Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
nowy123

Zmiana leku na natręctwa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,od prawie dwóch lat biorę Miravil 100 mg,dwie tabletki dziennie czyli 200 mg,niby natręctwa ustąpiły w znacznym stopniu ale mam straszne wachania nastroju,raz jest dobrze i cieszę się wszystkim a potem przychodzi okres gdzie nic mi się nie chce i czuje się fatalnie,czy to może być spowodowane tym lekiem? są jakieś inne leki na ten rodzaj nerwicy? a może dawka zbyt duża albo zbyt mała?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj na forum są oddzielne tematy  o różnych rodzajach leków, również SSRI. Dużo czytania jest :). Ogólnie te leki to g**** , powoli zrobią z Ciebie zombie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.10.2018 o 05:21, pawel12345 napisał:

Tutaj na forum są oddzielne tematy  o różnych rodzajach leków, również SSRI. Dużo czytania jest :). Ogólnie te leki to g**** , powoli zrobią z Ciebie zombie.

Bez przesady, leki nie zmieniają osobowości, człowiek nie staje się po nich kimś innym. Mają za zadanie wyciszyć, zredukować napięcie. Po co się męczyć, jeśli można chociaż odrobinę sobie pomóc lekami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś mi podpowiedzieć na jaki lek mogę zastąpić ten Miravil? coś podobnego chciałbym spróbować bo ten mi pomaga ale jednak są te wachania nastroju może to przez to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że wahania nastroju są ściśle związane z natręctwami. Przynajmniej w moim przypadku. Zażywam aktualnie Mozarin 200 mg (lekarz powiedział, że to maksymalna dawka dobowa tego konkretnie leku) i mogę powiedzieć, że jestem zadowolony z leczenia. Mało skutków ubocznych i nie są one zbyt uciążliwe.

Natomiast co do leków trzeba porozmawiać z lekarzem (domyślam się, że chodzisz do psychiatry skoro masz leki). Im więcej mu powiesz na temat Twoich odczuć co do leku, tym bardziej Ci pomoże. Dobór leków jest sprawą indywidualną i jeden lek będzie działał na Ciebie lepiej, drugi gorzej.

W dniu 1.11.2018 o 23:01, Ja84 napisał:

Bez przesady, leki nie zmieniają osobowości, człowiek nie staje się po nich kimś innym. Mają za zadanie wyciszyć, zredukować napięcie. Po co się męczyć, jeśli można chociaż odrobinę sobie pomóc lekami?

Zgodzę się z tym w 100%. Co do genezy chorób psychicznych sami lekarze nie są pewni jak dokładnie powstają i czasem potrzebna jest chemia, ale oczywiście psychoterapia nigdy nie zaszkodzi. I zrozumienie wśród najbliższych, a z tym bywa różnie....

Edytowane przez jamees

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, wiejskifilozof napisał:

Ja dostałem,burę od doktorki.Kiedy mówiłem,o zmianie leku

no to zmień doktorkę 🙂 jak czujesz że chcesz zmianę no to jej dokonaj 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, wiejskifilozof napisał:

Ja dostałem,burę od doktorki.Kiedy mówiłem,o zmianie leku

Tak jak pisał KotJarosława zmień lekarza. Ja leczyłem się u 5 (oczywiście nie na raz, ale po kolei) i w 4 przypadkach lekarze Ci naprawdę chcieli pomóc i słuchali pacjenta. Niektórzy lekarze to wiesz... wydaje mi się, że nie zdają sobie sprawy z powagi sytuacji w jakiej znajduje się pacjent i nawet nie próbują dotrzeć do źródła problemów. Tylko proszki, proszki....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie mam sytuację że faktycznie Miravil pomaga mi na natrętne myśli ale z drugiej strony codziennie odczuwam brak chęci do czego kolwiek,zamiast cieszyć się z ustąpienia natrętnych myśli i przestania robienia dziwnych rzeczy to ja ciągle mam jakieś wątpliwości i brak chęci,miał ktoś coś takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Typowe przy ssri, możesz dodać coś aktywujacego lub spróbować zmienić na snri 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, DeathOfTheMotorneuron napisał:

Typowe przy ssri, możesz dodać coś aktywujacego lub spróbować zmienić na snri 

coś aktywującego czyli co masz na myśli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Bupropion, metylofenidat, modafinil 

Choć raczej tylko pierwsza opcja będzie dostępna u większości psychiatrów 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Lekarz zalecił mi zmianę leku z miravilu na pramatis,co to za lek,ktoś go stosował?

Edytowane przez nowy123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nowy123 poczytaj wątek o escitalopramie w dziale leki. To substancja czynna pramatis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,jakiś czas było okej po pramatisie ale teraz znowu nie mam na nic chęci,kompletnie brak chęci do czego kolwiek,nic mnie nie cieszy,co dalej robić biorę 2 tableki dziennie czuje że się załamuje,myśli natrętne ustąpiły ale co z tego jak jestem w środku niespokojny i tak jak pisze nie mam na nic chęci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nowy123 a rozmawiałeś o tym jak się czujesz ze swoim psychiatrą? Myślę, że byłoby warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak rozmawiałem to zmienił mi lek z miravilu na pramatis i bylo naprawdę wszystko okej ale ostatnio znowu się zaczęło,kolejny raz zmieniać lek hmm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 29.10.2018 o 05:13, nowy123 napisał:

Witam,od prawie dwóch lat biorę Miravil 100 mg,dwie tabletki dziennie czyli 200 mg,niby natręctwa ustąpiły w znacznym stopniu ale mam straszne wachania nastroju,raz jest dobrze i cieszę się wszystkim a potem przychodzi okres gdzie nic mi się nie chce i czuje się fatalnie,czy to może być spowodowane tym lekiem? są jakieś inne leki na ten rodzaj nerwicy? a może dawka zbyt duża albo zbyt mała?

 

Moja corka dostala na noc do tego promolan wycisza i pomaga zasnàć

Pewnie warto zmiejszyc juz dawke

Edytowane przez exodus!
połączono posty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do zmniejszania dawki to czy nie będę się czuł jeszcze gorzej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×