Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
ekspert_abcZdrowie

Uzaleznienie mieszane/krzyzowe

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tez jestem od tego uzalezniony i od wszystkiego innego. Nie istnieje takie pojecie jak uzaleznienie krzyzowe. To teoria lekarska i terapeutyczna aby łatwiej identyfikować chorobe. Ja miałem nawet uzaleznienie od komputera, idac dalej od forum, dalej od pisania, a konczac na tym ze to nie uzaleznienie a natretne mysli, ktore spelniamy bo tak jest łatwiej. Wiele jest chorób na swiecie. Ja choruje na AZS ale z tym sie urodziłem i mam to do dziś. A uzależnienie to tylko nabyta choroba, może być czynna albo ukryta, tak jak w Twoim przypadku gdzie jestes tylko czysty pol roku. I co z tego? Jak natretne mysli wracaja jak bumerang, z tym musisz walczyc. Mozna mówic że to głody, ale skoro masz uzaleznienie mieszane to uwazaj. Amfa, clony i alkohol to tylko 3 substancje, ja byłem uzalezniony od ponad 200 ;) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ahh to forum to jakaś porażka, nie można nawet edytować postu. Wiadomo że głupota jaką napisałem jest 200 substancji, miało byc ponad 20 ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie faza, nie zeszla, tylko taka prawda. Przykra prawda, nie bede wymieniał substancji ale tak jest i koniec. Twoje odpowiedzi są krótkie i zwięzle. Postaraj sie może bardziej opisać problem głodu. Masz zaburzenia osobowosci. Musisz nad nia pracować. Terapia indywidualna moze wiele zdziałac. Pozniej małymi krokami grupowa. To jest ogromny problem ktory mozna zmiescic w małym palcu :D Ale skoro jestes po odwyku choc piszesz jakoś dziwne to powinienes wiedziec jak sobie radzic z glodami. Nie uczyli?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pregabaliniarz, Chyba najlepiej unikać wyzwalaczy. Im więcej ich jest, tym więcej skojarzeń będzie generować napięcie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kontrast Kiedyś dałeś świetny post dotyczący tej całej marnej egzystencji i słabości. Myślę, że Pregabaliniarz powinieneś go odczytać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ernest00, To jest temat rzeka. Kolega nie napisał o sobie nic więcej a nie bagatelną dodatnią jest to jak zależność powstała w życiu dorosłym a nie jest to cecha osobowości wykształcona w dzieciństwie w celu uniknięcia konfrontacji z rzeczywistością. To jest wada u podstaw, mechanizm zakrzywiający rzeczywistość w celu uniknięcia bólu. Swoiste ,,rozumienie po swojemu'' aby oddalać nieprzyjemne uczucia, nie przetwarzać ich. taka osoba nie umie przeżywać uczuć negatywnych i zawsze szukała tego czegoś. Pierwszym mechanizmem było owe zniekształcenie rzeczywistości, potem znalazł się środek i mózg nie musiał wykonywać już tego uniku. Takie osoby w zasadzie od razu się uzależniają bo dla mózgu substancja nie jest czymś więcej (oczywiście w początkowej fazie też) ale jest po prostu możliwością uzyskania spokoju, dlatego używka niemal od razu wchodzi to repertuaru dnia codziennego menu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pregabaliniarz co pomaga ci dotychczas w sytuacjach gdy chcesz wrócić do nałogu? Jak sobie radzisz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi