Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy jesteś za przyłączeniem Polski do Niemiec?


Hans

Czy jesteś za przyłączeniem Polski do Niemiec?  

34 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jesteś za przyłączeniem Polski do Niemiec?

    • tak
      11
    • nie
      7
    • nie będzie Niemiec pluł nam w twarz
      9
    • diese verfluchten Polacken, wir brauchen sie nicht in unserem Vaterland
      1
    • Wałęsa niech odda moje 100 milionów (opcja możliwa tylko dla urodzonych do 1990 r.)
      4
    • nie wierzę elektrykom!
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Co Wy tych Niemcow nie lubicie? Normalny narod. Nie ich wina, ze Hitler zrobil, co zrobil.

To akurat właśnie ich wina i nikogo więcej. Mieli bardzo wysokie moralne i w swej masie nie mogli sie doczekać zwycięskiej wojny nad Europą...Dziwi mnie ta narracja mówiąca, że Niemcy to w zasadzie ofiary polityczne II WŚ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zujzuj, Największe ofiary oprócz Żydów to Polacy. A mogło być inaczej tylko trzeba było się ułożyć z Niemcami napaść z nimi na Sowiety i prawdopodobnie pokonać doszczętnie ZSRR, a później w miarę rozwoju sytuacji czekać na przyłączenie się do aliantów. Oczywiście to czysta fantazja ale na pewno Polska by nie poniosła tylu ofiar gdyby współdziałała z Niemcami, którzy przed 1939 rokiem wcale nie mieli takiej złej opinii a autorytarne rządy i antysemityzm był wówczas powszechny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlosbueno, przy takim rozwoju sytuacji (pokonanie ZSRR) alianci pewnie mieliby gdzieś wojnę w Europie, Brytyjczycy zawarliby jakiś separatystyczny pokój z Rzeszą, bo poszerzone strefy wpływów Niemców dawałyby im się jeszcze bardziej we znaki w postaci ruchów niepodległościowych w najważniejszych koloniach. Stany spokojnie pokonałyby w końcu Japonię, świat byłby dwubiegunowy Stany - Niemcy, Hitlera zabiliby jeszcze w latach 40., a Rzesza ewoluowałaby do jakiejś unii gospodarczej pod egidą Niemiec, ale zanim by to nastąpiło to pewnie wybiliby większość Żydów. A Polacy byliby wśród satelitów jak Rumuni czy Bułgarzy.

 

-- 02 Nov 2013, 12:55 --

 

Zresztą w takiej sytuacji to pewnie doszłoby do powstań w koloniach brytyjskich podsycanych przez Niemców i od Egiptu po Indie Brytyjczycy musieliby walczyć z wewnętrznym wrogiem, z którym i bez takiego rozwoju sytuacji mieli spore problemy. Ja zresztą wysunąłem kiedyś tezę, że II wojna przyspieszyła uzyskanie niepodległości przez np. Indie w 1947 roku. Nie należy zapominać, że Gandhi korespondował z Hitlerem, a świat arabski kierował się zasadą wspólnego wroga w postaci Brytyjczyków i Francuzów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość krajów Europy środkowo wschodniej, Bułgaria, Rumunia, Słowacja, Węgry, Chorwaci plus Włosi byli wspólnikami Niemiec a nikt im tego nie wypomina, ich straty na wojnie zarówno te ludzkie jak i materialne były dużo mniejsze niż nasze a efekt taki sam dostanie się pod wpływy ZSRR, czyli krew i zniszczenia były całkowicie na marne, no ale nikt nie wiedział jak to się potoczy wtedy. Niektórzy uważają że gdyby Niemcy wspólnie z Rosjanami nie wybyli nam elity to komuna by szybciej padła albo przynajmniej byłby wcześniej stawiany opór tak jak na Węgrzech w 56 czy Czechosłowacji w 68-ym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carlosbueno...oglądałem chyba wszystkie możliwe spotkania z Zychowiczem i rzeczywiście wszystko to brzmi rozsądnie(książki nie czytałem). Można powiedzieć że gdyby do wojny wplątały sie stany to na pewno ten scenariusz by sie ziścił...Po prostu USA miałyby bombę atomową która by wszystko załatwiła tak jak w Japonii. Fuks, ale prawdopodobnie tak by sie to skończyło.

 

Hans...Nie masz racji. GB ma odwieczną strategie. Najsilniejszy na kontynencie jest jej wrogiem i nie może być hegemona. GB zawsze dąży do stabilnej sytuacji na kontynencie, w której żadna ze stron nie dominuje reszty...GB musiałoby broniąc swoich interesów włączyć sie do walki przeciw Niemcom, co na pewno ułatwiłoby interwencję USA

 

Oczywiście nigdy sie nie dowiemy jak by to rzeczywiście było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zujzuj, Ja przeczytałem obie książki Zychowicza ostatnio właśnie Ribbentrop- Beck i całkiem rozsądnie piszę choć oczywiście to zawsze trochę political fantasy jest. Na pewno brak ZSRR po stronie aliantów przedłużyłoby wojnę i skomplikowało sprawę ale właśnie atom mógł ją rozwiązać, tylko wtedy II wojna by była prawdziwie atomową może również w Europie. No ale gorszego scenariusza dla Polski chyba nie mogłoby być niż ten rzeczywisty, gdy mieliśmy 2 śmiertelnych wrógów przeciwko sobie i jeszcze niezbyt rozsądne dowództwo łącznie z AK które samounicestwiło się łącznie ze stolicą na własne życzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiercionauta, Kojarzy mi się, że wystosował taki pomysł nawet do Francji, ale tym tchórzom się nie spodobał. Wyczuł sprawę skurczybyk.

socjologiczny eksperyment?Możesz to rozwinąć,bo mam wrażenie że znowu sie dowiem czegoś bardzo ciekawego...

Ależ to wszystko, co mógłbym powiedzieć, wiesz. Dla mnie po prostu każdy "naród" jest takim trochę eksperymentem, a w suchym tekście nie słychać tonu głosu, stąd nie dziwie się, że ktoś nie rozumie moich intencji. 8)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×