Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zaburzenia odżywiania (anoreksja, bulimia)


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Jak mam się czuć jak na grupie przewodniczący wspomniał,że jak mnie pierwszy raz zobaczyli to byłam tak wychudzona,że nie wiedzieli że miesiąc przeżyje (cytat).Jak sobie radzicie z reakcjami ludzi którzy Was widzą po utyciu.Dla mnie to jest trudne bo chcę być "wychudzona". :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja z 60kg na 65 wskoczyłem obecnie, ale to i tak o 5kg za mało, będę jadł fast foody przez 2 tyg. I utyję. Co do jedzenia, to czasami jak rano wstaję to wcale nie jem, albo jem szybko czy coś bo mam odruch wymiotny, nie wymiotuję jedzenia tylko mam takie coś jak bym miał to zaraz zrobić, i dalej nie jem już. Pewnie nerwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisanka,

sęk w tym ,ze ja sie zastanwiam czy to ie jest początek problemu u mnie trwa od dwóch tygodni, najpierw jedzenie co drugi dzień ajeden dzien tylko kawa, teraz sroda czwartek nic kawa tylko piatek barszczyk z ugotownym makaronem, barszczyk instant, sobota niedziela nic,

az wstyd mi o tym pisac ,ale kurde jak nie napisze to nie znaczy ze tak nie jest bo niestety jest, ale jutro pójde na naleśnika do takiego baru w domu pustki z jedzeniem,zeby nie kusiło, bo jak by było to bym zjadła, pierwszy raz w zyciu mi tak odwaliło :oops::oops::oops::roll:

 

-- 07 maja 2012, 03:52 --

 

musze to zniwelowac zanim sie rozkręci na dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tahela, hmm nie jestem lekarzem, więc nie powiem czy to początek problemu z ED, czy np brak apetytu z powodu jakieś innej dolegliwości. Jedyne co mogę na pewno stwierdzić, że takie odżywianie jest bardzo niezdrowe (tak, wiem powinnam dostać Nobla za to spostrzeżenie ;)) i może pogorszyć Twoje samopoczucie przede wszystkim. Może jeżeli zależy Ci w jakiś sposób na poczuciu diety czy coś, (chociaż nie wiem czy dobrze mówię) to spróbuj sobie ustalić ZDROWY jadłospis, który pozytywnie wpłynie na Twoje zdrowie i kondycje psychiczną i fizyczną. Np ustaw sobie 4-5 (!!!) posiłków w konkretnych porach dnia, jedz warzywa, owoce, ryby i trochę węglowodanów. Czasami zmiana trybu na zdrowsze odżywianie jest znacznie lepsza niż rygorystyczna dieta, którą zaczęłaś stosować! pamiętaj też, że jak nie dostarczasz odpowiedniej dawki pokarmów i cukrów to spada Ci poziom serotoniny w mózgu, a co z tym idzie pogłębia się depresja, nerwica i *ujowe samopoczucie.

Oraz przede wszystkim może warto skonsultować to z jakimś specjalistą? Bo jeżeli to początek ED to jest jeszcze czas, żeby szybko to wyleczyć! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisanka, mądrze rzecze!

tahela, Jeżeli nie jesz, ale nie robisz z tego czystą premedytacją by schudnąć to możliwe, że to nie zupełnie ED, możliwe, że coś na Ciebie źle wpływa, może jakiś stres, oczekujesz czegoś, obawiasz się... nie wiem, musisz sobie sama odpowiedzieć na pytanie: dlaczego to robisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

leczysz się?

tak.

 

mam duży wgląd w chorobę, dobrze wiem, na co teraz zareagowałam objawami anorektycznymi - na trudną relację z facetem oraz - paradoksalnie, ale chyba dość klasycznie ?- na początek nowej terapii , w nurcie psychodynamicznym.

 

po prostu mi ciężko. :(

 

-- 10 maja 2012, 20:56 --

 

swoją drogą, po trzech latach bulimii i kompulsów, nie sądziłam, że jeszcze kiedyś wróci uczucie, kiedy mam opory przed wzięciem kolejnego gryzu jakiejś głupiej kanapki do buzi.

 

totalnie nie chce mi się w to wierzyć. jeśli chodzi o odżywianie, to miałam naprawdę bardzo zdrowe, racjonalne podejście..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem o co chodzi. Ja też przeszłam najpierw przez anoreksje, potem przez bulimię, potem przez bulimie anorektyczną, a potem przez kompulsywne odżywiania i miałam po jakimś czasie nawrót anoreksji i nie sądziłam, że po "ogromnej miłości do jedzenia" jaką było moje kompulsywne odżywianie będę miała jadłowstręt. Teraz jest ok od dawna, ale mam się na baczności, bo ta choroba potrafi być bardzo przebiegła ;)

Dobrze, że masz dużą świadomość swojej choroby, to ważne przy leczeniu. Ja też już tyle lat poszerzałam swoją wiedzę w tych kwestiach, że jak tylko zbliża się jakiś atak, nawrót jakiejkolwiek choroby jaką mam, to wiem czym jest wywołana i co miało wpływ na moją chorobę, reakcje, zachowanie.

Podobnie to największy sukces leczenia - poznać siebie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i powrócił rytułał cowieczornego obżerania się do bólu i zwracania po całości. Lipa trochę. Ale może to i dobrze.

dokładnie to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nazywam się niewarto, Pisać możesz wszędzie, ale Twój post jest przerażający. Ważysz 57 kg i uważasz ,że jesteś potwornie gruba? Masz niewątpliwie spaczone widzenie siebie i tym powinnaś się zając a nie odchudzaniem :evil:

 

-- 11 maja 2012, 22:41 --

 

w tym temacie nie rozmawiamy o odchudzaniu i nie nakręcamy tematów ED!

Właśnie tak :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×