Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nowe leki w szpitalach psychiatrycznych ?


Gość myślący91

Rekomendowane odpowiedzi

Gość myślący91

Witam. Gdzieś czytałem na forum że jak się jest w szpitalu psychiatrycznym to można tam dostać jakieś leki które nie są dostępne np normalnie w aptekach,jakieś nowe leki które dopiero się testuje,czy to prawda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takich, w których oprócz leczenia pacjentów robi się coś dla nauki, np. dodatkowe badania z grantów. Lekarze tam pracujący wykładają na studiach medycznych, a podczas obchodów w szpitalu czasem są obecni studenci. Można się (jako pacjent) załapać na niestandardowe rzeczy, którymi w zwykłym szpitalu raczej się nie zajmą.

Np. ja lata temu jako nastolatka byłam na endokrynologii w Zabrzu i tam tak było (anoreksją się tam też zajmowali, miałam eksperymentalne badanie, po latach dopytywali o moje losy i zrobili badanie na osteoporozę - w celach naukowych, ale i ja miałam z tego korzyść).

Z tego co wiem to np. na Górnym Śląsku w Katowicach jest oddział psychiatryczny szpitala klinicznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość myślący91
Psychiatria,jest najbardziej zaniedbaną materialnie dziedziną medycyny w Polsce.Czytałem o próbach z pochodnymi Ketaminy w USA.

Do nowych leków konieczna jest zmiana teorii depresji z monoaminowej na...właśnie jaką.Dopiero zmiana teorii zmieni praktykę.

Nic o tym nie słychać nawet w USA.Teoria niedoborów serotoniny,noradrenaliny trzyma się mocno.

Na wiele bym nie liczył.

Pozdrawiam

 

Też gdzieś czytałem że w Polsce psychiatra to słabizna, niby coś tam zmieniają ale pewnie konowały lekarze będą latami tkwić w swoich przekonaniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×