Skocz do zawartości
Nerwica.com

zawiść?? zazdrosć?? zle się z tym czuję ;(


koszatniczka

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałabym zapytać Was i poradzic sie co mam zrobić z tą negatywną emocją... Wiem ze problem tkwi we mnie, bo od jakiegos czasu czuję stagnacje- czuję, ze się nie rozwijam tzn. studiuję, ale uważam ze studia które robie są nie dla mnie, a ja jestem zbyt inteligentna na takie cos( wiem ze brzmi to tak jakbym sie wywyzszała, ale tak czuję, przepraszam jeśli kogos uraziłam ale to chyba naleciałość z dzieciństwa- ukształtowano mnie w poczuciu że jestem ponadprzecietna- stąd też później rozwinęła sie moja nerwica, bo nie umiałąm sprostać oczekiwaniom najpierw rodziców a póżniej swoich...), poza tym robię coś czego nie czuję, studia są bardzo interesujace ale praca w tym zawodzie to kompletna porażka... dlatego zaraz po licencjacie chcę zmienić kierunek studiów, bo to co robię teraz bardziej mnie frustruje niż zadowala... dlatego kiedy ktos z moich bliskich dostaje sie na wymarzone studia lub na te które ja składałam papiery i sienie dostałam czujeniesmaowitą zazdrosć /zawisć (nigdy nikomu niczego nie zazdroszczę tylko w tmy jednym przypadku to odczuwam i czuję sie z tym PODLE ;( ) są ludzie bogatsi, piekniejsi ok, ale to że są na lepszych studiach i robią w zyciu to czego pragną dobija mnie:( ;wiem problem jest we mnie ale czuję się z tym źle bo szczęscie przyajciół nie powoduje u mnie tego samego uczucia... proszę Was o radę, zdanie bo cierpięod kilku lat na nerwicę lękową i nie chcę tego problemu "wsuwać" do podświadomości zeby jakieś kolejne lęki z tego nie powstały.... najgorsze jest to że brzydzę sie samej siebie bo sama nie lubię ludzi zawistnych, zazdrosnych, sama też niczego nigdy nie zazdrościłam tylk otej jedenj rzeczy...

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×