Skocz do zawartości
Nerwica.com

Samotność


ixi

Rekomendowane odpowiedzi

Gdybyś kogoś poznała to na pewno wróciłaby chęć do życia i energia , a przez to ,że nie masz to Cię jeszcze bardziej dołuję za dużo rozmyślasz o tym co Cię może czekać zauważyłam ,ze ludzie , którzy żyją z dnia na dzień nie planując niczego są szczęśliwsi, bo mają mniej zmartwień na już.... to trudne,ale może spróbuj zmienić swój tok myślenia ,ze co dobre to nadejdzie ,a co złe to nie dziś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej by było nie patrzeć wstecz i nie wybiegać myślami za bardzo w przyszłość. To prowadzi do wielu frustracji, negatywnych myśli. W ogóle chyba nawet nie zauważamy jak mało "nas jest teraz". Myślimy co będzie za godzinę, wieczorem, jutro... Co do samotności to sama nie wiem, wydaje mi się, że wszystko powinno być w równowadze. Bycie samemu zbyt długo nikomu nie pomoże, po czasie może się okazać, że nawet nie potrafimy z kimś być przez dłuższy czas. A osoby wiecznie otoczone innymi... widzę jak łatwo nazywają wszystkich "przyjaciółmi", a jak naprawdę traktują ludzi bardziej jako publiczność dla własnej osoby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy co rozumiecie przez życie z dnia na dzień, ale dla mnie takie podejście jest skrajnie głupie i prowadzi do nieszczęść. Mądry człowiek powinien przygotowywać się na każdą okoliczność o ile to możliwe. Wtedy da się uniknąć wielu problemów.

 

Chodzi wam raczej o nierealistyczne halucynacje odnośnie przyszłości i tak to prowadzi do frustracji czy negatywnych myśli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się przygotować na każdą okoliczność. A życie tu i teraz to nie jest to samo co życie z dnia na dzień. Tu i teraz to jest czerpanie przyjemności z tego co się aktualnie robi, czerpanie z chwili, tak ja to widzę. Odpuszczenie i zatracenie się w aktualnej chwili bez zamartwiania się przyszłością czy przeszłością. Skupienie się na tym, co się aktualnie robi. Taki odpoczynek psychiczny. To oczywiście nie wyklucza robienia planów na przyszłość. A co do przeszłości, to słyszałam takie powiedzenie, że najbardziej żałować można chwil poświęconych na żałowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie. Czy jeżeli ma się w głowie cały czas jedną osobę, myśli się o niej non stop, porównuje się inne dziewczyny do niej i przez to żadna nie spełnia oczekiwań, na razie nie wyobraża się życia bez niej, ale bycie z nią jest całkowicie niemożliwe to czy jest szansa, że jeszcze kiedyś będę mógł być z kimś innym? I być z tym kimś szczęśliwym? Czy już zawsze ta przeszłość będzie za mną łazić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smutny_clown, tak, tak to właśnie jest... Poza tym (jak sama sobie mówię) - nie ma wyjątkowych ludzi, sami sprawiamy, że wydają się dla nas wyjątkowi... A potem ciężko zastąpić to wyobrażenie kimś innym... Bo przecież wszsyscy są tacy przeciętni...

 

-- 26 sty 2013, 22:15 --

 

inbvo, u mnie 12, chyba powoli przechodzi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×