutkach ubocznych a potem sobie wkręcić ze są. Więcej wiary we własne siły i to że będzie lepiej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Malwaa napisał:

Hej, lekarz przepisał mi na nerwice lękowa Zoloft 50 mg. Przez pierwsze 5 dni 1/4 tabletki, potem przez 5 dni 1/2 tabletki i później już cała tabletkę. 

Poczytałam tutaj trochę i szczerze mówiąc boję się chyba najbardziej skutków ubocznych.. Są do zniesienia? Jestem straszna panikara, ja już jestem w stresie, że w ogóle muszę wziac jakaś tabletkę.. Zwłaszcza, że po Elicei wystąpiła u mnie tachykardia i odstawiłam ja odrazu. 

Dobrze ci przepisam dawki. Od cwiartki z 50 to nawet nie powinnas nic poczuc. 50mg to najnizsza dawka. A jak dalej sie boisz to nawet mniejszy okruszek sobie wez na probe. Taki okruszek co uwazasz ze twoj organizm nie "zauwazy" i jak zobaczysz, ze jest dobrze to wezmiesz wiekszy okruszek. Ja tak zawsze robie bo boje sie lekow.

Ale jak poczytasz ulotke z ibuprofenu czy paracetamolu to tez ma pelno ubokow. Poprostu musza wymienic wszystko mozliwe w ulotce ale to nie znaczy, ze czesto wystepuja. 

Nie jestes jedyna co sie boi wziac tabletki. Jak nie wszyscy nerwicowcy to wiekszosc z nas sie boi. Taki urok nerwicy lękowej.  Ale 50mg to jest najnizsza dawka wiec cwiartka to pikus. Co maja powiedziec ci co musza brac 200mg. A widzialam i takich co biora wiecej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Elendil napisał:

Jak działa na was Sertralina aktywizująco (pobudzająco) czy uspakajająco ?

I tak i tak. Tzn. przestałam płakać. Nie wpadam w furie. Właściwie wyszłam już z doła. Nie denerwuję się. A więc jestem spokojna. 

A z drugiej strony nie jestem apatyczna, zdołowana. Mam chęć do działania, do robienia czegoś w domu i poza nim. Nie przysypiam na kanapie. Chce mi się coś robić. Jestem znowu sobą. Znowu jestem wesoła. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×