Skocz do zawartości
Nerwica.com

Witam wszystkich :)


Narayan

Rekomendowane odpowiedzi

Nazywam się Kuba, mam 19 lat i zarejestrowałem się na waszym forum, ponieważ cierpię na zaburzenia schizotypowe. Liczę że znajdę tutaj pomoc i zrozumienie. To może krótko opowiem o mojej dolegliwości. Otóż mam ogromne problemy w kontaktach z ludźmi, nie potrafię zawierać z nikim bliższych znajomości, bardzo stresują mnie sytuację gdy muszę z kimś rozmawiać, gdy przebywam wśród ludzi, przez to nie mam żadnych znajomych w realu. Mam takie objawy że trzęsą mi się dłonie, czerwienie się, nie wiem co mówić. Mimo że zależy mi na tym by mieć przyjaciół, to nie potrafię tego zrealizować z powodu mojego lęku społecznego. Mam już za sobą pobyt w szpitalu psychiatrycznym, a teraz leczę się u psychiatry i biorę leki na moje zaburzenia (rispolept). Leczę się od kilku miesięcy i są już pewne rezultaty, zaczynam częściej wychodzić z domu, lęk się nieco zmniejszył, ale nadal jest na tyle silny, że nie potrafię się przełamać by wyjść do ludzi, mieć znajomych, spotykać się z nimi i prowadzić zwyczajne życie. Może tutaj znajdę kogoś o podobnych problemach z kim mógłbym porozmawiać i wymienić się swoimi doświadczeniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

domi1906, miejsca publiczne to mój największy problem. Zawsze trzęsą mi się ręce gdy przebywam gdzieś wśród ludzi, w miejscach typu kawiarnia, sklep, ogólnie niekomfortowo się czuję. Chociaż i tak jest już lepiej, bo kiedyś to praktycznie bałem się poza dom ruszyć. Teraz staram się częściej wychodzić, załatwiać takie codzienne sprawy jak zakupy, chodzenie do banku, na pocztę itp. Myślę, że z czasem mój lęk będzie się zmniejszał jeszcze bardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×