Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

artur1978, na co cytujesz moj wczesniejszy post skoro w nastepnym naprostowalem?

 

jestes najwidoczniej zwyklym pjerdolonym cpunem skoro nie dopuszczasz do siebie takich informacji.

 

agusiaww, nie chodzilo mi akurat o neuroleptyki ale zgadzam sie z Toba.

 

Nic nie bralem od 15 lat a nie pije od 13, jak bedziesz w stanie to powtorzyc to pogadamy.

Nie dopuszczam do siebie informacji od tepakow takich jak ty ktorzy nic nie czytaja i nic nei wiedza i uwazaja ze walenie w kanal czyni ich jakimis specjalistami.

Ok waliles w kanal, nie masz zebow i generalnie jest z Toba slabo , przyjalem do wiadomosci.

 

Ale mnie ta wenla nakreca normalnie nie chcialoby mi sie z toba gadac a tak to mam nawet energie na te jalowe spory :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

khaleesi - to nie moja wina, leki tak na mnie dzialaja, a tak serio to co zlego w napiciu sie herbaty z melisy , albo zjedzeniu wspolnego posilku, to nie odrazu randka. Jestem w szoku ile tu jest pieknych osob zarowno plci zenskiej jak i meskiej ( pzdr malami ) . Za duzo myslimy, a tu trzeba dzialac, tu i teraz !! Lepiej siec zarzucic albo pradem porazic, niz sie z wedka pier....lic
:roll: powiedzmy. mam trochę inne zdanie na ten temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk29, a kiedy wizyta u lekarza? Ja mam w piątek. Już sama nie wiem co mu powiem. Na pewno spanie się poprawiło dzięki trittico. Dziś spałam 7h, więc normalnie. Natomiast lęk przed pójściem do pracy wciąż jest. Dziś mam też terapię i też nie wiem jak tam dojadę. Porabane to wszystko.

 

-- Pn cze 22, 2015 9:50 am --

 

A najlepsze jest to, że nie wiem czego się boję poza tym, że nie chce się zle czuć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inez3, wizyte u lekarza mam 8 lipca, zastanawiam sie wlasnie, dzisiaj rano nie bralem efectinu tylko tianeptyne i nadal jest oszolomienie, wenla ma krótki okres póltrwania, wiec moze to tianeptyna daje taki efekt, a moze to jeszcz fluoksetyna która przestalem brac 3 tygodnie temu. :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przrstawaj brać wenli, wiesz, że tak nie można.
No niby nie mozna, ale ja kiedys bralem ten lek i slabo on na mnie dzialal, fakt ze bralem najwiecej 150mg, a teraz biore 225mg, no nic zostane jeszcze na tych dwóch lekach ze 2 tygodnie, jak to oszolomienie nie przejdzie, bede musial którys z nich odstawic i znowu bedzie zagadka, jesli którys z nich zadziala to nie bede wiedzial, który, na razie bede sie podpieral benzo. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inez3,

No i dobra decyzja :). Skoro raz ci wenla nie pomogla to dlaczego znow powrót do niej?

 

Z powodu tego, ze kiedys bralem max dawke 150mg a do tej dawki ten lek dziala jak ssri, glównie na serotonine, od dawki 225mg wzwyz dziala na noradrenaline i zaczyna ruszac dopamine, dlatego chcialem spróbowac jeszcze raz i tez ze wzgledu ze leki serotoninowe nic nie robia z moim nastojem, caly czas jest na kiepskim stabilnym poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie pozostaje nic innego jak czekać, tak jak u mnie. Wychodzi na to, że u mnie serotonina skoro mi pomagały zawsze SSRI. Dziwne jest to, że kiedyś dostałam wenle i też w niskiej dawce, a dzięki niej miałam 3 lata przerwy od lęków.

 

Bardzo prawdopodobne jest to, ze serotonina odpowiada za zaburzenia lekowe, nerwice i rózne takie, dopamina i noradrenalina za depresje, dlatego ssri mula w depresji, choc nie kazdego, pewnie najwazniejsza jest neurogeneza, nie wiem dlaczego te leki tak skrajnie róznie dzialaja róznych ludzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie pozostaje nic innego jak czekać, tak jak u mnie. Wychodzi na to, że u mnie serotonina skoro mi pomagały zawsze SSRI. Dziwne jest to, że kiedyś dostałam wenle i też w niskiej dawce, a dzięki niej miałam 3 lata przerwy od lęków.

 

Bardzo prawdopodobne jest to, ze serotonina odpowiada za zaburzenia lekowe, nerwice i rózne takie, dopamina i noradrenalina za depresje, dlatego ssri mula w depresji, choc nie kazdego, pewnie najwazniejsza jest neurogeneza, nie wiem dlaczego te leki tak skrajnie róznie dzialaja róznych ludzi.

Pewnie dlatego, że do końca niewiadomo jak działają ;). Kto w ogóle wymyślił te wszystkie nerwice, lęki, depresje... Po co to komu było?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiem, stąd pewnie mój szef wylądował z deprecha. Miał mega odpowiedzialne zadanie i tempo, w którym żył wcale nie pomogło. W życiu bym nie powiedziała, że spędził 2 miechy na zwolnieniu, to mega pozytywny człowiek.

A nie mógłby człowiek byc mniej emocjonalny? Ile by mniej problemow było...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to ja wiem tylko jak to zrobić. Ja nie umiem się nie przejmować mimo, że wiem, że tak byc nie powinno. Wiem dzieki terapii co powinnam zmienić, ale nie umiem tego wprowadzić w życie. Terapeutka mi powiedziała, że to jej zadanie żebym umiała zmienić to w emocjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkich,

 

Powiedzcie mi czy to jest normalne :(

Biore 2 tygodnie efectin 75, i od wczoraj prawie nie wychodze z lozka.

Boli mnie wszystko, bola mnie mnie rece i nogi, nie chce mi sie spac, ale jestem bardzo zmeczona...

Przeraza mnie ten brak sil :(

 

Tak to normalne, ja tez jak wchodzilem na ten lek to zdychalem z miesiac, ogólnie wszystkie uboki minely mi po 3 miesiacach, ale nie sugeruj sie mna, bo ja reaguje na te leki dziwnie, zawsze zdycham masakrycznie, organizm nie che przyjac substancji, stad takie cyrki, jednym slowem do miesiac max powinno minac, ewentualnie cos tam zostanie, trudno powiedziec, pewnie pocenie sie, moze troche sennosci badz pobudzenia, kazdy ma inaczej, ale bedzie dobrze, glowa do góry. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ill aż tak bardzo boli ? Ja ostatnio mialem bole w plecach i takie dziwne skurcze,nie wiem czy to od tego leku czy co.

 

-- 22 cze 2015, 14:20 --

 

Troszkę senność sie nasilila od paru dni,zdarzają sie tez lęki,jeszcze poczekam troszkę i wejde na 225 mg ;)

 

-- 22 cze 2015, 14:21 --

 

Roznica miedzy 75mg a 150mg jest nie odczuwalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×