Skocz do zawartości
Nerwica.com

Chad


Frozen21

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zapytać osoby z chad jak się czują gdy mają hipomanię. Psychiatra zapisał mi lek lamotrix, na depresję. O co chodzi mianowicie leki na depresje na mnie nigdy nie działały, raczej samo mi się lekko poprawiało po 4 miesiącach depresji. Dodam, że w depresji przede wszystkim spałem dodatkowo 4 godz. w ciągu dnia i miałem nadmierny apetyt. Nigdy nie mówiłem psychiatrze o tym, że będąc na studiach czsami czułem się znacznie lepiej bez powodu, chciałem częściej spotykać się z koleżankami a ja do ludzi towarzyskich nie należę. Do tego powiem to po raz pierwszy bo nikomu tego nie mówiłem, czułem aię ponad wszystkich ludzi, nawet zacząłem systematycznie biegać i ćwiczyć trwało to kilkanaście dni i cały zapał mijał. Chcę was zapytać czy widzicie u mnie jakieś symptomy chad czy nie, czym grozi zatajanie takich informacji przed lekarzem ? Najgorsze jest to, że odkąd biorę lamotrix to już nie czuję się tak dobrze jak kiedyś, natomiast nastroje depresyjne i myśli samobójcze występują . Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Frozen21, Widzę symtomy Chad.Dlaczego? Nadmierny apetyt i nadmierna senność jest główną cechą odróżniającą depresję w chad od depresji nawracającej.To ,że depresja pojawiała się jak sądzę częściej niż 1x i przechodzi od razu w to co nazwałaś hipomanią.Trudno ocenić czy to była hipomania wszak bieganie i systematyczne ćwiczenia po wyjściu z depresji to jeszcze nie od razu chad.Chociaż to że czułeś się ponad wszystkimi ludzmi już trochę tak.Kiedy czułeś się ponad innymi brałeś w tym czasie antydepresanty? Zatajanie takich info przed lekarzem grozi jedynie tym że możesz być nie odpowiednio leczony bo diagnoza będzie błędna.Proponuję o tym co tutaj napisałeś powiedzieć psychiatrze.Rozumiem ,że wizyty są krótkie i sam na początku tych ''lepszych'' okresów nie mówiłem psychiatrom bo wydawało mi się to zdrowiem i normalnymi okresami.

 

Jak się czuję w hipomanii? Heh właśnie jestem spacyfikowany neuroleptykami bo jestem w manii.Więc ciężko mi sobie cokolwiek przypomnieć nawet z trudem to teraz piszę.I być może napisałem coś błędnie,więc sorki.

 

U mnie hipo trwają może ze 2 tyg i przechodzą w manie.Rośnie wtedy we mnie moc,kolory stają się wyrażniejsze,pojawia się napęd dzięki czemu mam wiecej energii niż zdrowi ludzie,nie czuję zmęczenia,pojawia się sporo pomysłów,podwyższona pewnośc siebie,czuję się taki najs,uwodzę kobiety z łatwością,tryskam optymizmem,nawiązuję przypadkowe znajomości,trudniej mi się skoncentrować,rozprasza mnie wiele rzeczy,jestem bardzo aktywny.Tylko u mnie ten stan tak się rozkręca że wpadam w manie w której jestem zupełnie szalony,mam urojenia,jestem strasznie pobudzony psychoruchowo....

 

Dziękuję za odpowiedź. Problem w tym, że chcę aby to poczucie szczęścia znowu wróciło i rozważam odstawienie niektórych leków...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Frozen21, w zasadzie mogę się podpisać pod tym, co napisał Monster6. U mnie to wygląda podobnie. Hipomania przechodzi zaraz w manię z urojeniami i symptomy jak wyżej. Ale ChAD miewa też inne oblicze - długie depresje i hipomanie (nie wchodzące na wyższy poziom). Jak mam zniżkę nastroju też mógłbym cały czas spać, jak mam manię - mogę w ogóle nie spać (u mnie sen działa jak barometr). Z apetytem już niekoniecznie, bo w każdym stadium jestem niejadkiem.

Lamotrix (lamotrygina) nie jest lekiem typowo na depresję, to stabilizator nastroju, wykorzystywany często w leczeniu ChAD.

 

A to ciekawe z tym lamotrixem, to co lekarz nie mówi mi całej prawdy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×