Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
bedzielepiej

Kto z was zachorował na CHAD po długim braniu antydepresantó

Rekomendowane odpowiedzi

typu SSRI walonych bezmyślnie przez lekarzy przez np okres 10 lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e tam, raczej zachorowanie z powodu braniu ssri nie jest możliwe, prędzej ujawnienie choroby, np mania czy hipomania wywołana ssri dlatego, że ktoś ma chad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powodują, wywołują manię.

jest dużo artykułów o tym że zwiększają ryzyko przekształcenia depresji jednobiegunowej w dwu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej hipo, czy mania dość szybko się ujawnia przy braniu antydepów. U mnie się objawiła hipomania po dwóch tygodniach leczenia depresji escitalopramem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Raczej hipo, czy mania dość szybko się ujawnia przy braniu antydepów. U mnie się objawiła hipomania po dwóch tygodniach leczenia depresji escitalopramem.

Leczono nimi bez przerwy 10 lat bez żadnego efektu na depresje nawracająca, całą grupę przerobilam bo nie czułam poprawy, dopiero po trzecim zapodaniu paroksetyny- z 3 lata brałam, z dwa razy odstawiłam- i pelnowymiarowa mania, z tego co nawywijalam to nie bylo hipo, lekarka rozpoznala

Więc nie ujawniła się szybko u mnie, zawsze miałam depresję, aż tu z dupy mania- ja nie wierzę w takie bajki że jakaś podatność, na bank to od wieloletniego brania leków

Chyba że hipomania czy mania to też okresy rozdraznienia, złosci i wkurwienia na ludzi, bo tylko to występowało.

A i w grę jeszcze wchodziła wtedy traumatyczna sytuacja życiowa, więc może się skumulowało z tymi lekami, że zaszła zmiana fazy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bedzielepiej, z tą kumulacją wydarzeń wiązałabym to co nazywasz zmianą fazy. miewałam podobnie jak Ty i ja i lekarz myśleliśmy o chadzie, ale okazało się, że te same leki brane przy bardziej ustabilizowanym życiu nie powodują już skrajnych wahań wyglądających jak chad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukrowana, ja też dostawałam dalej te same leki, bo po manii przyszła ostra depra, ale po pół roku znowu miałam hipomanię. Dlatego nie biorę już żadnych SSRI. A jaką diagnozę postawił Ci w końcu lekarz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślałem że hipomania to efekt porządany , ;p miałem za 1 razem przy paro , moj pierwszy ssri , teraz niestety nie da się już dostać mani ile i czego by się nie brało , a szkoda bo to cudowny stan , idziesz przez życie jak król :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bedzielepiej,

ale niepowoduj CHOROBY TYLKO ja ujawniają, po prostu ktos był źle zdiagnozowany i tyle, Chad powinien byc diagnozowany po mapowaniu mozgu bo juz wiadomo jak wygląda mozg osoby chorej , na podstawie wywiadu są blędne diagnozy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Raczej hipo, czy mania dość szybko się ujawnia przy braniu antydepów. U mnie się objawiła hipomania po dwóch tygodniach leczenia depresji escitalopramem.

Leczono nimi bez przerwy 10 lat bez żadnego efektu na depresje nawracająca, całą grupę przerobilam bo nie czułam poprawy, dopiero po trzecim zapodaniu paroksetyny- z 3 lata brałam, z dwa razy odstawiłam- i pelnowymiarowa mania, z tego co nawywijalam to nie bylo hipo, lekarka rozpoznala

Więc nie ujawniła się szybko u mnie, zawsze miałam depresję, aż tu z dupy mania- ja nie wierzę w takie bajki że jakaś podatność, na bank to od wieloletniego brania leków

Chyba że hipomania czy mania to też okresy rozdraznienia, złosci i wkurwienia na ludzi, bo tylko to występowało.

A i w grę jeszcze wchodziła wtedy traumatyczna sytuacja życiowa, więc może się skumulowało z tymi lekami, że zaszła zmiana fazy

 

bo własnie mania moze sie często ujawnic w pewnych sytuacjach, czasem sa przypadki Chadu gdzie ludzie choruja latami tylko na depresje i własnie jeden epizod na 10 lat ujawnia ,ze to chad i wtedy powinno sie wprowadzic inne leczenie bo Chad sie leczy inaczej, juz samo to ze na ciebie nie działo SSRI powinno byc zastanwiajace dobrze zdiagnozowana deresja powinna sie leczyc SRRI, jesli nie ma poprawy znaczy sie nie ta diagnoza, to jest dobrze opisane w literaturze fachowej, która mozna znaleźć w necie tylko trzeba szukac dobrze , potwierdzone to jest tez badaniami, linków nie podaje bo czytałam to dawno,prawdopodobnie masz Chad co potwierdza ta jedna w twoim zyciu mania, nie jestes sam w tym , sporo ludzi tak ma i byłas źle leczona po prostu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na odwrót, depresję po braniu neuroleptyków. Wiem że to minie jak dogadam się z psychiatrą i wezmę albo SSRI, albo zmniejszę neuroleptyk, ale czuję się jak gówno.

 

Mam nadzieję że jakoś dotrwam i szybko minie mi czas do wizyty 9 marca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie SSRI spowodowały jakąś manię. Raz w pozytywnym sensie, a raz w negatywnym.

 

Dostałem na to stabilizator, więc mam nadzieję, że unormuje się to na odpowiednim poziomie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×