Skocz do zawartości
Nerwica.com

Depresja - kiedy do szpitala?


Nike2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mój psychiatra zagwarantował mi, że jeżeli tylko zgłoszę się na oddział to zostanę na pewno przyjęta. Jednak był dość sceptycznie do tego nastawiony i dał mi do zrozumienia, że nie jest to konieczność.

Ja czuję jednak że jeżeli nie otrzymam "radykalnej" pomocy to prędzej czy później coś sobie zrobię. Mam jednak duże wątpliwości. Obawiam się, że ja jako osoba która nie miała w przeszłości żadnych prób czy zachowań samobójczych owszem, zostanę przyjęta, ale potem zostanę zbagatelizowana bądź nawet wyśmiana. A ja przecież jak już w desperacji targnęłabym się na własne życie to dopilnowałabym, żeby tego nie przeżyć - wtedy byłoby już za późno.

Jestem już bardzo zmęczona, męczę się strasznie każdego dnia; leki nie działają mimo że biorę je już od 7 tygodni, dawka była zwiększana więc powinna wystąpić już MINIMALNA poprawa, której ja nawet nie czuję.

Stąd moje pytanie do Was - czy zdecydować się na leczenie szpitalne? Czy ktoś ma jakieś doświadczenia ze szpitalem psychiatrycznym? Czy jest to dobry wybór?

Z góry dziękuję za odpowiedzi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz zamiar iść na oddział ogólnopsychiatryczny to dopytaj lekarza czy jest to w miarę spokojny oddział, chodzi mi o stan pacjentów. Jeżeli twoje tendencje samobójcze są już zaawansowane i boisz się o swoje życie to na twoim miejscu bym się zgłosił do szpitala. Sam będąc w twojej sytuacji już 2 razy zgłosiłem się do szpitala z takimi samymi obawami, które masz Ty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem już bardzo zmęczona, męczę się strasznie każdego dnia; leki nie działają mimo że biorę je już od 7 tygodni, dawka była zwiększana więc powinna wystąpić już MINIMALNA poprawa, której ja nawet nie czuję.

 

zmień lek, który bierzesz na inny na inny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nike2, Zgłoś się do szpitala jeśli masz myśli samobójcze.

Ja byłam, różnie to jest zależy jacy pacjenci się trafią, najbardziej to sobie chwalę swojego lekarza prowadzącego w szpitalu bo dobrał mi lek i dawkę odpowiednią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×