Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie dobrze, lęków raczej nie mam. Jestem bardziej może rozdygotana, ale wiem, że to przejdzie. Lekkie zawroty głowy, ale nic strasznego. Gorsze było zwiększenie z 37.5 na 75. Teraz to już lajcik :)

Ja od jutra zwiększam z 37,5 na 75. Zobaczymy jak to będzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dobrze, lęków raczej nie mam. Jestem bardziej może rozdygotana, ale wiem, że to przejdzie. Lekkie zawroty głowy, ale nic strasznego. Gorsze było zwiększenie z 37.5 na 75. Teraz to już lajcik :)

Ja od jutra zwiększam z 37,5 na 75. Zobaczymy jak to będzie :)

 

Masz jakies skutki uboczne??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popiol piona. Mam dokladnie tak jak ty. Metylofenidat to nie jest najlepszy lek. Podkreca mocno leki, nabija somatyke. Na chwile obecną schodze z wenlafaksyny. Solidnie przepracowalem ostatnie pól roku. Chodziłem na siłownie, pracowałem gdzie mialem non stop kontakt z ludzmi, wiec mysle ze juz sie mozg odbudowal. Bede schodzil 13 mg na kilka dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popiol piona. Mam dokladnie tak jak ty. Metylofenidat to nie jest najlepszy lek. Podkreca mocno leki, nabija somatyke. Na chwile obecną schodze z wenlafaksyny. Solidnie przepracowalem ostatnie pól roku. Chodziłem na siłownie, pracowałem gdzie mialem non stop kontakt z ludzmi, wiec mysle ze juz sie mozg odbudowal. Bede schodzil 13 mg na kilka dni.

 

Super podejscie!

Dokladnie o to chodzi, zeby miec dojrzala postawe i najwiecej oczekiwac od siebie a nei swiata lub lekow :)

Dodatkowo moze bedziesz mial maly bonus bo schodzenie z SSRI powoduje zwiekszny naplyw dopaminy i mozliwe jest znaczna poprawa nastroju przez jakis czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i moge powiedziec ze efekt pobudzenia na wenli minal :(, czuje sie ospaly znowu spie wiecej i gdyby nie kratom to bylbym zamulony caly czas. Niedlugo odstawiam ten lek i poprosze o tianeptyne jak mi poleciliscie wczesniej, no chyba ze jeszcze jakies propozycje.

pzdr serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i moge powiedziec ze efekt pobudzenia na wenli minal :(, czuje sie ospaly znowu spie wiecej i gdyby nie kratom to bylbym zamulony caly czas. Niedlugo odstawiam ten lek i poprosze o tianeptyne jak mi poleciliscie wczesniej, no chyba ze jeszcze jakies propozycje.

pzdr serdecznie

 

Ja tez schodze z tego gowna, caly czas tylko przymulenie i sennosc, kompletny brak ochoty na cokolwiek, warzywo normalnie, zaczalem juz brac tianeptyne, dam znac jak dziala, pzdr.

 

-- 19 lip 2015, 20:29 --

 

novymivo, Jeszcze jest moclobemid i wellbutrin, reboksetyna tez daje kopa, ponoc. :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i moge powiedziec ze efekt pobudzenia na wenli minal :(, czuje sie ospaly znowu spie wiecej i gdyby nie kratom to bylbym zamulony caly czas. Niedlugo odstawiam ten lek i poprosze o tianeptyne jak mi poleciliscie wczesniej, no chyba ze jeszcze jakies propozycje.

pzdr serdecznie

 

Ja tez schodze z tego gowna, caly czas tylko przymulenie i sennosc, kompletny brak ochoty na cokolwiek, warzywo normalnie, zaczalem juz brac tianeptyne, dam znac jak dziala, pzdr.

 

-- 19 lip 2015, 20:29 --

 

novymivo, Jeszcze jest moclobemid i wellbutrin, reboksetyna tez daje kopa, ponoc. :pirate:

Serio bierzesz tianeptyne, to daj znac jak efekty

A te 3 ostatnie leki brales ktorys z nich ?

