Skocz do zawartości
Nerwica.com

boje.sie.wychodzic.z.domu!!!!!!!!pomocy


malgorzatka020

Rekomendowane odpowiedzi

nikogo.nie.atakuje.rada,idz,do,lekarza,to,nie,rada.bo.to.najprostrze.rozwiazanie.powiedziec.chorem.zeby.sie.leczyl!to.ja.sama.wiem.ze.lekarz.by.dal.leki.ale.powtarzam.poraz,kolejny.jak.wy.sobie.z.tym.radzicie???

Cześć :D No ja sobie poradziłam idąc do psychoterapeuty i do lekarza psychiatry. Mówisz że najprostsza rada hmm no to rewelacja że tak uważasz. Ja tam wolę prostsze rozwiązania :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kazdy.ma.inne.sposoby.na.stres.i.leki.i.ja.wlasnie.chce.poznac.jak.ktos.sobie.radzi.co.robi.by.sie.uspokoic.by.opanowac.umysl.i.cialo!nie.tylko.chcem.rad.moge.i.pomoc.wymienic.sie.uczuciani.podyskutowac.z.kims!idziesz.do.lekarza.tez.z.nim.gadasz.a.to.taki.sam.czlowiek.ja.i.my.wszyscy.wiec.czemu.nie.mozna.tu.sobie.pogadac.

 

Ok, ja jestem chętna do pomocy:) Jeśli nie chcesz iść do lekarza, nie idź. Nikt Cię nie może zmuszać, to Twoje życie. Napisz może na początek, spokojnie, czego dokładnie się boisz wychodząc z domu? Ludzi, wypadków, czegoś nieokreślonego?

Ja Ci mogę podrzucić kilka metod i napiszesz, czy już próbowałaś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie.uazam,ze,jestem.madrzejsza.i.prosze.nie.piszcie.wy.we.dwie.skoro.tylko.krytykujecie.a.konkretnie.boje.sie.wychodzic.bo.mysle.ze.cos.mi.sie.stanie.i.nie.ze.mnie.samochod.potraci.tylko.ze.zemdleje.ze.slabo.mi.sie.zrobi.i.ze.wpadne.w.panike.nie.wiem,sama.ciezko.to.opisac:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wiki masz fajny schemat.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Panika

 

Zwróć uwagę na miejsce między wystąpieniem lęku, a gwałtownym oddychaniem. Atak w dużej mierze to kwestia tego, że zamiast traktować reakcję układu limbicznego jako nic ważnego, traktujemy ją jak ważną wskazówkę, która ma dla nas duże znaczenie. Powinniśmy zareagować spokojem, a nakręcamy się. Nie bez znaczenia jest też wcześniejsze napięcie i poziom lęku. Mogę Ci wysłać przystępne opracowanie neurobiologa (z cztery strony), który zajmuje się mechanizmem powstawania strachu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie. Ale dzięki za to. Piszę o bardzo zgrabnym opracowaniu LeDoux. On fajnie pokazuje właśnie te komunikację między układem limbicznym a korą. Czyli jak nasze racjonalne reakcje wpływają na emocje. I dlaczego interpretacja jest kluczowa. Próbuję wysłać na maila, ale jakoś nie idzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja terz to mam pierwszy lat to mialem jakies 1o lat temu i powraca co jakis czas alkochol niekiedy pomaga bo uspokaja ale morzna popasc w alkocholizm wtedy som 2 problemy wydaje mi sie rze dasz rade i ci to minie i bedzie ok powodzenia i sily ci zycze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja znowu mam inny problem,nie moge zasnac,.ciagle relanium lykam i nic

 

Mała seria pytań:) Boisz się w nocy? Jesteś pobudzony? Masz jakieś inne problemy? Masz dużo stresu w życiu, masz poczucie sprawczości i bezpieczeństwa? Ja też miałam problemy ze snem, ale tylko gdy się bałam. To całkiem co innego niż klasyczna bezsenność, dlatego pytam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez sie boje wychodzic z domu sam Mieszkam W USA w malym miasteczku na przedmiesciach w Norridge. Jakies dwa Lata pamietam jak wyszlem z domu gdzie mialem isc na impreze do kolezanki to wieczorem napadla na mnie jakas grupa ludzi, ktorzy szli w moim kierunku I zaczeli mnie wtedy wypytywac Co mam w kieszeni a ja na to Im ze nic I poszlem dalej a oni za mna podeszli znowu I zaczeli wypytywac Co mam w kieszeni Coraz glosniej I ja powiedzialem Im zeby mi dali spokoj Bo inaczej zadzwonie na policje a oni wzieli mnie Nabili z piesni w moje prawe oko 3 razy, nie moglem sie w ogole obronic I ucieklem stamtad szybko do domu I caly zaplakany, Chodzilem potem z okiem pobitym I juz potem balem sie sam wychodzic znowu I nie wychodzilem juz z domu juz przez kilka lat I mam ten lek do dzisiaj. Cala dla mnie Ameryka to pasmo nieszczesc :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×