Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jestem tu... witam


biala sukienka

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączyłam do Was. Mam nerwicę natręctw, stany lękowe - do tego wszystkiego doprowadził PTSD (wypadek samochodowy 8 lat temu). Dzisiaj byłam pierwszy raz u psychologa, po latach zmagania się ze sobą i spychania choroby na bok. Coraz trudniej było mi normalnie z tym żyć. Jeszcze jestem w szoku, nie sądziłam, że jest to aż tak poważne. Psycholog skierowała mnie do psychiatry z zaleceniem brania leków - boję się ich, boję się wszystkiego, co jest z tym związane. Ale muszę, MUSZĘ się przemóc. Zaproponowała mi psychoterapię ale tylko w połączeniu z diagnozą psychiatryczną. Uznała, że choroba jest wynikiem mojej złożonej i trudnej osobowości.

To wszystko przeczy mojemu szczęśliwemu życiu u boku kochanego mężczyzny, ale wiem, że im dłużej, tym bardziej prawdopodobne, że to zepsuję... mało brakuje...

Potrzebuję wsparcia, tak bardzo chcę komuś się wygadać, dla mnie godzina raz w tygodniu to za mało. Wiem, że mnie zrozumiecie, przechodzicie to samo.

Przede mną długa droga, nie mogę się teraz poddać. Zrobiłam pierwszy, najważniejszy krok - kosztował mnie spięciem, nerwobólami i paraliżem karku. Mam objawy somatyczne, neurolog określił to jako zaburzenia dysocjacyjne. Już nie umiem się z tym godzić, starać się normalnie żyć. Chcę się wyleczyć i wierzyć, że się uda.

Pozdrawiam Was i proszę o przyjęcie mnie do grupy, tak bardzo jest to dla mnie ważne...

Mam 23 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj biala sukienka, cieszę się,ze jestes wśród nas.Jesteś świetnym przykładem dla tych,którzy bronią się przed wizytą u specjalisty.Trafiłaś na bardzo dobrego psychologa.Życzę Ci sukcesów w terapi.Damy radę to dziadostwo pokonać! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć biala sukienka, miło Cię poznać. Warto walczyć - nie podawaj się. Jeśli chodzi o leki, jeśli masz objawy somatyczne, które nie da się powstrzymać innymi sposobami (np. relaxacją) to leki wcale nie muszą oznaczać niczego złego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×