Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica a drżenie mięśni,trzęsienie kończyn,tiki,perestezje.


Gość -Zalamany-

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich,

 

chciałabym poradzić się osób na forum odnośnie tego czy moje objawy mogą sugerować nerwicę.. od 5 dni drżą mi mieśnie rąk i nóg..zauwazyłam to najpierw, bo ręcę mi się trochę trzęsły. Potem zwróciłam uwagę że jak unoszę kończyny a potem je opuszczam to wtedy najbardziej drgają.. Do tego doszło takie nieprzyjemne odczucie zimna na skórze nóg i rąk.

 

Zrobiłam sobie morfologię/wapn/potas/magnez/tarczyca/glukoza.. wszystko wyszło ok. Jedynie prolaktyna wysoko (1000) i kortyzol (54). Ale to raczej nie jest przyczyną moich trzęsiawek..

Byłam już u neurologa, ale po badaniu młotkiem itd nie stwierdził żadnych nieprawidlowosci.

I tutaj sedno sprawy - jestem osobą nadreaktywną nerwową, hipochondria nie jest mi obca…jednak nadal sie martwię, że to cos innego..

Czy ktoś tu miał takie objawy utrzymujące się non-stop??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie stwierdzono nerwice lękową, dostałem spamilan i bisocard do tego potas i magnez + b6.

Zauważyłem, że od dwóch dni występują u mnie fascykulacje na całym ciele, brzuch, bark, plecy, ramiona, uda, łydki, stopy..

Czy może to być spowodowane nerwicą lękową?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko chodzi o zaburzenia przewodnictwa nerwowo-miesniowego.

Przyczyną to niegroźna fascykulacja pojedynczych mięśni bądź grup.

Ogolnie chodzi o brak potasu, wapnia, magnezu i witamin B. Czasem też nadmiar witaminy B1 może prowadzić do drżenia.

Drżenie występuje po wysiłku, kofeinie, alkoholu, zła dieta lub polekowo...SSRI, Cyklosporyna, Lit, Amlodaron, Walproinian i in.

Czasem przez choroby neuropatia, nerwicę, stwardnienie zanikowe boczne, hipoglikemia, drżenie samoistne, choroby nerek czy tarczycy.

 

Lekarze czasami stosują Hydroxyzyne w syropie

https://zapodaj.net/5b2fd06b99c63.jpg.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×