Skocz do zawartości
Nerwica.com

DONEPEZIL (Aricept, Cogiton, Donecept, Donectil, Donectil ODT, Donepex, Donepezil Bluefish, Doneprion, Donesyn, Memorion, Pamigen, Ricordo, Yasnal, Yasnal Q-Tab)


Kitex120

Rekomendowane odpowiedzi

Dorzuce swoje 3 grosze w sumie. Bralem przez nieco ponad miesiac 5mg donepezilu, gdzie w polowie kuracji dolozylem 400mcg hupercyny A. Liczylem przede wszystkim na zmniejszenie objawow apatii, bo wg badan pomaga przy chorobie Alzheimera wlasnie z ta przypadloscia.

Czy zadzialal? Tak, ale bardzo slabiutko. Tak jak wczesniej dopiero sytuacje jak smierc czy wygrana w totka moglyby jakkolwiek wplynac na mnie (hipotetycznie, nie wiem czy faktycznie by wplynely), tak teraz sytuacje typu kolokwium (jezeli chodzi o sile bodzca). Wplyw ten byl i tak minimalny i krotki, ale faktycznie cos takiego dalo sie zauwazyc. Z drugiej strony jednak potwornie niszczyl mi sen (brany rano powodowal mdlosci, a nie potrafie tego zniesc) oraz faktycznie ma jakies dzialanie depresjogenne. Ciezko powiedziec jakie, bo nie wplywal ani na nastroj, anhedonie, emocje za bardzo, ale czulem sie przybity i mialem straszna ochote cos sobie zrobic, dlatego tez nie probuje dalej. Kolejny pozytyw tego leku, to ogromny plus dla pojemnosci pamieciowej. Jak sie uczylem, to potrafilem o wiele wiecej sie nauczyc bez mylenia regulek czy pojec. Nie wplywal w zaden sposob na libido czy motywacje, a liczylem tutaj na jakas zmiane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, deoodeoo23 napisał:

mam pytanko jezeli mam sklonnosci do ocd czy moge go stosowac nie pogorszy nie mam depresji chce go brac na pamiec i ogolnie ;d tak se przynootrpowac nie zaszkodzi ?

Deoodeoo23  , donepezil brany w dawce dziennej 2,5mg już po 3-4 tygodniach zdecydowanie ciągnie w dół i może wywoływać ( u mnie i jednego mojego kolegi dzialał tak samo ) stany bliskie subdepresji . Lek jest najlepszy ze wszystkich leków na pamięć  jakie dotąd brałem ( na pamięć ,nie koncentrację czy tego typu synonimy ) .

 Z tym ,że trzeba nie przesadzać z dawkami ( max 2,5 mg /D. ) i po 3 tygodniach suplementacji , przerwa na dwa tygodnie a potem znowu seria . Bardzo dobry lek  na poprawę świeżej pamięci .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, deoodeoo23 napisał:

ok czaje zazywam segan 10mg co moge jeszcze do tego donepezilu dolaczyc chodzi mi o dzialanie cos jeszcze na dopamine i noradrenaline jaki lek polecacie z tych nowszych ?

---do seganu to bym uwazał z dodawaniem, lub jak już, to dodawał z dużą ostrożnością.

 Mam kolegę który bierzę Segan + duloksetynę i jakoś pryka do przodu :classic_smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem ten lek od neurologa. Po jakim czasie można odczuć poprawę? Oraz czy poprawa dotyczy tylko funkcji poznawczych, czy ogólnie funkcjonowania?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się ktoś spodziewa cudów po tego typu lekach, to się rozczaruje. Neurolog przepisał mi 10mg memantyny i 5mg donepezilu i wcale nie mam spektakularnej poprawy funkcji poznawczych. Poprawa jest lekka i tyle. Nie wiem, może to wina lekkiej depresji, że nie odczuwam tej poprawy bardziej....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w małych dawkach 2,5 mg raz na trzy dni pewnie przez stymulacje rec. nikotynowych podniesie dopamine, w większych dawkach lub w miarę zwiększania czasu długości jego brania przez stymulacje receptorów muskarynowych zdecydowanie będzie obniżał dopamine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×