Skocz do zawartości
Nerwica.com

Życie po depresji...


Majster

Rekomendowane odpowiedzi

Jak sobie radzicie w życiu po depresji?,
A dziekuje, calkiem nieźle :)
oczywiście mówię o tych którzy jakoś z tego wyszli.
Czyli do mnie ;)
Ze skutkami depresji łączą się problemy ze skupieniem, trudnością w koncentracji, krótkotrwałą pamięcią.
Nie mam takich problemów. Mam, a nawet w czasie deprechy mialem fenomenalną pamięć i nigdy nie skarzylem sie na jakies wieksze luki. Aktualnie nie mam klopotów z koncentracją. Miedzy skupieniem, a trudnością w koncentracji nie widze zadnej różnicy - oświecisz mnie?
Jak sobie z tym radzicie? Można stare nawyki wyćwiczyć
Stare, czyli które? jakie?
jakoś wrócić do jakiegoś 'znormalizowanego' stanu skupienia?
A po polsku? Bo wiesz - ja jestem w stanie ciekło-stałym, a jak sie najem kapusty z grochem to bywam i w gazowym.

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

iaarok, kilka lat temu z głęboką depresją i zaburzeniami odżywiania trafiłam do szpitala. W karcie miałam wpisane- myśli ''S''. Od lat nie mam depresji, mimo to dalej, od czasu do czasu, zdarzają mi się niektóre z wyżej opisanych przez Ciebie problemów.

Nie ma co się czarować- nie od razu będzie dobrze. Jednak z czasem te stany są coraz rzadsze(przynajmniej w moim przypadku)- oczywiście pod warunkiem, że nie nastąpi nawrót depresji.

Także musisz trochę uzbroić się w cierpliwość i starać, w miarę, nie stresować się tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sam problem, cieżko mi sie skupić, rzadko mi wychodzi czytanie ksiażek- czesto mysle o czyms innym, nie wiem jak sobie z tym poradzic.

Zastanawiam sie, czy problem nie lezy w tym, że cieżko nam przychodzi pogodzenie sie z własnymi slabosciami, chcemy byc idealni, zawsze móc sie skupiac?

Jak się odnosisz do mojej interpretacji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ja wyleczyłam się z depresji już jakiś czas temu, ale zauważam jej skutki takie jak właśnie trudności w zapamiętywaniu wielu rzeczy oraz w skupianiu na czymś uwagi. Trudno mi z tym, ciężko jest tak funkcjonować, ale wierzę, że z biegiem czasu wszystko się poprawi. Przynajmniej mam taką nadzieję. Myślę, że w twoim przypadku, iaarok też tak będzie, tylko potrzeba na to czasu. Poza tym cieszę się że przynajmniej w internecie mogę znależć kogoś kto ma to, co ja. Myślę, że gdybym powiedziała to komuś, kogo znam, nie zrozumiałby, bo nie wie jak to jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×