Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
betty_boo

czy przy prawdziwej:) chorobie nerwica ustępuje???

Rekomendowane odpowiedzi

witam. zauwazylam dziwną prawidłowość: kiedy jestem bardzo przeziębiona to nerwica kompletnie mi us ępuje, nie mam siły myslec o niczym i jest mi tak blogo...

czy wy tez tak macie ? jak to wyjasnic?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może coś w tym jest - jak mnie bolała głowa, to skupiałam się na tym, a nie na moich lękach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Kiedy jestem chory lęki, depresja,mnie wykańczają...i powodują że objawy choroby nasilają się...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie to samo - zwykłe objawy przeziębienia potrafią zamienić się w śmiertelną chorobę i pogłębić stan nerwicowy. :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

George, Noopii, mi tak samo bylo. Natomiast nerwica tez jest jak najbardziej prawdziwa choroba, tylko duszy nie ciala.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Każda choroba ciała źle wpływa na naszą psychikę.Jest to kolejny problem ,który odbiera nam radość z życia.Oczywiście inaczej reaguję gdy znam przyczynę dolegliwości ciała ,np. gdy zaatakuje nas angina ,a inaczej gdy mamy jakiś problem ze zdrowiem i nie wiemy co nam dolega.

-- 23 lis 2011, 18:42 --

A wszystko co osłabia mnie fizycznie źle wpływa na moją psychikę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie raczej dodatkowe dolegliwości typu przeziebienie,ekstra odczucia bólu w ktorejkolwiek częsci organizmu to dodatkowy bodziec dla nerwicy:(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A u mnie dolegliwości "niezidentyfikowane" czyli np ból głowy, brzucha, serca niestety wzmagają lęki i jako hipochondryczka podsuwam sobie miliard scenariuszy. Ale gdy np mam zdiagnozowaną anginę bądź zapalenie nerek, mam spokój na 2 tyg, nie wiem na ile jest to spowodowane wycieńczeniem organizmu. W sumie dużo już było na ten temat, prawdą jest że jak człowiek odda się jakieś czynności w 100%, a raczej poświęci jej swoje myśli, dolegliwości somatyczne ze strony nerwicy ustępują. Wiadomo jednak, że cholernie trudno jest to wykonać (szczególnie nam, nerwicowcom), a choroba nas do tego niejako zmusza, dlatego tak się dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Teraz mam grype,i lęki mnie męczą nieustannie..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

betty_boo,

Myśłam ,z emas zna mysli raka cz np. SM myślę,z e takie choroby zdrowego potrafią w nerwice wpędzic a znericowanemu jeszcze dac popalić i nabarąc intensywnoscii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie objawy zanikają podczas innej choroby. Może nie tak choroby jak np. ból zęba czy głowy.

Wtedy w ogóle nie skupiam się na nerwicy i jest wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi