Skocz do zawartości
Nerwica.com

prezentacja z polskiego,teorie psychologiczne


kopfschmerz

Rekomendowane odpowiedzi

kopfschmerz, co wy tak pozno ta bibliografie oddajecie? jja musialam juz na 14 oddac

temat przyznam trudny, moze idz do jakiejs nauczycielki z gimnazjum zeby ci napisala i jej zaplacisz?

ja mam temat w miare prosty, ale nie mam pojecia jak mam sie zabrac do tego pisania..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewna czy dobrze zrozumialam temat, jest ogolnie dość enigmatyczny, ale z lektur nasuwa mi się na myśl szaleństwo Raskolnikowa w Zbrodni i Karze, może by pasowało :D Myślę, że trzeba szukać wsrod ksiazek w ktorych mowa o roznych problemach psychicznych, albo poprostu wziac jakas ksiazke i omowic jej głownego bohatera, jego sposoby postepowania i co nim kierowało, taka jakby "psychoanaliza" można tez poczytac o autorze, co nim kierowało, okolicznosciach powstania itp. Np. Prus w Lalce stowrzył postać Izabeli na podst. typowych panienek z dobrego domu, ktore nie nadawaly sie do zadnej pracy, był zazwyczaj puste, leżały i pachniały łamiąc facetom serca ;)

Nie jestem pewna oczywiscie, tak teraz przyszło mi do glowy, zrobisz jak uważasz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o Werter to chyba jeszcze lepszy przykład niż Raskolnikow :D Jeszcze mi teraz przyszedl do głowy Pamietnik narkomanki czy Dzieci z dworca zoo, a z poza listy lektur to jest jeszcze Lot nad kukułczym gniazdem, jakby wygooglowac to jest sporo ksiazek o osobach psychicznych, nie taki ciężki ten temat jakby sie zastanowić i ciekawy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×