Skocz do zawartości
Nerwica.com

Azja (kultura/języki/anime/manga/muzyka)


miniSD

Rekomendowane odpowiedzi

Jak tam folks ten sezon,ktoś so paczy?

Z hitów dla mnie - one punch man,noragami,K,haikyuu,heavy object.

z poprzedniego sezonu ushio no tora

przeciętne/niezłe - rakudan kishi no cavalry,comet lucifer,gakusen no asterisk

trashe (porzucone) - garo,lance n masques

 

z ostatnio oglądanych serii przeze mnie "na boku"

yuru yuri - durna komedia i odmóżdżacz,gagi niektóre stare jak świat,ale nie było źle

watamote - must watch dla każdego mango i aspołeczno zjeba,ten anim boli...bardziej lajtowa wersja Welcome to NHK :D...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema znawcy, może mi ktoś polecić jakieś anime w stylu Code Geass albo Attack on Titan? Były po prostu miodne, ale CG się skończyło, a na AoT muszę czekać. Wiadomo, dobra fabuła, fajna kreska i jakiś rozpier*ol z masą plot twistów i ciekawym tłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TruchłoBoga - Kill la Kill obejrz koniecznie :)

 

Arhol,

Co do tego sezonu to oglądam: Noragami Aragoto baaaardzo fajne rzeczywiście,Subete F ga ni naru -wciągające bardzo ;),Gakusen Toshi Asterisk - hm w sumie nic specjalnego ale lubię na to patrzeć,to samo tyczy się Rakudai kishi no Cavalry - w sumie na początku mi się myliły te dwa anime ze sobą :D , Comet Lucifer - trochę takie dziecinne...zastanawiam się czy nie dropnąć.

 

Co do Yuru Yuri - mnie się tam bardzo podoba. Co do Watamote to zgadzam się w 100 procentach.Szkoda, że raczej nie zrobią 2 sezonu ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TruchłoBoga, tengen toppa guren laggan,klk jak wspomniał depresyjny,na fate/zero też koniecznie looknij,może kinówki evangeliona lub samego evangeliona.

Ale dużo tytułów to mecha,z innych akcji black lagoon je git.

Jednak koniecznie klk i fate/zero

 

 

@depresyjny comet lucifer dla mnie trochę nadrobiło w 5 epie,rakudan i asterisk jednak minimalnie się różnią -jedno nie jest haremem (prawie) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok,niczym rasowy nekromanta przekopałem się przez stos offtopowych trupuf by odnaleźć ten wątek,zatem stare i nowe mangospierdoliny (animozjeby też) ujawniać się.

Tera do rzeczy,c o kto ogląda.

http://myanimelist.net/animelist/ArHoL&view=list&status=1

Tu moja lista przegrywu,z zaznaczeniem że Sindbad i sakamoto są completed,nie zaznaczyłem.

Z tego sezonu polecam 91 days,nejimaki,shogugeki i...przede wszystkim re zero ,które dla mnie chyba jest najlepszym tytułem roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zna jakieś ładne anime typu shōjo i mógłby polecić? ;)

 

Uuuu.... nie pomyślałabym nigdy że zapytsza o ten typ anime. .... :twisted:

A Czy musi być takie klasyczne shojo ? Jest wiele anime z motywem walki miłości z przeciwnościami, tyle że są na różnych tłach, fantasy ,przełości kultury, etc..

Masz może coś szczególnego na myśli ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zna jakieś ładne anime typu shōjo i mógłby polecić? ;)

 

Uuuu.... nie pomyślałabym nigdy że zapytsza o ten typ anime. .... :twisted:

A Czy musi być takie klasyczne shojo ? Jest wiele anime z motywem walki miłości z przeciwnościami, tyle że są na różnych tłach, fantasy ,przełości kultury, etc..

Masz może coś szczególnego na myśli ?

Heh, niedawno obejrzałem "Hotarubi no mori e" (polecam, jest np. na CDA) i ogólnie chodzi mi o coś w tym stylu. ;) Ogólnie chciałbym obejrzeć coś spokojnego, bez wywijania mieczem itp (tego typu elementy oglądam w innych gatunkach filmowych) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zna jakieś ładne anime typu shōjo i mógłby polecić? ;)

 

Uuuu.... nie pomyślałabym nigdy że zapytsza o ten typ anime. .... :twisted:

A Czy musi być takie klasyczne shojo ? Jest wiele anime z motywem walki miłości z przeciwnościami, tyle że są na różnych tłach, fantasy ,przełości kultury, etc..

Masz może coś szczególnego na myśli ?

Heh, niedawno obejrzałem "Hotarubi no mori e" (polecam, jest np. na CDA) i ogólnie chodzi mi o coś w tym stylu. ;) Ogólnie chciałbym obejrzeć coś spokojnego, bez wywijania mieczem itp (tego typu elementy oglądam w innych gatunkach filmowych) :D

 

No ja tą animkę też polecam . Widziałam ;) Fajnie , tylko szkoda że się tak skończyła.

 

Spokojny jest też : Ogród Słów. ( kurcze pogrzebać w tym zardzewiałym mózgu muszę .... )

No spokojnych to ja więcej nie pamiętam hahahaha, chyba to nie mój gatunek ;)

 

Ogród słów - Kotonoha no Niwa

dodał: _Frey_Torquema... ---> Polecam tego użytkownika CDA , on ma wiele animków z różnymi motywami

 

 

"Hoshi wo Ou Kodomo " - dla mnie było mega. Jest trochę wywijania mieczem i strzelania. Ale te widoki i akcja ogólnie - bezcenne. No i jest o ścieżce dwóch młości ..... które się w nieoczekiwany sposób ze sobą przeplotły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SrebrnaSowa, dziękuję Ci bardzo, zaznajomię się z podanymi tytułami. :D

 

Ależ nie ma za co ! Jeśli pomogłam to się cieszę .

