Skocz do zawartości
Nerwica.com

Problemy z sercem?


ZielonookaOna

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadza się - tylko holter, czasami zakładają nawet na 48h! Arytmię mogą wywoływać zmiany w "elektryce" serca, gdy powstają nowe źródła impulsów elektycznych lub rozchodzą się one nieprawidłowo po mięśniach sercowych. I może też nadmiar adrenaliny wywołany stresem, lękiem. U młodych osób (nastoletnich) występuje też często arytmia młodzieńcza, związana z oddechem. Serce bije szybciej na wydechu niż wdechu (albo odwrotnie) - jest 100% zdrowym objawem. Analiza ekg takich zaburzeń pozwala kardiologowi poznać ich naturę - dlatego trzeba je "złapać" na gorącym uczynku. Gdy u kogoś arytmia pojawia się sporadycznie, szanse na złapanie jej podczas kilkuminutowego badania ekg spadają do zera! Istnieją nawet drogie typy holterów które tych "czujniczków" mają 2x więcej niż zwykłe - nosiłem i taki - jeśli lekarz widzi w jaki sposób przebiega w sercu arytmia potrafi określić jej przyczynę - i gdy widzi że tło jest nerwowe - gdzie kieruje? do psychoterapeuty! Tam się leczy arytmię serca na tle nerwowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wybaczcie że odgrzewam temat...

Otóż pewnego zamulonego dnia piłem piwo na podwórku, było tak cicho...fajnie...pełen luz. Nagle po chwili odczułem silne uderzenie serca STOP i i serduszko zaczęło nadrabiać, ja cały zdrętwiały poleciałem do domu, myślałem że zdechne...

to było w kwietniu...teraz mamy lipiec i co jakiś czas mam ten brzydki przeskok, nie wiem wtedy na sekunde co sie ze mną dzieje i zaraz staram sie ogarnąć. Nie polazłem do lekarza...

Maj-ide do klubu troche pijęm tanczę czuję dwa przeskoki siadam na ławce-serce ma jazde, wpada karetka zabierają mnie na obserwację - 5 ekg w ciągu nocy- wszystko super pani każe iść do neurologa...

Wizyta u neurologa- ma Pan nerwice przepisuje bellegrot.

Czerwiec-dziwny atak osłabienia tachykardia->przychodnia->ciśnienie ok , koleś do mnie atak wrzodów albo refluksu (kilka potykań, ale też uczucie serca w brzuchu i cheć odkaszlnięcia)

Zrobiłem znowu ekg wszystko ok.

 

Dwa dni temu - poszedłem na USG serduszka-> pan doktur stwierdza że moje serce bardzo nerwowo pracuje aż słychać świst. Lekka niedomykalność zastawki mitralnej(Pan mówił że to może przez to te potykania) Kazał zrobić badania tarczycy, zrobię w środę... Generalnie doktur mówi nic złego że jak nie tarczyca to mam leki na uspokojenie brać.

Wczoraj-jazda autem-atak drętwienia ciała podniebienia, senność nie widziałem co się ze mną dzieje.

DZISIAJ-robię cherbatkę a tu nagle STOP nie wiem co się dzieje i zaraz ok, mam silny ścisk w gardle który mnie nęka od 3 miesięcy-taki jak gdy czegoś jest żal, ściskający, nie moge nic powiedzieć, czuję jak się ciężko oddycham...wzięłem hydroksyzyne - może pomoże- a może umrę?? Ciągle myśle o śmierci że wejde po schodach to zdechne, drętwieją mi łapy i szumi w głowie...BOJE SIĘ

 

JUTRO- Mam zamiar lecieć do psychiatry, bo rodzina nie daje rady przez te ataki, te przeskoki są średnio raz na 2 dni nieraz tydzień nieraz codziennie... STRACH STRACH STRACH...co ja mam robić :(:

(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sitsaluti89 to co odczuwasz to są zapewne dodatkowe lub przedwczesne skurcze serca razem z pauzą wyrównawczą. Jeśli nie występują gromadnie to nie są zagrożeniem dla życia jednak jest to znak że musisz dbać o serce, poziom elektrolitów we krwi i co najważniejsze dokładnie się przebadać (UKG, holter, krew).

Wcześniej ktoś pisał o "zamieraniu" serca. To jest pauza wyrównawcza po skurczu dodatkowym lub przedwczesnym skurczu serca. Magnezem tego się nie wyleczy ale warto kontrolować poziom magnezu i potasu we krwi. Szczególnie jeśli ktoś przyjmuje używki które wypłukują magnez i potas czyli np. kawa i alkohol lub żyje w stresie. Choć jeśli o stres chodzi to trzeba po prostu zmienić podejście do życia lub (co polecam) zmienić swoje życie na takie gdzie stresu jest mniej. Bo jak ktoś żyje w stresie to nic nie pomoże. Organizm będzie się z czasem "wypalał" i jednym z objawów jest właśnie arytmia serca.

 

ps.

mających problem z sercem zapraszam na forum www.arytmiaserca.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Swego czasu miałem objawy podobne do nerwicy serca, takie uciskanie i paniczny lęk że to już końcówa. Ciało odmawiało mi wtedy posłuszeństwa. Samej nerwicy jednak nigdy mi nie zdiagnozowali, i nie wiem do końca co to było, nikt mi nie potrafił powiedzieć. Byłem przedstawicielem handlowym, żyłem w wielkim stresie i kazali mi albo zmienić pracę i tryb życia, albo szykować trumnę :D Niezbyt to było miłe, ale poskutkowało. Zmieniłem fach, żyję na dużo niższej stopie, ale bez stresu i jestem zadowolony ;) Nic mi nie dolega. Tutaj znalazłem stronkę o nerwicy serca, może komuś się przyda - opisane są objawy i leczenie http://www.megapedia.pl/nerwica-serca-objawy-i-leczenie.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×