Skocz do zawartości
Nerwica.com

hej


Gość beatrix

Rekomendowane odpowiedzi

hej, mam na imię Beata.. mam depresję, właściwie od kiedy pamiętam. przez prawie 5 lat byłam bardzo blisko związana z osobą chorą na BPD. chętnie porozmawiam z osobami, które są w związkach z borderami i nie mają już pomysłów jak sobie z Nimi radzić :) pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

 

Dziękuję Ci że wspomniałaś o chorobie BDP, interesuję się psychologią, słyszałem już termin borderline, ale nie zgłębiłem dobrze tematu. Mam problemy ze sobą i w moim otoczeniu też są osoby które mają problemy, nie wiem czy mam (oni mają) tą chorobę, ale opis który zastałem na tej stronce http://bpd.szybkanauka.net/ jest mi bardzo znany z życia.

 

Byłem też w związku z osobą która te słowa (zaczerpnięte ze strony na górze) mogła kierować do mnie:

 

Nienawidzę Cię. To nie prawda, ale czasem myślę, że jednak tak. Nie odpowiem na Twoje telefony, nawet jeśli chcę z Tobą rozmawiać. Nie zadzwonię do Ciebie, nawet jeśli każda moja część tego chce. Będę na Ciebie zła, będę chciała Cię skrzywdzić, odepchnę Cię od siebie, ponieważ boję się dać Ci się zbliżyć. Potrzebuje Twojej uwagi, Twoich zapewnień, lecz powitam je chłodną obojętnością. Jestem zazdrosna o uwagę jaką poświęcasz innym, o Twoje pochlebstwa pod adresem innych. I jestem wściekła na Ciebie za najmniejsze ignorowanie mnie. Jednego dnia czuję się bardzo blisko Ciebie, kocham Cię, oddałabym za Ciebie życie, innego dnia czuję, że Cię nienawidzę i chcę Cię wyrzucić z mojego życia, na zawsze. Czasami będę szukać pretekstu aby od Ciebie uciec. Może nawet Cię sprowokuje, abyś mi go dał. A gdy pretekst już się znajdzie i skreślę Cię z mojego życia (a zrobię to nie zważając na nic; to ile lat byliśmy razem i jak bardzo mnie kochasz nie będzie mieć znaczenia) – będę później tego czasami bardzo żałować. Ale nie zmienię decyzji, nie wyciągnę do Ciebie ręki: moja duma nie pozwoli mi zawrócić. Pójdę dalej, przed siebie.

 

No jak już wiesz nie jestem już z tą osobą co mnie bardzo cieszy. Nie cieszy mnie za to fakt ze boje się wejść w następny związek.

 

Witaj na forum. Dam Ci radę - nie wkręcaj sobie nic. Mnie pozytywne myślenie wyciągnęło z depresji (no nie do końca tylko ono...), nawet jak masz z czymś problem, zaakceptuj to jako problem przejściowy i myśl pozytywnie. A co to związków mimo wszystko jestem zdania że czasem nie warto coś ciągnąc na siłę szczególnie gdy mamy do czynienia z zaburzeniami osobowości.

 

best wishes

 

ps jak będziesz miała z czymś problem chętnie cie wysłucham.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj Prometeus :) fragment, który zacytowałeś to niestety odzwierciedlenie myślenia i zachowania bordera w 100%, oczywiście jest tego o wiele wiele więcej, ja często miałam do czynienia np. z agresją, ale najgorsze były dla mnie 2 rzeczy : to, że mój partner cierpi i tak bardzo się męczy przez BPD i to, że potrafi trafić w najczulszy punkt i okrutnie zranić słowami.. Mimo wszystko, bardzo żałuję że Go straciłam bo jest miłością mojego życia i tak jak Ty nie chcę zaczynać nowego związku :( mam depresję od tak dawna, że nauczyłam się ją skutecznie maskować i czasem na chwilkę potrafię o niej zapomnieć, ale czuję się coraz gorzej.. dzięki za miłe słowa, Tobie również życzę powodzenia :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×