Nie chce za bardzo kombinowac, ale wenla to nie to czego szukam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i moge powiedziec ze efekt pobudzenia na wenli minal :(, czuje sie ospaly znowu spie wiecej i gdyby nie kratom to bylbym zamulony caly czas. Niedlugo odstawiam ten lek i poprosze o tianeptyne jak mi poleciliscie wczesniej, no chyba ze jeszcze jakies propozycje.

pzdr serdecznie

 

Ja tez schodze z tego gowna, caly czas tylko przymulenie i sennosc, kompletny brak ochoty na cokolwiek, warzywo normalnie, zaczalem juz brac tianeptyne, dam znac jak dziala, pzdr.

 

-- 19 lip 2015, 20:29 --

 

novymivo, Jeszcze jest moclobemid i wellbutrin, reboksetyna tez daje kopa, ponoc. :pirate:

Serio bierzesz tianeptyne, to daj znac jak efekty

A te 3 ostatnie leki brales ktorys z nich ?

Nie chce za bardzo kombinowac, ale wenla to nie to czego szukam.

 

Bralem moclobemid to byl moj 1 lek, nie dzialal na mnie, nie wiem moze za krotko bralem, albo za mala dawka, wellbutrin bralem, mocno mnie pobudzal, ale tez nie robil nic z nastrojem, nawet go pogarszal, bralem kilka tygodni, nie moglem nic jesc, zaczalem szlugi jarac, gdzie ten lek sie przepisuje na rzucenie palenie, masakra, reboksetyny nie bralem, z tego co wiem, ciezko ja zdobyc, nie wiem czy chca ja wycofac czy jakies braki sa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To rozumiem ze wlasnie odstawiasz wenle i juz zaczales brac tianeptyne ? Czujesz juz cos, zreszta teraz to bedzie ciezko cos wyczuc bo pewnie odstawiajac wenle nastroj sie pogorszy. No i co z Emilkiem sie dzieje, niezle mu w glowie sie namieszalo ..................... Od czasu banow wszystko poupadlo tutaj .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To rozumiem ze wlasnie odstawiasz wenle i juz zaczales brac tianeptyne ? Czujesz juz cos, zreszta teraz to bedzie ciezko cos wyczuc bo pewnie odstawiajac wenle nastroj sie pogorszy. No i co z Emilkiem sie dzieje, niezle mu w glowie sie namieszalo ..................... Od czasu banow wszystko poupadlo tutaj .

 

Bardzo mozliwe, ze moj stan sie poprawi, na jakis czas, czesto jest tak po odstawieniu lekow, dzialajacych na serotonine, czuje jakies uboki tianpetyny, trzeba poczekac troche to jest sprawa rozwojowa na 2-3 miechy, musze sobie benzo ogarnac, bo moze byc ciezko, 3 lata bylem na lekach i schodze z nich. :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o boshe tianeptyna 3 miechy sie rozkreca, no to niezle. Powodzenia

 

Moze krocej niz 3 miechy, praktycznie wszystkie antydepresanty sie tak rozkrecaja 8-12 tygodni, 1 miesiac to najczesciej skutki uboczne, niestety, ale tak to wyglada, zgadzam sie, ze jest to smieszne, 21 wiek haha. :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o boshe tianeptyna 3 miechy sie rozkreca, no to niezle. Powodzenia

Zalezy u kogo i na co. Motywacji i napedu jest wiecej od razu

 

Poki co nie ma ani motywacji ani energii, wiecej, raczej zmeczenie, ale to moze byc wina jeszcze wenli, bo wczoraj wzialem ostatnia dawke. :pirate:

 

-- 19 lip 2015, 22:24 --

 

Licze na ta tianeptyne!, jak nie zadziala, to nie mam pojecia co bede bral, chyba dam sobie spokoj z lekami, na jakis czas. :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o boshe tianeptyna 3 miechy sie rozkreca, no to niezle. Powodzenia

Zalezy u kogo i na co. Motywacji i napedu jest wiecej od razu

 

Poki co nie ma ani motywacji ani energii, wiecej, raczej zmeczenie, ale to moze byc wina jeszcze wenli, bo wczoraj wzialem ostatnia dawke. :pirate:

 

-- 19 lip 2015, 22:24 --

 

Licze na ta tianeptyne!, jak nie zadziala, to nie mam pojecia co bede bral, chyba dam sobie spokoj z lekami, na jakis czas. :roll:

Nie mam pojecia jak dziala z wenla, na mnie ten lek dzialal swietnie solo i nie bylo potrzeby dokladek.

