Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
ICD-10

Otępienie po SSRI

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, biorę roznego rodzaje leki SSRI oraz SNRI od 5 lat. Powiem że keidyś te leki przynosily dla mnie duzo dobrego. No i od ostatnich 2 lat jest ten problem ze w trakcie zażywania leków tj wenlafaksyny, paroksetyny czy sertraliny pojawia się u mnie otępienie. Jeszcze 2 lata temu nic takiego nie miało miejsca. Łykałem paroksertynę przez 3 lata i moja konentracja byla ok. Teraz gdy schodze z lekow to moja koncentracja sie poprawia, ale gdy znowu na nich jestem to ogarnia mnie znowu otepienie. Czy ktoś z was mial cos takiego? Jakies porady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie otępienie po SSRI występowało w pierwszych tygodniach przyjmowania leku, potem było ok, ale brałem jakieś 8 miesięcy, więc nie wypowiem się jak to wygląda w dłuższej perspektywie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma bata- musialem odstawic wenlafaksyne, po okolo 3 tygodanich znowu wraca koncentracja, trzezwe myslenie, zniknelo zamulenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mnie ssri muliły. Brałem fluo, sertę i wenlę. Fluo nie pamiętam bo brałem przez ponad pół roku w 2007 roku. Ale po sertralinie i wenlafaksynie mocno zamulony, otępiały, rozleniwiony, znudzony... Wegetacja. Od września biorę wellbutrin i czuję, że żyję, momentami znikło zamulenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomocy. Nadal jestem w punkcie wyjścia. Brałem wenlę, escitalopram, paro, sertre - i wszystkie one mnie zamulają... Może coś dodawać do SSRI, by nie było zamuły...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Spytaj lekarza o bupropion.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowaliśmy z lekarzem innych specyfików w leczeniu moich zaburzeń lękowych: trazodon, sulpiryd, coaxil - efekt żaden.

 

Wydaje się, że SSRI jedynymi lekami, które mi pomagają.

 

Tylko dlaczego teraz one mnie otępiają? Jak zniwelować to otępienie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×