Skocz do zawartości
Nerwica.com

szansa na rente socjalną


kasia m

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam 23 lata

studiuje na licencjacie

tryb indywidualny

cierpie na hirsutyzm cała ciało owłosione, potrzebuje na to zabiegów laserowych i lekarstw. Do tego mam nerwice od 16 roku życia nerwicę lękową,natręctw, stres pourazowy, bezsenność, epilepcja ale nieaktywna Mam diagnoze schizofrenia ale nie byłam hospitalizowana

Wiem że rente te można dostać do 25 roku życia

a ja nie mam papierów bo leczyłam się prywatnie

Co mam zrobić czy iść do państwowej poradni i czy diagnoza schizofreni pomoże przy rencie?

I czy jak bym dostała te rentę to np pracodawca będzie wiedział na co mam te rentę

I czy będę musiała być ubezwłasnowowniona czy będę mogła sama decydować o sobie np wyjście za mąż , nikt z mojej rodziny nie wie o chorobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Przy prywatnym leczeniu też na pewno masz kartotekę. Skseruj ją i poproś lekarza o podpis za zgodność z oryginałem. Da się. Dotychczasowy (prywatny) lekarz też może Ci wypełnić zaświadczenie do ZUS-u.

2. Diagnoza schizofrenii pomoże.

3. Jeśli dostaniesz rentę, nie możesz pracować powyżej jakiegoś limitu, nie wiem, jakiego dokładnie. Pracodawcy przecież nic nie musisz mówić, a na papierze o przyznaniu renty nie pisze, z jakiego powodu.

4. Nie będziesz ubezwłasnowolniona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale zaniedbałam to, przez 3 lata leki przepisywał mi rodzinny lekarz ( wiem że to złe), ostatni raz byłam jak miałam 20 lat. Leki na lęki i depresje wypisywał lekarz rodzinny. I nie wiem czy iść do tej psychiatry co mnie leczyła jak miałam 19-20 i mam inne nazwisko. A ile trzeba leczyć schizofrenie żeby mieć rente? I czy muszę być w szpitalu

Ja mam co noc takie objawy że przestawia mi się osoba co oglądałam ją w filmie ok 1,5 roku temu(( dopiero po 1 mg alproxa zasne

a renta socjalna jest do 25 roku życia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3. Jeśli dostaniesz rentę, nie możesz pracować powyżej jakiegoś limitu, nie wiem, jakiego dokładnie. Pracodawcy przecież nic nie musisz mówić, a na papierze o przyznaniu renty nie pisze, z jakiego powodu.

 

Prawo do renty socjalnej zawiesza się, jeżeli zostały osiągnięte przychody w łącznej kwocie wyższej niż 70% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia za kwartał kalendarzowy ostatnio ogłoszonego przez Prezesa GUS do celów emerytalnych. W związku z tym, kwota przychodu uzasadniająca zawieszanie rent socjalnych wynosi w okresie od 1 marca 2013 r. do 31 maja 2013 r. 2 583,30 zł.

 

Pracodawca - owszem wiedzieć nie musi - ale będzie potrzebne zaświadczenie o wysokości osiąganych zarobków- jakoś to trzeba będzie uzasadnić, poza tym renciści mają większe szanse na znalezienie pracy, pracodawca ma z tego tytułu jakieś zniżki, nie orientuję się dokładnie - ale takie osoby są chętnie zatrudniane. Natomiast ani na żadnym orzeczeniu, ani w decyzji absolutnie nie jest napisane z jakiego powodu renta została przyznana.

 

Potrzebne będą dwa świstki - jeden wypełnia lekarz, jeden sam zainteresowany - przydatna jest jak najbardziej także cała dokumentacja medyczna jaką uda się zgromadzić, nie zależnie czy to od prywatnego czy państwowego lekarza. Trzeba to wszystko złożyć w najbliższej jednostce ZUS i czekać na wezwanie na komisję lekarską.

