Skocz do zawartości
Nerwica.com

Terapia przez NFZ?


pramolan

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich walczących!

mam dość precyzyjne pytanie dotyczące psychoterapii przez nfz (Kraków)

Otóż obecnie zaczynam terapię u prywatnego psychoterapeuty, który jednocześnie jest certyfikowanym psychiatrą.

Od startu tego roku, zmagam się z objawami nerwicy serca, depresyjnymi. Jestem po 4 wizycie diagnostycznej i teraz mam podjąć terapię - niestety specjalista jest bardzo drogi! 100zł za 50min \1 w tyg. - jak na razie pracuje i stać mnie na to, ale pochłania to sporo pieniędzy no i mam wrażenie, że jeżeli nie pojawią się efekty po jakimś czasie bo gw. mieć nie mogę to będę miał jeszcze większe wyrzuty sumienia, że wpąpowałem tyle kasy na marne.

Dlatego pytanie, czy jest możliwość skorzystania z psychoterapii indywidualnej poprzez NFZ. np. raz w tygodniu w jakiejś klinice leczenia nerwic, czy poradni zdrowia psychicznego? Ale tak abym nie musiał rezygnować z pracy, tzn. np. w godzinach 17-18? Jak długo nfz moze oplacac takie spotkania? I czy moj pracodawca będzie wiedział o tym, że chodze na takie spotkania jezeli to bedzie przez nfz? tzn. gdzies w papierach? proszę o porady. z gory dzieki - niech moc bedzie z wami ;)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pramolan, ja też uczęszczam na terapię na NFZ. Jedyne co musiałam przynieść to skierowanie na ową terapię od psychiatry. A do psychiatry - wiadomo- pesel + jakiś dowód ubezpieczenia.

Ja generalnie mam spotkania raz w tygodniu, co do terminów - ja wolę rano, ale wiem, ze raz w tygodniu moja terapeutka ma wizyty do 19 czy 20.

Trzeba podzwonić i się popytać w przychodniach psychologicznych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy to faktycznie jest tak, że terapia poprzez NFZ jest gorszej jakości niż taka prowadzona prywatnie? Tzn. mam na myśli czy przez NFZ terapeuta przykłada się do tego co robi? przeważnie takie terapie z racji tego, że są bezpłatne wybiera więcej osób - w zw. z czym terapeuta ma więcej pracy co może przekładać się na nie dokładne "wczucie się" w problemy pacjenta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ja uczęszczam tylko na taką na NFZ i terapię prowadzi licencjonowana terapeutka - behawioralno poznawcza, zapisana do stowarzyszenia....nie wydaje mi się, żeby robiła to na "odwal się" - bo jakby jej się nie chciało, mogłaby prowadzić tylko prywatny gabinet ;)

Tak samo ciężko trafić na dobrego terapeutę prywatnie......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę, że dużo w tym racji - ale jeżeli chodzi o tą specjalność to moim zdaniem dobry terapeuta = charakter terapeuty który nam odpowiada, w sensie np. że jednej osobie pomoże, drugiej niestety nie - dlatego chyba tak ciężko trafić na dobrego. To kwestia indywidualna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×