A nawijać , jeśli mam o czymś pojęcie, bardzo lubię , także w sumie przyjemność po mojej stronie :twisted::mrgreen:

 

 

 

Aaaaaa.... przypomniało mi się to dopiszę , Millenium Actress jest też super. Ale z psychologiczną domieszką , także nie wiem czy Ci się spodoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaaaa.... przypomniało mi się to dopiszę , Millenium Actress jest też super. Ale z psychologiczną domieszką , także nie wiem czy Ci się spodoba.

To też sobie zobaczę. ;)

 

Uuuu.... nie pomyślałabym nigdy że zapytsza o ten typ anime. .... :twisted:

A ja bym nigdy nie pomyślał że zapytam kiedyś o jakiekolwiek anime, a tu proszę. Ludzie się zmieniają. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze. Zmiany są fajne. Zawsze jest ciekawiej .

A to .... co się stało takiego - bo coś chyba musiało ... - że wpadłeś na Anime ?

I jaki tytuł był pierwszy ?

Pewna niedawno poznana osoba poleciła mi właśnie "Hotarubi no mori e", więc pomyślałem że poświęcę te 44 minuty i obejrzę. No i się nie zawiodłem. ;) Kiedyś brat oglądał "Naruto" i czasem też oglądałem fragmenty kątem oka, ale zupełnie mnie nie wciągnęło. Ale właśnie "Hotarubi no mori e" jest takim moim pierwszym anime o którym mogę powiedzieć że włączyłem i obejrzałem całe od początku do końca z własnej nieprzymuszonej woli. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem.

To jak nie miałeś do czynienia w ogóle z anime, to są jeszcze klasyki . Takie jak księżniczka Mononoke albo Ruchomy Zamek Hauuru, w Krainie Bogów ( mi się mniej podobało ) .

A przypomniał mi się jeszcze "Szept Serca" albo " 5 centymetrów na sekundę " powinny Ci się spodobać bo są bardzo spokojne.

 

 

A tak w ogóle , gdzie jest Arhol !?

Chciałam go zapytać , czy widział już zapowiedź " Ghost in the Shell" , będzie S. Johanson w głównej roli :-x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żyję,nadal w piwnicy.

Ghost in the Shell..dawno temu oglądałem,jakby nie patrzeć jeden z klasyków.

Dla mnie solidny tytuł,dupy nie rwie,ale to wynika z mojego zamiłowania do nowszej kreski.

Fakt faktem ghost in the Shell ma milion sequeli i spin-offów o nowszej dacie,ale to jeszcze do zgłębienia.

Hamerykanie i anime..jestem na nie,niech się zajmą tym czym potrafią,czyli nie japońską animacją. (Choćby "na skraju jutra" film i manga na której film jest oparty - klęska jeśli zna się jedno i drugie)

Generalnie sporo dobrych tytułów jest opartych na light novels..jest jedna wada - na kolejne sezony czeka się stulecia o ile w ogóle się doczekasz...

Osobiście chciałbym polecić coś z serii "legend dla ludu" czyli animu jak Dragon ball,attack on titan (shingeki no kyojin), evangelion...polecam

 

https://myanimelist.net/anime/31240/Re_Zero_kara_Hajimeru_Isekai_Seikatsu

Funtastyczny mix dark fantasy,psychologii,romansu i brutalności,każdy w tej serii coś znajdzie dla siebie...

Jeśli chodzi o gore jest to na przyzwoitym poziomie (czyli brak patoli na poziomie berserka)

Ścieżka dźwiękowa,krecha,fabuła - wszycho top lvl.

Jeśli zaś ktoś szuka więcej rekomendacji,dawaja pw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arhol, to mimo że w piwnicy , bądź na linii !

Już się zaczęłam bać że Cie porwała otchłań piwniczna do reszty !

 

 

- shingeki no kyojin a wznowili je wreszcie ? Bo przecież doczekać się nie idzie. Ale też nie sprawdzałam ostatnio .

Tam był klimat bezcenny . A ten opening !

Miałam go na budzik ustawiony :-x hahaha

No i racja, tą nową krechą idzie nacieszyć oczy .

 

Ghost in the shell , racja co do Amerykańców. No właśnie tego się trochę boję , że zrobią przerost formy nad treścią .

Ogólnie dorwałam ostatnio się do Zatoichi z 2003 :mrgreen: Nie ma to jednak jak Japońska produkcja.

 

A o czym te Seikatsu ?

 

Co Ty chcesz, Berserk wymiata , klimat niepowtarzalny , nie oglądałam bardziej porytego Anime jak dotąd :-x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shingeki no kyojin *rzekomo* ma być w przyszłym roku wznowione...ale to przesuwają już 2 lata ponad : D.

Manga generalnie poszła w całkiem dobrym kierunku,więc II sezon powinien być ok.

Re zero - Losowy neet/otaku trafia do alternatywnego fantastycznego świata (czy raczej zostaje do niego przywołany) tam zaś spotyka pewną osobę i.. no moar spoilers.

Nie mam nic przeciw berserkowi,aczkolwiek autor musi tudzież musiał jarać dobry stuff,bo takiej ilości demonerki i dupaki w jednym tytule nigdzie nie widziałem jak w tej mandze : D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×