Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
ill234

zatrucie lekiem?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie moge zalozyc tematu w dziale "leki", a przydazyło mi sie coś strasznego i potrzebuje pilnej odpowiedzi.

 

Od soboty biore escitalopram, 2 dni jadłowstet i sennosc, a dzisiaj w nocy budziłam sie milion razy.

Rano poszlam pod prysznic (długi prycznic bo wlosy myłam) od jakiegos czasu prysznic to dla mnie duzy wysilek..

Wyszłam spod prysznica i sie zaczeło.. tak nagle..

Zawroty głowy, chcialam zwymiotowac ale nie moglam, biegunka, nie moglam utrzymac głowy :roll:

Pobiegłam do pokoju, ale wszystko było takie rozmazane.. polozylam sie na lozku, ale nie moglam wytrzymac i znowu lazienka.

Nie udalo mi sie zwymiotowac i wrocilam do pokoju, lezalam na lozku az mi sie polepszylo.

Teraz boli mnie zoladek i troche mi zimno.

 

Biore od poczatku 10mg (waze 53-55)

Dodam, ze kilka lat wczesniej brałam zoloft i citabax i nie mialam czegos takiego.

Czytalam, ze na poczatku sa skutki uboczne, wymioty itp. ale az tak?

Moze ja po prostu nie toleruje tego leku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie odbiera.

Skad to sie bierze? Ja wczesniej brałam zoloft i citabax wszystko było ok.

Podobno esci to "lepszy" citabax.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

esci to najsilniejszy chyba inhibitor zwrotnego wychwtu serotoniny. Jeśli się nie dodzwonisz to nie bierz kolejnej dawki bez konsultacji z lekarzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nastepna mam brac dopiero jutro, wiec ok.

Czy nie uwazasz, ze biore duza dawke? od razu 10mg, a jestem bardzo szczupła.

 

Byłam jeszcze cała gorąca i czułam takie igły na ciele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waga chyba za wielkiego znaczenia nie ma przy psychotropach, raczej praca podrobów. Brałem docelowo 20 mg esci a zaczynałem od 5mg.

 

Miałaś niebezpieczne objawy. Przeszło, więc zagrozenia potencjalnego juz nie ma. Koniecznie porozmawiaj z lekarzem. Prawdopodobnie dostaniesz inny lek.

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Zesp%C3%B3%C5%82_serotoninowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tyle czasu spedziłam nad czytaniem dobrych opini o nim :(

i tak pozytywnie byłam nastawiona.. tragedia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czego żałować. Jest dużo innych leków. Wiele wypróbujesz jeszcze. Kilka dni - żadna strata. Czytać opinie innych nie ma sensu na temat danego leku. Trzeba się zamienić w królika doświadczalnego. A może jakieś mniej zamulające? bupropion, moklobemid?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam w ogole tych leków.

Ja mam bardziej nerwice niż depresje.

Nerwice mam od zawsze, depresje przy okazji..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie moge zalozyc tematu w dziale "leki", a przydazyło mi sie coś strasznego i potrzebuje pilnej odpowiedzi.

 

Od soboty biore escitalopram, 2 dni jadłowstet i sennosc, a dzisiaj w nocy budziłam sie milion razy.

Rano poszlam pod prysznic (długi prycznic bo wlosy myłam) od jakiegos czasu prysznic to dla mnie duzy wysilek..

Wyszłam spod prysznica i sie zaczeło.. tak nagle..

Zawroty głowy, chcialam zwymiotowac ale nie moglam, biegunka, nie moglam utrzymac głowy :roll:

Pobiegłam do pokoju, ale wszystko było takie rozmazane.. polozylam sie na lozku, ale nie moglam wytrzymac i znowu lazienka.

Nie udalo mi sie zwymiotowac i wrocilam do pokoju, lezalam na lozku az mi sie polepszylo.

Teraz boli mnie zoladek i troche mi zimno.

 

Biore od poczatku 10mg (waze 53-55)

Dodam, ze kilka lat wczesniej brałam zoloft i citabax i nie mialam czegos takiego.

Czytalam, ze na poczatku sa skutki uboczne, wymioty itp. ale az tak?

Moze ja po prostu nie toleruje tego leku?

Nie przejmuj się. Ja po wenlafaksynie jak ją brałam pierwszy raz zarzygałam sobie cały samochód, miałam rozmazane widzenie, zawroty głowy i lekkie drgawki jak już bez sił opadłam na łóżko. Bez obaw. Z każdą kolejną tabletką było już lepiej, wenlę później brałam prawie 1,5 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekarz w sumie sam nie wiedział co zrobic.

Masakra

 

Zasugerował, zebym zrobila kilka dni przerwy i przeszla na polowke citabaxu 20.

Co sadzicie? jest sens?

 

Dalej mnie boli głowa ii jest mi niedobrze :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×