Skocz do zawartości
Nerwica.com

być jak kameleon?


etien

Rekomendowane odpowiedzi

Podobnie jak Majster uważam, że powinnaś dokładniej opisać to zachowywanie się... Zmienny jak kameleon - co przez to tak konkretnie rozumiesz? W jakich sferach, czym to się objawia, co Cię w tym niepokoi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez tak mam, przy każdej innej osobie włącza mi sie inna osobowość, inne poślady, inne umiejętności. Naliczyłam ich kilkanaście. Zatracenie wlasnej tożsamości, nie akceptowanie swojej prawdziwej natury, wrażliwość dzięki której chłoniesz jak gąbka zachowania innych ludzi w momencie gdy z nimi przebywasz, brak odwagi by pokazac swoje prawdziwe "ja" ( ucieczka przed krytyka, wolisz aby ktos ocenil twoja fałszywą naturę, niz by czynil uwage do prawdziwej, bo to zawsze mniej boli) itd, itd....Wiedziałam przed chwila co, ale już zapomniałam. - to może być to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mi przychodzi do głowy to przypadek w serialu Dr House ;)

 

O ile dobrze pamiętam facet stracił pamięć i nie znał swojej tożsamości.... za to kiedy z kimś rozmawiał czy przebywał to wyczuwał nastrój tej osoby, indywidualne cechy charakteru, znał obawy, potrzeby itd., w rezultacie naśladował te osoby, zachowywał się jak kameleon a właściwie to bardziej jak lustro , zresztą tytuł tego odcinka brzmiał „Lustro”.

 

Nazwa tego zaburzenia to Giovannini's Mirror Syndrome ale podobno zaburzenie to zostało zmyślone na potrzeby serialu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie zalezy na czym to konkretnie polega czy jest swiadome czym jest motywowane i czy dana osoba czuje sie z tym zle czy nie

tak to trudno powiedziec

np emocje i nastroje bywaja bardzo zarazliwe zwlaszcza dla co wrazliwszych osob a wg teorii golemana mamy naturalna zdolnosc do 'podprogowego' wychwytywania ich w kontakcie z innymi i nasladowania ich badz reagowania na nie i nie jest to zla cecha sama w sobie czy z gory objaw zaburzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×