 

-- Śr maja 08, 2013 9:46 pm --

 

Tak ale zaniedbałam to, przez 3 lata leki przepisywał mi rodzinny lekarz ( wiem że to złe), ostatni raz byłam jak miałam 20 lat. Leki na lęki i depresje wypisywał lekarz rodzinny. I nie wiem czy iść do tej psychiatry co mnie leczyła jak miałam 19-20 i mam inne nazwisko.

Zebrać wszystkie możliwe dokumenty dotyczące leczenia, od każdego lekarza od jakiego się da. Formularz do wniosku o rentę socjalną powinien wypełnić psychiatra u którego się leczysz/leczyłaś.

 

 

A ile trzeba leczyć schizofrenie żeby mieć rente?

Nie ma jakiegoś ograniczenia ani wytyczonych okresów leczenia.....

 

I czy muszę być w szpitalu

Nie jest to konieczność.

 

a renta socjalna jest do 25 roku życia?

 

Renta socjalna przysługuje osobie, która:

*jest pełnoletnia oraz

*jest całkowicie niezdolna do pracy z powodu naruszenia sprawności organizmu, które powstało:

-przed ukończeniem 18. roku życia albo

-w trakcie nauki w szkole lub w szkole wyższej - przed ukończeniem 25. roku życia albo

-w trakcie studiów doktoranckich lub aspirantury naukowej.

 

Renta socjalna przysługuje zatem wyłącznie osobie, która osiągnęła pełnoletność i która jest całkowicie niezdolna do pracy.

 

W skrócie rentę socjalną przyznaje się do 25 roku życia(jeśli ktoś studiuje) a pobierać ją można całe życie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem pójdę do psychiatry co kiedyś mnie leczyła, powiem prawdę musi mnie ustawić z lekami:

- na razie biorę tylko alprox 1 mg było relanium,clonazepam ale one nie skuteczne

i oprócz psychicznych mam dolegliwości fizyczne hirsutyzm i na to biorę lek za 150zł na miesiąc nie refundowany i 3 inne leki

astme miałam.

 

Teraz mam dziwny objaw: oglądałam program o pewnym więzieniu bardzo ciężkim dla zwyrodnialców w rosji, był wywiad z wielokrotnym mordercą on miał straszne oczy i od ubiegłego roku prześladuje mnie jego obraz w nocy ( te oczy straszne to od marca 2012 ( co noc. Jak wezme 1 mg alproxa to przechodzi mi to. W dzien normalnie jest.

I czesto mysle o ludziach co są tam zamknieci. Wiem że musze do psychiatry ustawić leki

 

tylko nie chciałabym sie roztyć bo schudlam 15 kg i wiele wysiłku mnie to kosztowało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako,że od 2004 roku jestem na rencie socjalnej wiem,że rentę dostać jest łatwo.Jeżeli spełniamy kilka kategorii

- Choroba musi, wystąpić przed 18 rokiem życia

-trzeba chodzić do psychologa i psychiatry

-uwaga jeżeli,naprawdę zależy na rencie to nie mówcie,że bardzo chcecie być zdrowi i mieć normalną pracę. Bo wtedy psycholog,powie to po co pan do mnie przychodzi.Skoro pan chcę mieć pracę, a nie rentę

-trzeba robić testy

-z psychologiem i psychiatrą rozmawiajcie o wszystkim.O muzyce, książkach,ja swej psycholog i psychiatrze mówię że mi się podobają

-mam już rentę na okres 3 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze byłam u tej psychiatry 3 lata temu, wtedy miałam defekt w wyglądzie obecnie skorygowany plastycznie.

Boje się że może ona pomyśli wygląda normalnie i czego szuka.

Boje sie wizyty ale wiem że musze i ona mnie podleczyła ostatnio.

Znacznie prościej było jak 3 lata rodzinny pisał recepty i nie pytał o nic .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×