Skocz do zawartości
Nerwica.com

Splątanie


mamma

Rekomendowane odpowiedzi

mamma,
Xanax może upośledzać sprawność psychofizyczną, dlatego też nie należy prowadzić pojazdów mechanicznych, ani wykonywać czynności precyzyjnych w trakcie jego stosowania
to z ulotki.

 

Postaram się doszukać później źródeł prawnych, w Polsce obowiązuje zakaz prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu i/lub środków odurzających. Wydaje mi się, że XANAX jest też takim środkiem. Jak się wyśpię poszukam źródeł i ustawy.

mamma lekarze nie ostrzegają przed tym, oni też są ludźmi. Problem jest taki: mam xanax on mi pomaga ale gdy jadę samochodem to jestem przestępcą. To mi dokucza :(

 

-- 24 maja 2012, 01:09 --

 

ylva, proszę bardzo, czyżbyś wpadła w jakieś kłopoty?

 

Ellis,

Nie gniewaj się, dlaczego tak drążysz ten temat? Nie masz innych problemów? Przecież wyjaśniłam Ci, że na mnie xanax nie działa usypiająco. Dwie godziny temu wzięłam 1 mg (dawka max) i jak widzisz nawet nie chce mi się spać pomimo, że jest dawno po północy, a ja wstałam o 6.45 rano. Powiem wręcz odwrotnie: gdybym prowadziła bez xanaxu (oczywiście obecnie, kiedy jeszcze muszę go brać) to było by niebezpieczeństwo, bo miała bym podwyższone ciśnienie, tachykardię i ogólne oszołomienie. Na marginesie powiem Ci, że znam dwóch lekarzy, jeden z nich (psychiatra nota bene) bierze xanax i jeździ samochodem, a moja lekarka rodzinna bierze antydepresanty i też jeździ samochodem.

Podsumowując: ludzie to nie pingwiny, nie na każdego lek działa tak samo.

 

-- 25 maja 2012, 01:28 --

 

Mogę Wam się pożalić bez związku z tematem?

 

Cześć Ylve,

Sorry, dziś nie miałam czasu na forum, ale jutro zajrzę na 100%.

Pewnie, że się pożal, wiesz, że zawsze chętnie pomogę, jeśli tylko będę potrafiła.

 

Mamma

 

-- 25 maja 2012, 10:59 --

 

No i jeszcze jedna rzecz, Ellis, a propos xanaxu i samochodu:

Przytoczyłeś z ulotki, że xanax MOŻE zaburzać sprawność psychofizyczną. MOŻE ją zaburzać również jakieś 90% leków dostępnych na rynku, nawet bez recepty. Natomiast np. w Trittico żółtym trójkątem z wykrzyknikiem w środku jest napisane, że lek ZABURZA sprawność psychofizyczną.

Tak więc jest istotna różnica czy coś MOŻE zaburzyć motorykę, czy cokolwiek innego w twojej percepcji, czy ZABURZA. To tak jak z listą działań ubocznych, np. w leku x mogą wystąpić zaburzenia żołądkowo jelitowe. Ale wystąpią one u jednej osoby na sto. Bo to są działania UBOCZNE, które występują rzadko.

Jeżeli źle się z tym czujesz, w sensie poczucia winy, to nie prowadź samochodu i tyle.

 

mamma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mamma, dziękuję za odpowiedź. Właśnie o taką mi chodziło:

Jeżeli źle się z tym czujesz, w sensie poczucia winy, to nie prowadź samochodu i tyle.
Choć nie jest to tematem dyskusji w Twoim wątku, jestem jednak skonfundowany myślą, że generalnie ludzie nie przejmują się i jeżdżą autem po użyciu xanax - nie zważając tym samym na skutki prawne (pomijam działanie farmakologiczne).

Pozdrawiam serdecznie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×