Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jak walczyc z depresja?


fangle94

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zalozylam ten temat poniewaz nigdy nie mialam depresji, walcze od 4 lat z nereica lekowa i kompletnie nie wiem co teraz robic. Zawsze bylam bardzo delikatna osoba i nieraz dopadaly mnie stany depresyjne, ale bardzo szybko stawalam na nogi i poprostu walczylam.Od dwoch miesiecy zaatakowala mnie mgla depresji, nicosci, nie udolnosci i wstydu za to kim jestem. Codziennie zmagam sie z myslami samobojczymi. Zdarza mi sie ze zapominam o tym stanie na kilka godzin, ale zaraz to powraca.

Jestem w tak beznadziejnym stanie ze nie mam pieniedzy na psychiatre, ani nawet mi sie nie chce pozyczyc od rodziny, czy od kogos, bo juz zaraz zaczynam myslec ze po co mam kogos martwic i pozyczac pieniadze, co mi jeszcze bardziej przypomina ze jestem i tak skonczona po co mam walczyc i rezygnuje, odwlekam, odrazu sie poddaje.

Dwa tygodnie temu myslalam zeby sie do szpitala polozyc, bo tak sobie rady nie daje.

Mysl o samobojstwie mnie tylko zadowala, nawet nie mysle o milych rzeczach, nie marze...

 

Jak sobie radzic w takiej sytuacji, byl ktos kiedys w takim stanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj fangle94! Myśli samobójcze i pragnienie śmierci to bardzo poważne objawy depresyjne i nie wolno ich bagatelizować. Obawiam się, że to nie jest zwyczajne obniżenie nastroju, które po jakimś czasie minie, ale depresja, dlatego powinnaś skonsultować się z lekarzem psychiatrą. Rozumiem, że jesteś w trudnej sytuacji i emocjonalnej, i finansowej, ale jeżeli masz możliwość skorzystania z pomocy rodziny, powinnaś im powiedzieć, w jakim jesteś stanie. Nie poddawaj się! Daj sobie pomóc! Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×