czy to może być przyczyną nerwicy?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez disassociative 12 kwi 2013, 19:57
Witam, zdecydowałem się założyć nowy temat w związku z nurtującym mnie pytaniem. Otóż na wakacjach 2012r. przebywałem za granicą gdzie pracowałem dosc ciezko. Odżywiałem się bardzo ubogo, tzn dieta mało urozmaicona, spożywało się duże ilości alkoholu i do tego często piło się napoje energetyczne. Podczas pobytu dostałem pierwszego ataku, co pozniej zdiagnozowano jako depresja lękowa. Dziwne bo niczego się nie obawiałem, byłem pewny siebie, ogólnie szczesliwy, przynajmniej tak mi sie wydaje. Ogólnie kiedyś byłem tam nieśmiały, brakowało mi pewnosci siebie, miałem zanizona samoocene, ale z biegiem czasu sobie to wypracowałem.

Tak więc moje pytanie brzmi czy taki styl życia, niewłasciwa dieta i połączenie napojów energetycznych z alkoholem czy samo ich spożywanie mogły być powodem nerwicy? Czy mogło dojsc przez to do jakichs fizycznych zmian? I czy w zwiazku z tym jest to odwracalne?

Aktualnie zacząłem leczenie Paxtinem 20mg, chodze na psychoterapie, wczesniej zazywalem solpiryd 200mg ale wystapily skutki uboczne. Dodam ze na psychoterapii moze i poznaje na nowo samego siebie i rozwiazuje niektore problemy, ale ciezko jest mi mimo wszystko wskazac glowna przyczyne nerwicy, sam wlasciwie nie wiem czego sie boje.

przez DaNNio 13 kwi 2013, 12:41
Przeczytaj mój temat który przy chwilą założyłem..podobna historia była u mnie :smile: odstaw te leki , zmień dietę , sport i czekaj na efekty ! Z dnia na dzień będziesz czuł się lepiej tylko wymaga to czasu :P

przez disassociative 13 kwi 2013, 19:09
Wlasnie rozwazam taka ewentualnosc, tylko boje sie nawrotu choroby. Bede musiał przemyslec to na powaznie

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg