Skocz do zawartości
Nerwica.com

organiczne uszkodzenie mózgu a zaburzenia osobowości


Dianaa

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj odebrałam swoją kartotekę ze starej poradni i czytam że stwierdza się u mnie osobowość chwiejną emocjonalnie a przyczyną jest prawdopodobnie organiczne uszkodzenie mózgu.

Czy to oznacza że zaburzenia te będę miała do końca życia?bo przecież zmian w mózgu cofnąć się nieda.

czy w takim wypadku leczy się jakoś inaczej?I wogóle to o co chodzi z tymi organicznymi uszkodzeniami mózgu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A robiono Ci jakieś badania (testy psych., TK etc) ?

Poza tym piszesz "prawdopodobnie" ;)

 

Organiczne - czyli jakieś uszkodzenia mózgu, np.: na skutek udaru, picia alkoholu.

To, że tak masz prawdopodobnie stwierdzone wcale nie oznacza, że nie można tego leczyć.

 

-- 28 maja 2013, 12:10 --

 

A robiono Ci jakieś badania (testy psych., TK etc) ?

Poza tym piszesz "prawdopodobnie" ;)

 

Organiczne - czyli jakieś uszkodzenia mózgu, np.: na skutek udaru, picia alkoholu.

To, że tak masz prawdopodobnie stwierdzone wcale nie oznacza, że nie można tego leczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że to uszkodzenie stwierdzono u mnie w wieku ok 20 lat a teraz mam 28 i widzę że z czasem mam np.coraz większe problemy z pamięcią.

 

-- 28 maja 2013, 14:31 --

 

No to jak nie pamietasz to sam nie wiem. To testy psychologiczne moga wykazac organiczne uszkodzenie? Troche niedorzeczne. Myslalem ze jak cos to wlasnie TK, Rezonans albo wlasnie eeg.

Każde uszkodzenie mózgu ma wpływ na psychikę.Tak testy potrafią to wykryć.Pozatym neurolog na EEG potwierdził że zmiany jakieś są.

Jaka jest przyczyna uszkodzenia to stwierdzi neurolog jak jakimś cudem wkońcu trafię na tomografię,bo do tej pory mi się nie udało.

Wiem że przyczyny organicznego uszkodzenia to również guzy,stany zapalne i dużo innych rzeczy.

Chciałam tylko się dowiedzieć czy przy zmianach w mózgu będę w stanie wyjść z zaburzeń osobowości?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he no rozumiem ale w jaki sposob testy psychologiczne sa w stanie okreslic ze problemy z psychika pochodza od uszkodzen mozgu? jakis inny rodzaj pytan?

 

To ze uszkodzenia mozgu maja wplyw na psychike to oczywiste ale niezrozumiale dla mnie jest jak testami psychologicznymi mozna to wykryc..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he no rozumiem ale w jaki sposob testy psychologiczne sa w stanie okreslic ze problemy z psychika pochodza od uszkodzen mozgu? jakis inny rodzaj pytan?

 

To ze uszkodzenia mozgu maja wplyw na psychike to oczywiste ale niezrozumiale dla mnie jest jak testami psychologicznymi mozna to wykryc..

Powiem ci że sama nie wiem.Mam napisane jaki test to wykrył ale nie moge się doczytać.Chyba testytesty psychologiczne Bentone czy coś takiego.Pozatym był test na IQ i osobowościowy.

Mam skala HADS A-14,D-4

testy Beuton(Bender)podejrzenie OUN-to niby ten test

a to opis testu znalazłam na internecie

Testy są dwa Bender i Bentona. Pierwszy z nich służy, diagnozowaniu funkcji psychomotorycznych i polega na odrysowywaniu kilku nieskomplikowanych wzorów na kartce papieru. Drugi natomiast bada m.in pamięć wzrokową, zdolność do koncentracji uwagi (jest kilka wersji tego testu).

 

Obie metody stosowane są, pośród innych, do diagnozy neuropsychologicznej. Na ich podstawie wnioskuje się, z pewnym prawdopodobieństwem, o ewentualnych patologicznych zmianach w obrębie ośrodkowego układu nerwowego. Aczkolwiek nie mają one decydującego znaczenia bowiem badają tylko określone funkcje mózgu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wykończony,

 

To może zaczniesz leczyć Dianae, wypisz jej receptę i jazda.

 

Kurcze, ludziska! To przecież nic nie daje takie porady.

Są od tego specjaliści. Moim zdaniem to jesteśmy tu po to aby dzielić się

doświadczeniem w leczeniu pozafarmakologicznym, tym jak przetrwać trudny czas,

jak dawać sobie radę w wychodzeniu z takich problemów i funkcjonować w życiu.

 

Poza tym leki nie spowodują naprawy zmian organicznych, nie ma takiej siły, zatem nie wiem jak

miałyby wpłynąć na poprawę stanu autorki wątku?

Nie wiemy nawet co tam trzeba chronić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wykończony,

 

To może zaczniesz leczyć Dianae, wypisz jej receptę i jazda.

 

Kurcze, ludziska! To przecież nic nie daje takie porady.

Są od tego specjaliści. Moim zdaniem to jesteśmy tu po to aby dzielić się

doświadczeniem w leczeniu pozafarmakologicznym, tym jak przetrwać trudny czas,

jak dawać sobie radę w wychodzeniu z takich problemów i funkcjonować w życiu.

 

Poza tym leki nie spowodują naprawy zmian organicznych, nie ma takiej siły, zatem nie wiem jak

miałyby wpłynąć na poprawę stanu autorki wątku?

Nie wiemy nawet co tam trzeba chronić.

Ja tylko piszę co może załatwić u lekarza.

ja nie wiem jak przetrwałem "trudny czas" dzięki lekom

i leki mogą załatwić taki problem sam zażywam nootropowe środki

i jest lepiej a gadanie z własnego przykładu wiem, że możesz sobie w buty wsadzić. ;):blabla::lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAO jest przeciwny lekom, ja bym chciała, żeby TAO mi powiedział jak ja miałam żyć w ostrym rzucie choroby bez leków zanim psychoterapia zaczęła przynosić efekty.

 

Noo jestem przeciwny, nie używam leków, i robię wszystko żeby ich nie brać, myślę, że byłbym w stanie Ci doradzić

jak funkcjonować bez leków, gdybym miał możliwość, ale to systematyczna praca, która wymaga jednak wysiłku.

Nie mówię, że wychodząc z ciężkiej depresji i nerwicy wegetatywnej zrobiłem to ot tak, jak splunąć.

Kosztowało mnie to baaaardzo dużo!!! Ale jestem żywym dowodem na to że to możliwe bez grama chemii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wykończony,

Zapewniam Cię że krócej niż na lekach!!!

Chociażby sam proces odstawiania leków jest bardzo traumatyczny.

To tak jak odstawianie laski, o której się chodziło przez wiele lat.

 

-- 28 maja 2013, 15:14 --

 

znudzona-ona,

 

To ogólniki dla mnie... nie wiem o czym piszesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak w skrócie rozumiem że zaburzenia osobowości spowodowane organicznymi uszkodzeniami mózgu są dożywotnie i nie do cofnięcia.

To znaczy żeby funkcjonować normalnie będę musiała do śmierci być na lekach?O ile neurolog potwierdzi uszkodzenie jakiegoś obszaru w mózgu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wykończony,

 

Dokładnie! I tu jest praca do zrobienia.

Wykorzystujemy mózg w niewielkim procencie.

Zatem praca może się odbywać poprzez wytwarzanie połączeń

między zdrowymi neuronami.

 

-- 28 maja 2013, 15:48 --

 

O tym myslałem składając Ci propozycję na PRIV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czemu mi nikt o tym wcześniej nie powiedział!

Testy były robione koło osiem lat temu a dopiero teraz odebrałam sobie ksero kartoteki.

Więc może poprosić o powtórne testy i wrazie potrzeby skierowanie do neurologa bo do tej pory wiele mogło się zmienić.

Ale ulga że jednak da się coś z tym zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×