Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

angie1989, cały czas non stop tak jak pisałam przez ponad miesiąc póki nie zrobiłam usg :D naprawdę nie masz guza ani nic z tych rzeczy.

 

malenstwo, super, ze dobre słowo lekarza i dobra diagnoza wszystko u Ciebie zmienia, ja bywam przypadkiem niereformowalnym, wychodzi dobrze więc potrafie podejrzewać lekarza, ze pewnie mnie olał (potraktował jak znerwicowana paniusię) albo mam cos innego.

jedynie jednoznaczne odpowiedzi mnie pocieszają np. jak bałam sie raka szyjki macicy a cytologia i kolposkopia pokazała stan idealny.

 

ja myslę, ze u angie to będzie nerwoból

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

angie1989, ja z takim samym rozpoznaniem poszłam hahaha dokąldnie tak samo. ale tego samego dnia poszłam do gina i powiedziałam ,że chyba coś od jajnika mnie boli po prawej stronie i od reki zrobił usg brzucha i dopochwowe i woreczek wyszedł czyściutki. Idz zrób prywatnie o usg jeszcze dziś a zobaczysz ,że tam nic nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mnie franca w rejestracji tel. Wkurzyla.Pytam o ktorej od rana przyjmuje moja doktor,a ona,ze od rana dopiero 5grudnia.Wczesniej powiedziala,ze dzis na 16 moge,a jak spytalem po odp kiedy od rana to tekst ,ze nie ma miejsc.:/5grudnia na 8:50robie bad krwi na tarczyce i moze morfolog.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

angie podzwoń, wiem jak to jest, nerwy zżerają. Myslę, że żadne kamienie Ci nie wyjdą, tak jak mi nie wyszły

a Ty malenstwo miałas nie czytać o cgorobach, a tu SM, daj spokój :nono:

 

-- 26 lis 2014, 11:59 --

 

No i na razie mam najwcześniej 7.12 u chirurga od razu z wizyta nie wiem czekac czy dzwonić dalej?

angie ale czy powiedziała Ci cos więcej, pisz wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam was wszystkich serdecznie,

 

Jestem tu nowa , ale od jakiegoś czasu czytam ten wątek. Choruję na nerwicę od 16 roku życia a więc trochę już w życiu przeszłam. Miałam bardzo dużo objawów. Jestem hipochondryczką, która co chwile się bada. Zawsze jakiś ból mi dokucza.

 

Angie miałam to samo co Ty w wieku 16 lat, tak bardzo bolała mnie wątroba i kuło że myślałam ze to już koniec. Mama wezwała karetkę. Lekarz mnie zbadał. Zrobiłam usg i próby wątrobowe i ok.

 

W kwietniu teraz miałam to samo kucie co jakis czas w prawym boku w okolicach wątroby i woreczka . Zrobiłam USG i wszystko Ok.

 

Rozmawiałam ze swoim psychiatrą i to może być nerwból.

 

Pozatym coś takiego znalazłam :

 

,,Bóle w nerwicach przewodu pokarmowego mają przeważnie napadowy charakter, tzn. pojawiają się nagle i są od razu silne. Często sadowią się one w prawej, górnej części brzucha (w prawym podżebrzu) i mogą promieniować ku tyłowi i ku górze, pod prawą łopatkę. Przyczyną takich bólów mogą być kurcze pęcherzyka żółciowego. Może je spowodować silniejsze zdenerwowanie albo długotrwała sytuacja trudna do zniesienia. Pęcherzyk żółciowy może nie wykazywać przy tym żadnych zmian. Charakterystyczny bywa brak związku napadów bólowych z błędami dietetycznymi — i wyraźny związek ze zdenerwowaniem lub trudną sytuacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiajcie :papa::papa:

 

malenstwo31 ciesze sie ze TK ok;))ale przeciez ja to wiedzialam od pocztaku...bo przerabilam ten sam scenariusz;))wiec juz teraz grzeczna badz;))

 

mnie tez klulo okolo roku pod pr zebrem pisalam to wam!!ale mam stluszczona watrobe,ale lek powiedz ze nie sadzi ze to od stluszczenie..bo nie jest ono na tyle duze...klulo pieklo gniotlo,uff..a panika byla okropna(((:usg chyba z 5 w ciagu roku!!!!a teraz czesto mnie kluje z praw i sie boje ze to trzustka(((((:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam na stres, nerwoból i nakręcanie się. Zobaczymy. Nic się nie martw. 3 mam kciuki. Rak nie boli.

dokładnie ja też na nerwoból bo miałam tak samo. ataki woreczka są nagłe i brdzo bola , nie raz widziałam jak mój tata miał, raz wzywalismy lekarza bo nie wiedzielismy co to jest. kamica woreczka to przewąznie nagły ból , któr potęguję i wierz mi ciezko go wytrzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nefretis 1 taki ból jak juz pisałam miałam w wieku 16 lat , co chwila mnie kuło tam gdzie jest wątroba i pęcherzyk. Potem zamieniło się w gniecenie oraz miałam takie uczucie jakby ktoś tarką jechał mi po wątrobie. Ból był już tak ogromny, że kazałam mamie wzywać pogotowie i lekarza. Lekarz zbadał mi wątrobę ręcznie i nie była powiększona. Natomiast potem miałam USG , badania prób wątrobowych i wyszło idealnie a mimo wszystko miałam nadal ucisk w wątrobie. Tak jakby ktoś mi ją ścisnął sznurkiem. Oczywiście miałam jeszcze inne objawy takie jak lęki, nogi jak z waty , kask na głowie, bóle głowy itp. Dostałam wtedy asentrę i afobam i minęło.

 

W wieku 18 lat kiedy dowiedziałam się, że jestem w ciąży tak mi ucisnęło wątrobe , że to było jedno wielkie cierpienie. Do tego nie uwierzycie ale czułam tam chodzące mrówki czyli mrowienie. Tydzień nie chciało mnie puścić.

 

Teraz mam 26 lat i zaczęło się w kwietniu nagłe kucia w okolicach wątroby woreczka. Założmy co 2 godziny takie kłucie szpilą, które rozchodziło się do prawego boku. Spanikowana poszłam do lekarza, który zbadał mnie i wątroba nie była powiększona, ale dostałam skierowanie na USG. Wynik USG wszystko ok..Lekarz zwrócił mi uwagę, że to może być od jelit, od namiarów gazów.

 

Od 2 tyg miewam takie bóle np teraz ostatnio w poniedziałek i cisza. Raz na tydzień mam taki ból. Zadzwoniłam spanikowana do psychiatry i powiedziała, że to nerwoból lub skurcze woreczka żółciowego pod wypływem nerwicy. Nie biegnę już do lekarza i USG po bo co? Pomaga mi na to clonozepam i nospa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×