Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jakie studia ?


megwal8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Nie mam już całkowicie pojęcia na jakie studia iśc i co potem robić w życiu :( ! Nic mnie za bardzo nie fascynuje. Owszem, jest kilka rzeczy które mnie trochę interesują, ale 'nie porywają' . Np. lubię oglądać różne stylizacje modowe, umiem pisać dość ciekawe teksty, lubię czytać, ale jestem wybredna bo książka musi na prawdę mnie porywać tak samo z filmami, mam buuuuuuuuujną wyobraźnię i potrafię szybko coś rozplanować . Bardzo gnębi mnie to że jest tyle zła na świecie i krzywdy ludzkiej... potrafię dobrze czytać na głos i chciałabym mieć okazję zagrać w filmie czy na deskach teatru albo podkładac głos... a przy tym nie chce utknąć w jednym miejscu, chce sie rozwijać i nie być uzależnioną od jednej pracy. Dodatkowo jestem ograniczona tylko do Rzeszowa i studiów zaocznych bo chce pracować i robić sobie kursy. Myślałam o prawie ale tam jest tak duzo uczenia się, a nie bede sie oszukiwać, nie lubie wkówać na pamięć i nie umiem, a poza tym często się martwie problemami w domu, mam dużo na głowie.. . Psychologia odpada, nie ma na zaocznych a matury tak dobrze nie napiszę, socjologia również bo wydaje mi się że to kierunek bez przyszłości . A nic innego nie wydaje mi się ciekawe, żebym chociaż wiedziała przy czym chce pracować w przyszłości a tak to ehh masakra :( .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pedagogika, specjalność: animacja społeczno-kulturowa

Czy coś w tym kierunku sądzę.

Możesz pomagać innym, skoro jesteś wrażliwa na krzywdę ludzką, oraz możesz pracować w radiu, tv...

Wiem, że po pedagogice trudno znaleźć pracę, ale po tej specjalności masz bardzo dużo możliwości na podjęcie pracy...

Nie mieszkam w Twoim mieście, nie wiem, czy masz taki kierunek. Ale sprawdź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepracuj rok. Po roku pojedz na turne po azji(małe koszty) i potem na studia.

 

A co do meritum, to chyba żle widzisz studia. Jak powiedział pewien profesor w kontekście zawieruchy, że uczelnie nie przygotowują do zawodu. "Studia nie przygotowują pracownika, tylko obywatela". Jeśli myślisz że jakies studia dadza ci coś konkretnego to sie mylisz(może prawo, ale to trzeba jeszcze aplikacje i może jeszcze pare kierunków)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybierzcie to co uważacie , za słuszne .Nie kierujcie się modą , tylko sumieniem .Wybór Waszej drogi życiowej zależy , od tego co chcecie w życiu robić ,jeżeli :

-Chcecie leczyć trudne przypadki idźcie na medycynę

-chcecie być psychologiem wybierzcie psychologię

-marzycie o konstruowaniu mostów zostańcie inżynierem

-chcecie służyć Bogu wybierzcie seminarium

-marzycie o tym by grać w serialach polecam studia aktorskie

-kochacie książki literaturę studiujcie

-kochacie zwierzęta weterynaria i zoologia się kłania

-fascynują Was obce kulty etnografia

-w duszy Wam gra ;) konserwatorium muzyczne

W zależności od tego , czy macie duszę humanisty, zoologa , lekarza , czy inżyniera wybór zależy od Was .Powodzenia i spełnienia marzeń :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zujzuj, dobrze powiedziane z tym cytatem.

Można też rozgraniczyć, zastanowić się gdzie mogłabyś pracować oraz co cię ciekawi.

Ja np. robię studium informatyczne i uczę się we własnym zakresie by pracować jako informatyk, ale się zastanawiam czy nie zrobić jakiś studiów które dadzą mi wiedzę, a nie pieniądze i zatrudnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli studia to tylko dzienne. Jeśli chcesz coś z tych studiów wyciagnąć to tylko erasmus, różnego typu kółka inkubatory itd...generalnie inicjatywa własna. Prestiż uczelni to kwestia nie tak ważna. Dodam że wyjazdy zagraniczne można sobie nawet samemu zorganizować i mieć wszystko to co inni jesli chodzi o dofinansowanie uczelni...Jeśli prace sie ma na pół etatu to na bank na uczelni niema kłopotów z uzyskaniem indywidualnego studiów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No teraz rząd dopiero wziął się za odkłamywanie mitów na temat studiów i w reklamach społecznych zamiast na medycyne proponuje zostanie mechanikiem samochodowym( akurat medyków nam brak powinień w tym przykałdzie brać udział przyszły humanista albo menedżer). Minimum 1/3 osób powinno kończyć szkoły zawodowe a nie marne licea po których większą idzie na marne studia humanistyczne, pedagogiczne, ekonomiczne na które przynajmniej te państwowe powinień być ograniczony nabór a zaoszcząedzone środki przekazać na unowocześnienie politechnik. No i stypendia powinny iść głównie do przyszłych inżynierów, lekarzy, branży biochemicznej a nie na jakieś nieżycowe kierunki. No ale póki co Polska jest mistrzem ukrytego bezrobocia młodych którży w normalnych warunkach powinni pracować a nie że 85% z nich studiuje choć w większości przypadków te studia do niczego nie będą im potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się cieszę,że moja psycholog wybrała psychologię, bo bez Beatki życie było by smutne.

A mój kuzyn 35 lat, który najpierw chodził do technikum mechanicznego no to chyba, każdy powie powinien pójść na politechnikę.A prawda jest taka,poszedł do technikum, bo był za słaby na liceum.Nie lubił majsterkować , wybrał koledż angielski, teraz mam pracę i uczy angielskiego.Ja nadal będę się upierał,że studia humanistyczne są ważne, bo mam umysł humanistyczno-przyrodniczy.Na technologi się nie znam,wolę poczytać Kinga, obejrzeć na Animal Planet program o żabach,a budowanie mostów zostawiam innym.Po za tym politechnika, to dobra dla tych co książek nie czytają.Cały dzień siedzą w garażu, a kumaka od ropuchy nie odróżnią .A na koniec ciekawostka nie zdałem z fizyki, matematyki i pracy techniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×