Skocz do zawartości
Nerwica.com

ksobność nie daje mi żyć....nerwica natręctw,schizofrenia?


HarajukuAino

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

już od bardzo długiego czasu mam jakby urojenia ksobne z rodzaju seksualnych szczególnie,ale podchodzące bardziej pod nerwice natręctw.

Na przykład: idzie sobie kobieta ulicą i popatrzy na moje spodnie a ja sobie myślę ' o może jest lesbijką bo patrzy na moje nogi'.

Czasem wydaje mi się,że niektórzy mężczyźni to zboczeńcy,wiem ...chore

Ponadto wiem,że nie mam racji i że to tylko wymysł mojej głowy ,jednak to mnie męczy na każdym kroku.Nie wiem,może to schizofrenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponadto wiem,że nie mam racji i że to tylko wymysł mojej głowy ,jednak to mnie męczy na każdym kroku.Nie wiem,może to schizofrenia?
Raczej nie, jak nie będziesz się tym za bardzo przejmować (tj. rozpamiętywać po fakcie, że tak właśnie reagujesz) to samo przejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To absolutnie normalne, pomimo że pachnie urojeniem, to coś w rodzaju nadinterpretacji w zniekształceniach poznawczych,

niestety takie interpretacje są wpisane w nasz żywot mimo, że wydaje się nienormalne.

 

co masz na myśli mówiąc " rodzaju nadinterpretacji w zniekształceniach poznawczych" ?

Niestety,ale te myśli same automatycznie mi się nasuwają.Może to coś z nerwicy natręctw....

 

-- 27 kwi 2014, 19:28 --

 

HarajukuAino, urojenia ksobne to chyba na czymś innym polegają niz to co opisujesz. Urojenia ksobne są wtedy jak uważasz,że pan w tv mówi o Tobie lub gazety pisza o Tobie no chyba, ze jesteś jakąś celebrytką to wtedy możliwe

 

No właśnie,dlatego pisałam,że nie są to typowe urojenia ksobne...coś z pogranicza.Odnośnie mojej osoby,lecz idące w innym kierunku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×