Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
coccinella

Poczucie bezpieczeństwa

Rekomendowane odpowiedzi

Czym dla Was jest poczucie bezpieczeństwa? Kiedy czujecie się bezpieczni? Jakie to jest uczucie? Jak można je opisać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

hm...to tak jak w ramionach u mamy kiedy byłam mała.

Poczucie bezpieczeństwa to czyjeś silne ramiona które chronią nas przez krzywdą.

Wiem, że ktoś jest bliski zawsze mi pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miewam takie chwile, że mam poczucie bezpieczeństwa - po tym jak strzelę sobie browara :D Wtedy nie mam lęków, obaw i niepokojów. Wtedy nie obchodzi mnie co się może wydażyć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję Wam za odpowiedzi. Pytam, bo ostatnio zastanawiałam się co to znaczy czuć się bezpiecznie i próbowałam znaleźć jakiś taki moment mojego życia i nie za bardzo mi się to udawało. Dlatego chciałam sprawdzić co się wtedy czuje, co Wy czujecie w takim bezpiecznym momencie. Jak można opisać takie uczucie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

coccinella Jak się nie musisz niczym przejmować to masz poczucie bezpieczeństwa. W przeciwnym razie nie. A w dzisiejszych czasach to bez używek to mało kto jest zdolny znieść samo życie, a co dopiero poczuć się bezpiecznie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie chciałabym musieć stosować używek, żeby czuć się bezpiecznie. To bez sensu i pewnie wpędza w jeszcze większe kłopoty...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

poczucie bezpieczenstwa powinnismy dawac sobie sami..co jest cholernie trudne...nastapi to tylko wtedy gdy zaakcpetujemy siebie, swoje wszystkie emocje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

coccinella Też tak sądzę że używki wpędzają w jeszcze większe kłopoty, ale jak się przekonałem na własnej skórze nieraz to jedyne wyjście, aby zmniejszyć lęki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

używki wyciszaja lęki tylko na chwile..na drugi dzien ma się je jeszcze wieksze+wyrzuty sumienia..aby nie bać sie lęku trzeba sie z nim konfrontowac.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

poczucie bezpieczenstwa powinnismy dawac sobie sami..co jest cholernie trudne...nastapi to tylko wtedy gdy zaakcpetujemy siebie, swoje wszystkie emocje.

bedzie.dobrze, to prawda ale nie zyjemy sami ze soba i mamy interakcje ze swiatem..on tez wplywa na nasze poczucie bezpieczenstwa.

Sama ze soba czuje sie bezpiecznie...z innymi bywa roznie. W domu rodzinnym zylam na tykajacej bombie nie wiedzac co matce odpierdoli za chwile... potem w malzenstwie to samo, na poczatku obecnego zwiazku rowniez bo moj partner musial pokonac sporo swoich skrzywien zebym mogla sie z nim czuc bezpiecznie. W tej chwili osiagnelam ten stan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

założyłam bardzo podobny temat około 2 tyg temu:)

- amen:)

poza tym poczucie bezpieczeństwa jest wtedy jak wiesz że nic złego Ci się nie może stać. wtedy kiedy masz jakieś zaplecze, alternatywy, rozwiązania, doświadczenie życiowe.

również wtedy kiedy nie budujesz go na innych.

poczucie bezpieczeństwa łączy się tez chyba z poczuciem własnej wartości i skuteczności- jeśli je masz to wiesz że pewnych rzeczy nikt Ci nie odbierze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

poza tym poczucie bezpieczeństwa jest wtedy jak wiesz że nic złego Ci się nie może stać.

a mozna to wiedziec?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wiedzieć nie, ale mieć w sobie poczucie że cokolwiek by się stało to dasz sobie radę i to przyjmiesz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

betty_boo, kiedys mialam takie poczucie ..klasyczna silaczka a jednak cos zdolalo powalic mnie na kolana dlatego uwazam, ze nie mozna miec takiego poczucia bo to tak jakby nie mozna sobie bylo dac prawa do slabosci

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po cześci poczucie bezpieczeństwa wynosimy z domu, tam gdzie go brakowało to taki dzieciak w wieku dorosłym bedzie miał z tym problemy, w domu, w ktorym panowała zdrowa atmosfera i rodzice się kochali, z reguly taka osoba w wieku dorosłym bedzie się czuła bezpiecznie zarówno sama z sobą jak i w kontaktach z innymi ludzmi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ladywind no ja chyba stąd tą nerwicę mam od dziecka matka potrafiła mnie za zlą ocenę szarpać za wlosy

i udawać, że dzwoni do wariatkowa bo jestem "głupi" :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
używki wyciszaja lęki tylko na chwile..na drugi dzien ma się je jeszcze wieksze+wyrzuty sumienia..

A można wiedzieć skąd masz takie informacje?

Ja np. jak zaczynam sobie popalać to najgorzej czuję się po pierwszych kilku, a potem to już jest git. I nie mam żadnych wyrzutów sumienia z powodu zapalania lęków. 8)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

diatas, ale Twoich problemow to nie rozwiazuje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Poczucie bezpieczenstwa to wewnetrzny spokoj,akceptacja tego co niesie zycie z przekonaniem ze z kazdej nawet najgorszej sytuacji mozna wyniesc cos dobrego ,ze wszystko jest po cos.Natomiast trudno jest odczuwac poczucie bezpieczenstwa jesli sie go w dziecinstwie nie miało .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi