Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zaburzenie osobowości, a renta.


leonidas

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem rentę socjalną (najpierw na rok, potem na trzy lata) z rozpoznaniami: zaburzeń schizotypowych (niektórzy mogą to nazywać "schizotypowym zaburzeniem osobowości"), zespołu Aspergera i nerwicy natręctw. Przed komisją nie miałem doświadczenia zawodowego, nawet nie próbowałem szukać pracy. Jestem "beznadziejny" w dbaniu o siebie, wzięcie prysznica to dla mnie sukces. Udało mi się znaleźć pracę dla osoby z orzeczeniem, ale była ona dość niewygodna i nie przedłużyłem umowy (pracodawca napisał, że wciąż nie znalazł pracownika na moje miejsce, więc może jeszcze można rozważyć podpisanie kolejnej umowy?). Boję się, że zabiorą mi rentę i że dostanę bez dochodu. Chciałbym wykonywać jakąś inną pracę niż ta, którą miałem dotychczas. Oferty pracy przeglądaliśmy w stowarzyszeniu pomagającym osobom niepełnosprawnym. Nie mam pomysłu na życie zawodowe. Nie pracowałem w zawodzie. Byłem na kilku rozmowach kwalifikacyjnych, mając orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności ze względu na schorzenie specjalne. Nie udało mi się zdobyć żadnej pracy po tych rozmowach, po niektórych nawet nie oddzwaniali czy nie odpisywali. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×