Skocz do zawartości
Nerwica.com

Brak wsparcia rodziców


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Postanowiłem zakończyć naukę w technikum, ponieważ sobię nie radzę, niby wszystko fajnie, ale nagle rodzicom się to "odwidziało".

Miałem w planie pracować u wuja i rozpocząć naukę w liceum zaocznym. Plan jest dobry, ale rodzice go psują. Tata powiedział mamie (przypadkowo usłyszałem), że nie będzie mnie zabierał do pracy (on też pracuje u wuja). Jak im wytłumaczyć to, że i tak będę miał średnie wykształcenie, na którym im widocznie zależy? Co mam zrobić, żeby zaczęli mnie wspierać? Przez tą sytuację zaczynam tracić stabilność psychiczną i czuję, jakby wszystko traciło sens. Nie mam już na nic ochoty...

 

Proszę powiedzcie, jak mam z nimi rozmawiać?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz im, że skoro nie radzisz już sobie w technikum, to tym bardziej nie dasz rady na studiach. Biorąc pod uwagę, że po technikum nie ma opcji na pracę, a po studiach przebrniętych po bólach i mękach(o ile je ukończysz) też masz wątpliwą przyszłość, tracisz kilka lat życia. Zarabiając u wuja przez ten okres(nie wiem ile masz lat, ale załóżmy 7 lat nauki) zdobywasz doświadczenie w pracy, osiągasz samodzielność i przy dobrym podejściu odkładasz ileś tam złociszów miesięcznie, które po 7 latach inwestujesz np.

Reasumując z konserwami trzeba rozmawiać poprzez solidne argumenty, nie sądzę że ich są mocniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alex Hope, rozumiem, że brak wsparcia ze strony rodziców jest dla Ciebie bardzo frustrującą sytuacją. Każde dziecko, nawet dorosłe, lubi czuć, że ma akceptację ze strony matki i ojca. Niestety, czasami w imię źle pojętej troski o dziecko, często nieświadomie, rodzice stają się toksycznymi rodzicami, którzy zaczynają być wrogiem dla swojej pociechy. O toksycznych rodzicach możesz przeczytać tutaj: http://parenting.pl/portal/toksyczni-rodzice. O tym, jak skutecznie rozmawiać, oraz pomocne wskazówki na temat "dobrej rozmowy" możesz znaleźć pod poniższym linkiem: http://portal.abczdrowie.pl/porozumienie-bez-przemocy. Pozdrawiam i życzę powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×