Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zwiekszanie dawki a dzialanie leku.


Wciazjestemobcy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam moje pytanie jest takie. Jestem obecnie na citalopramie 20mg plus buspiron 5mg 3x dziennie. Biore cital 2 tygodnie jest lekka poprawa. Pytanie moje jest takie czy zwiekszajac dawke leku antydepresyjnego adekwatnie zwieksza sie dzialanie antydepresyjne? Czy dawke podnosi sie tylko wtedy kiedy lek przestaje dzialac. Np u czlowieka w ciezkiej depresji leczenie 20mg bedzie wolniejsze niz leczenie 40? Kiedy podnosi sie dawki lekow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze działa to w taki sposób. Jest bardzo dużo głosów ze strony pacjentów, że często czują się wręcz gorzej po zwiększeniu dawki. Dlatego każdą taką decyzję trzeba konsultować z psychiatrą. Ogromne znaczenie ma rodzaj leku i sposób jego działania. Zwiększenie dawki niektórych leków może na przykład powodować przytępienie, obojętność, brak możliwości odczuwania emocji. To z kolei może powodować nawrót depresji, poczucia odizolowania. To co w mniejszej dawce nam służy, w większej może okazać się "przedobrzeniem". Jeżeli obecna dawka sprawdza się dobrze i daje efekty, to nie ma sensu jej zwiększać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×