Ja zaczalem wenle troche szybciej odstawiac juz nie moge tego plaskiego nastroju zniesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

artur1978, Nie mam pojecia jak dziala z wenla, na mnie ten lek dzialal swietnie solo i nie bylo potrzeby dokladek.

Ja zaczalem wenle troche szybciej odstawiac juz nie moge tego plaskiego nastroju zniesc

 

Bardzo dziwnie dziala w polaczeniu, po wzieciu rano tianeptyny, czuje oszolomienie, takie jakies otepienie, mija po kilku godzinach, moze to wynika z tego ze przez 14 dni jakos tam tianeptyna znosi dzialanie serotoninowcow, tak to przynajmniej wyglada, ja to tak czuje, w kazdym razie ja tez mam dosc lekow dzialajacych na serotonine, to jest po prostu masakra, to sa swietne leki na silna depresje, zeby sie odlaczyc od swiata, zebrac mysli, zniosa zle mysli i niepokój, ale kariery to na nich, sie nie zrobi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, może Wy mi coś doradzicie, bo już nie wiem gdzie szukać pomocy. Od równo 15 lat choruje na nerwice/depresje/derealizacje. 15 lat temu w szpitalu dali mi efectin 150mg i po wielu miesiącach, powoli doszedłem do siebie. Po 5 latach lekarz zmienił mi efectin na paroksetyne i kolejne lata był spokój. Niestety od 2 lat jest mega nawrót. Próbowałem z lekarzem przejście na fluo, ale było tylko gorzej. Efekt jest taki, że jadę na paro juz z 10 lat, kiedyś było wszystko ok, ale teraz mimo zmian dawek-zero poprawy.

Praktycznie nie wstaje z łóżka. Jem na sile, straciłem pracę, przyjaciół, nadzieje. Nie wychodzę z domu, nie mogę nic zrobić, zero ochoty na cokolwiek. Mam tylko marzenie, aby wróciła dawna normalność. Byłem rozesmianym, pewnym siebie facetem. Ostatnie 2 lata to koszmar. Może ktoś z Was doradzi w którym kierunku iść z lekami? Ponownie efectin? Może bupropion? Doradźcie cokolwiek... z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No witajcie jestem jestem ;) powiem tak musialem powrocic do 180 mg bo pojawily sie wymioty,bole glowy,uderzenia goraca,poty masakryczne ze zalewalem sie caly w sekundzie.Bardzo ciezko mi bedzie zejsc z tego leku ;/ No ale chyba jeszcze przy nim zostane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

emilk, wiedziałam ze wrocisz. Coz zycie, bioenergoterapuci to sciema. Lepiej bierz wenle i sie nie mecz.

 

-- 20 lip 2015, 08:13 --

 

agusiaww, pewnie, że idę. Ja już w zeszłym tygodniu byłam. Jest coraz lepiej. Apetyt znow jest, w weekend spałam dobrze. Troche napięcia jest, ale to już zupełnie co innego :).
:great:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

emilk, wiedziałam ze wrocisz. Coz zycie, bioenergoterapuci to sciema. Lepiej bierz wenle i sie nie mecz.

 

-- 20 lip 2015, 08:13 --

 

agusiaww, pewnie, że idę. Ja już w zeszłym tygodniu byłam. Jest coraz lepiej. Apetyt znow jest, w weekend spałam dobrze. Troche napięcia jest, ale to już zupełnie co innego :).
:great:

 

Ehh no nie wiem jak to okreslic,wczoraj i przedwczoraj wieczorem znowu mialem lęki.

 

-- 20 lip 2015, 09:24 --

 

dzisiaj czuje sie taki wypalony ;(

 

-- 20 lip 2015, 09:26 --

 

Przepraszam was wszystkich,za te moje glupie gadanie o tym ze lekow nie trzeba brac,jest mi bardzo glupio...

 

-- 20 lip 2015, 09:27 --

 

Chyba sobie tylko wkrecilem ze nie potrzebne sa leki,a tak na prawde to bez lekow nie bedzie lepiej.

 

-- 20 lip 2015, 09:39 --

 

Wczoraj wieczorem myslalem ze mam zawal serca,tak mnie zaczelo bolec w lewej lopatcce ze zaraz mialem czarne scenariusze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×