Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica a ciśnienie


Gość Miau

Rekomendowane odpowiedzi

Moze to tylko moja hipoteza ale

 

ja zauwazylam korelacje miedzy b.niskim cisnieniem krwi a nerwica...ja miewam 80/50 i nerwice lekowa a buszujac po necie

 

natrafialam czasem wlasnie na wypowiedzi ludzi ktorzy mieli niskie cisnienie no i nerwicowcami byli...co Wy o tym

 

myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że niskie ciśnienie jest w pewnym stopniu powiązane z

 

nerwicą. U mnie jest to na ogół 90/60. Prawie codziennie chodzę zmęczona mimo tego że śpię ok. 8 godzin na dobę. Często

 

dosypiam w ciągu dnia bo inaczej nie jestem w stanie uczyć się. Co z tym zrobić? Nie wiem... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałam bardzo noskie ciśnienie. Często schodziło na

 

90/60, raz miałam nawet 60/30. Teraz mi się uregulowało, odkąd zaczęłam brać proszki. Ale zani to się stało to przestałam

 

mierzyć ciśnienie, bo stweirdziłam, że za bardzo się tym przejmuję. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzicie?? a wiec jest juz nas co najmniej 3 :lol:

 

czyli cos w tym jest. mi lekarz powiedzial ze niskie cisnienie skutkuje w niedokrwieniu mózgu a kto wie jakie sa tego

 

nastepstwa (nerwica..?) to oczywiscie tylko moja hipoteza, nie poparta zadnymi badaniami. odkad pije kawe, uprawiam sport i

 

ssam takie tabletki "dopingujace" (Glucardiamid, bez recepty, ok 5,5 zl), ktore podwyzszaja cisnienie - mniej atakow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no cóż...........

mam niskie ciśnienie....z tego powodu czesto boli mnie głowa, jestem śpiąca, rozbita i działam jak barometr.

wiem, że niskie ciśnienie ma wiele wspólnych objawów takich jak ma nerwica, patrzyłam na swoje ręce , na żyły i patrzyłam w jakim są stanie, czy są powiększone, czy cieniutkie............. i w ty momencie ( w zalezności od tego co widziałam) robiło mi się zimno albo gorąco.i oczywiście strach mroził moje ciało...tak miałam przez dwa lata i około roku temu chyba uznałam to za niegroźne bo mi mineło . nie piję kawy, herbaty, nic co by mogło podnieśc mi ciśnienie, bo boję sie tego, nawet goraca woda mnie przeraża. wszystko jem letnie..........nie sole, nie piję duzej ilości wody....bo sie boje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam podobny problem jak większość z was.Otóż bardzo boje sie ciśnieniomierza i choruje na nerwica lękową.Otóż dwa tygodnie temu mierzyłem ciśnienie (bardzo się bałem) miałem dość duże 140/85 i tętno 120.Troche się zlękłem.Przez nastepny tydzien mierzyłem sobie puls palcem.Wynosił on średnio od 80 do 66.Przy robieniu łóżka 134.Nastepnym razem znowu zmierzylem cisnienie na kolanie w łazience bez odpoczynku i wyniosło 150/95 co o tym myśleć???Czy to nerwica czy choruje w wieku 17 lat? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim to witaj Marcinie!!! :D

Na nerwicę chorują i młodsze osoby. Mamy na forum nawet 15-latki.

twoje zachowanie jest typowo na tle lękowym. Również miałam coś podobnego. Ja również boję się zmiany ciśnienia. Mam je za niskie, ale boję się go podnieśc. NIe mam w domu ciśnieniomierza, i ciesze się z tego, bo pewnie bym robiła tak jak ty :D

Mam swoje sposoby jak sprawdzać czy jest wysokie czy niskie, i boje się tych objawów.

Moja rada , to przestań go sprawdzac,bo sam się nakręcasz. z czasem przejdziesz do porządku dziennego z tym uczuciem.

będzie dobrze :) nie martw się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również Ciebie witam.Jakbyś mogła to prosiłbym Ciebie w jaki sposób można sie dowiedzieć w jakich granicach(mniej wiecej )mamy ciśnienie.Jeśli chodzi o ból głowy to w ogóle go nie mam.Więc sie wkurzam przy tym cholernym mierzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalne ciśnienie tętnicze krwi wynosi poniżej 140 (skurczowe) na 90

(rozkurczowe)Jest uważane za normalne,

ponieważ taki właśnie poziom ma duża część ludzkiej populacji.

Niskie ciśnienie to 90/60

Ale to zależy od wieku człowieka jego wagi i wysokości ciała . Ty jako 17-tolatek , który się przejmuje różnymi rzeczami, który rosnie, który się podnieca masz prawo mieć różnorodne ciśnienie. Jak jesteś w stanie spoczynku to nasz niskie, jak pograsz trochę w piłkę, emocjonujacą grę komputerową, pogadasz z dziewczyną, popracujesz trochę fizycznie to automatycznie

ciśnienie ci wzrasta. nie upilnujesz go :D

Dlatego tak cie prosze żebyś przestal go mierzyć.

jest z tobą wszystko w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie mierz pulsu palcem- to nie ma większego sensu.

Moim zdaniem sa dwa wyjścia: albo go nie mierz wogóle i nie nakręcaj sie albo idź do lekarza/ pielęgniarki niech ci zmierzy i powie czy to dobry wynik i niech odpowie ci na wszystkie wątpliwości związane z ciśnieniem (mozesz przygotować sobie w głowie liste pytań)- może to cię uspokoi.

Ja tez miałam watpliwosci co do mojego cisnienia ale moja lekarka mierzy mi je przy każdej wizycie i jest ok. to mnie uspokaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin,cisnienie to moj konik.Cisnieniomierz lezy u mnie na glownym miejscu w pokoju.Byly momenty,ze mialam 157/114 i puls 110.Teraz biore tabletke na nadcisnienie,ale spadlo mi do 90/59!Tez sie zle czuje/mam zawroty.U mnie nadcisnienie bezsprzecznie rozwinelo sie od nerwicy lekowej.Horror.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Mariusz, niestety mam to samo, Cicha woda podała Ci link gdzie wszystko opisałam jak to wygląda u mnie. Jak możesz opisz dokładniej jakie masz wartości, jak często mierzysz i czy też się tak nakręcasz. Czy bierzesz jakies leki? Jak sie widzi iż się nie jest samemu to jest łatwiej to zrozumieć. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×