Skocz do zawartości
Nerwica.com

Leki na koncentrację, pamięć.


marlow

Rekomendowane odpowiedzi

Svafa, ja zażywam od roku Cavinton Forte 10 mg 2xdz i dodatkowo łykam Lecytynę z vit B / od 2 miesięcy/ i wiem, bo czuję, że to mi pomaga.

dzieki ja juz nie bardzo wiem co mi moze pomóc,lecytyna,vit b przerobiona Caviton?hm zobacze :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś z Was pogorszyła sie koncetracją od nerwicy i depresji, w taki sposób, że ktoś do Was mówi a Wy nie kojarzycie faktów, jstecie wyłaczeni, nawet niekiedy proste zdania nie trafiąją, nie mówiąc już o dłuzszych zdaniach jak ktoś cos opowiada??

 

u mnie to kuleje od długiego czasu:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś z Was pogorszyła sie koncetracją od nerwicy i depresji, w taki sposób, że ktoś do Was mówi a Wy nie kojarzycie faktów, jstecie wyłaczeni, nawet niekiedy proste zdania nie trafiąją, nie mówiąc już o dłuzszych zdaniach jak ktoś cos opowiada??

 

u mnie to kuleje od długiego czasu:/

Jakie leki bierzesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś z Was pogorszyła sie koncetracją od nerwicy i depresji, w taki sposób, że ktoś do Was mówi a Wy nie kojarzycie faktów, jstecie wyłaczeni, nawet niekiedy proste zdania nie trafiąją, nie mówiąc już o dłuzszych zdaniach jak ktoś cos opowiada??

 

u mnie to kuleje od długiego czasu:/

No dokładnie tak, przez całe lata bez najmniejszej poprawy. Ja w ogóle czuję, że zaburzył mi się proces kojarzenia. Trwa to tak długo, że już praktycznie tego nie dostrzegam (cały dzień "zamulam") z wyjątkiem gdy przesiaduję przed tv, bo to wymaga jakiegoś myślenia i wówczas zauważam, że mam z tym problem. Mam też nieprzyjemne przebłyski słów, piosenek, zwrotów, które zdążyłem zapomnieć już za dzieciaka a teraz nagle i natrętnie powracają jak w stanie majaczeniowym. Nie pamiętam natomiast najświeższych zdarzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ladywind, wykończony, a czy Wy eksperymentowaliście w przeszłości z jakimś zielskiem czy innym syntetycznym g*wnem? Ja niestety kilka razy spróbowałem by poprawić sobie nastrój i chyba tylko pogorszyłem sytuację. Podejrzewam nawet, że lekkomyślnie mogłem chronicznie uszkodzić komórki nerwowe, ale nie mam wiedzy odnośnie regeneracji i degeneracji komórek, nie wiem też czy istnieją narzędzia diagnostyczne by to sprawdzić. Z drugiej strony to raptem i aż 7 razy w przeciągu 2lat! - ostatni raz 1,5 roku temu nie wykazałem się asertywnością w towarzystwie. Znam osoby które nie wyobrażają sobie dnia bez zjarania i nie skarżą się na problemy natury psychicznej etc. No ale zaburzony umysł reaguje inaczej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciej farmaceuta, kurcze nie mogę teraz tego znaleźć,gdzieś wyczytałam ,ze nieodwracalne imao ta rhodiola,Odwracalny,czy nie,ale jednak lMAO,a tego nie powinno się łączyć z antydepami

Jeśli bralam 225 wenli(teraz zmieniłam leki) to myślisz,ze mogłam to spokojnie łączyć z rhodiola 2 tabl(450mg/d brałam tego korzenia??

Jakie jest ryzyko wystąpienia zespołu serotoninowego?,czy tzw.przełomu nadcisnieniowego? Może niepotrzebnie zmieniłam leki :( Co do efektu tyraminowego to może on wystąpić też przy odwracalnym IMAO(Moklar) Dr mnie ostrzegał,ze mam uważać na produkty bogate w tyramine.

 

-- 30 sie 2012, 10:19 --

 

Maciej ,proszę przeczytaj ten artykuł

http://www.panacea.pl/articles.php?id=3703

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co bierzesz teraz konkretnie z leków?Nie słyszałem żeby rhodiola działała jako inhibitor MAO,do tego nieodwracalny(bardziej niebezpieczny-dłużej działa,ryzyko interakcji 2 tyg po zażyciu).Ryzyko zespołu serotoninowego i przełomu przy obecnych iMAO(selegilina,moklobemid)jest małe.Efekt serowy(tyraminowy)występuje częściej po moklobemidzie(ale i tak jest b.rzadki),selegilina daje więcej niebezpiecznych interakcji lekowych.Wg mnie z rhodiolą można brać wszystkie leki.Efekt serowy wywoływały stare leki(iproniazyd,fenelzyna),nowe b rzadko,ale sery pleśniowe lepiej sobie odpuścić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rhodiola to wg tego artykułu,netu,i opinii jednego farmaceuty z portalu doz.pl to IMAO A i B,może i odwracalny,ale i tak się bałam zs i tego przełomu nadcisnieniowego,przy wenli 225mg i dużej dawce korzenia,bałam się,lecze się na lęki.Wogole rhadiola jest mało znana i nikt do końca nie wie jak działa i ,co to wogole za roślina.Moj lekarz psych.nie słyszał nic o rhadioli i powiedział,ze mogę brać na własną odpowiedzialnośc.

Teraz biorę fluoxetyne 1 tabl i Edronax 2 tabl,właśnie na lepsza koncentracje i większe pobudzenie,bo mam Full,różnych spraw do załatwienia,a nie mam na nic siły,sporo nauki,a skupić się wogole nie mogę,stad zmiana leków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Jestem Joofi1. Mam nerwice a prócz tego Chad.

Wiec jeśli chodzi o problemy z pamięcią bardzo dobry jest Moklobemid. Efekt antydepresyjny pojawia się już po 3 dniach. Lek ten poprawia przepływ krwi w mózgu wiec nie ma problemów z pamięcią. Niestety wchodzi w liczne reakcje z innymi lekami,co czasem uniemożliwia jego stosowanie (np.tramal-czasem go biorę ze względu na zapalenie kości)

Natomiast usypia dobrze Mirtazepina i może byc stosowana doraźnie jako lek nasenny. Niestety mnie bardzo chciało się po niej jeść.

Czy ktos bierze stabilizatory nastroju,jakie macie doświadczenia? Ja biorę 200 na dobę a stabilizacji jakoś nie widzę

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×