Skocz do zawartości
Nerwica.com

[dyskusja] Fotografia


Gość k_o82

Rekomendowane odpowiedzi

MamSwojePoglady, malownicza koza :D .

Tylko mz trochę za blisko prawej krawędzi kadru.

 

Cholera no nie wiem jak Wy to robicie, moje zdjęcia są zawsze takie bez wyrazu :bezradny:

 

Kwestia praktyki i odrobiny teorii o kompozycji obrazu.

No i podglądania innych foto-zapaleńców ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po za tym 2 lata uczyłam się organizacji reklamy, gdzie w zakresie jest grafika komputerowa oraz rysunek i liternictwo, więc kompozycję powinnam mieć przyswojoną, a jak widać nawet tyle nie umiem...

 

-- 14 mar 2014, 11:34 --

 

EmInQu, tak jak wyżej pisałam, siatka tam była w taki romb i ciężko mi było manewrować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MamSwojePoglady, a czytałaś może coś o samej kompozycji w fotografii? Np. Wójcika?:

 

http://www.ksiegarniafotograficzna.pl/KOMPOZYCJA_OBRAZU_FOTOGRAFICZNEGO-21.html

 

Jak ja zaczynałem focić, to sporo czasu poświęcałem właśnie na czytanie takich rzeczy a potem oglądanie zdjęć innych ludzi i analizowanie ich pod kontem zastosowanych "chwytów" wizualnych. No a potem oczywiście sam starałem się odtwarzać te ich techniki :smile: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na_leśnik borowik klimatyczny wyszedł ;), znaczy, że mi się podoba :D.

Zapodaj coś jeszcze z Fuji ?

 

EmInQu a mnie się podoba tylko ten konik polny?, chyba to konik. Też ma pewien klimat.. :P

 

MamSwojePoglady to chyba sarny są :lol: (a nie kozy :D), ale tam jednej ktoś łeb uciął i wygląda to kiepsko, szczerze mówiąc..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na_leśnik na kacu takie rzeczy robić :o.

Trochę z tym drugim czasu zajęło ?, chirurg się postarał nie ma co :lol: ...

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MamSwojePoglady, to osiołkowy nos w książki! Już! Bo ogon oberwę! :D

 

A tak poważanie, to moim zdaniem nauka fotografii to wyjątkowo odtwórcze działanie. 3/4 pierwszych kroków to próby odtwarzania, mniej lub bardziej świadome. Może warto trochę zmienić sposób nauki ;) .

 

-- 14 mar 2014, 12:12 --

 

Lonely94, co kropelka sklei sklei... :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EmInQu hmm, nie? :P

 

:mrgreen: Eukariontyczny gender :mrgreen:

 

EmInQu, właśnie cały czas sama kombinuje, nie lubię odtwarzać i może właśnie przez to, że tak mało czytam wychodzi jak wychodzi.

No to ja mam odwrotnie. Jak czytałam, to nic mi nie wychodziło :D Najlepsze efekty uzyskuję metodą prób i błędów...i cierpliwością. Kiedyś muszę wreszcie zamienić kompakt na lustrzankę z różnymi tubami(zdecydować się nosić to na plecach, albo wozić na taczkach) żeby poszerzyć swoje foto horyzonty :D

 

 

Na_leśnik Podoba mi się pomysł z rybakiem i sam rybak :D , choć nie w tym otoczeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lonely94, cały czas się uczę. To znaczy tak od około 8 miesięcy z powodu problemów z łepetyną wszystko w martwym punkcie stanęło, bardzo mało pstrykam, ale staram się jak najwięcej zdjęć oglądać - tak jak pisałem - próbując od razu określić ich parametry techniczne i cały "making off". Łącznie takiej świadomej nauki to będą jakieś 4 lata.

MamSwojePoglady, jak znasz angielski to polecam jeszcze videostream tego jegomościa:

 

https://www.youtube.com/channel/UCs4S07E5NC0R7pVuzBJ0e8Q

 

-- 14 mar 2014, 12:29 --

 

EmInQu, mi się też marzy lustrzanka cyfrowa :smile: .

Ale jak na razie to tylko analogowej się dorobiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×