Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Tak. Napady lęku panicznego w okreslonych sytuacjach.

 

-- 16 lis 2015, 23:22 --

 

No dobra, trochę jestem podirytowana, boli mnie głowa pół dnia, lekkie zawroty momentami, ale...cudowny jest powrót do emocjonalnosci. W końcu czuję wszystko bardziej, coś mnie porusza, chce mi się gadać i analizować...bezcenne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

3 miesięcy biorę lek aciprex , początkowo w dawce 10mg, od początku pażdziernika w dawce 20mg.

 

Przez trzy tygodnie było wporządku, wróciła chęc do pracy, ustały lęki.

 

Od 4 dni jest gorzej, wzmogły się lęki, płacz, niechęć do wyjścia z domu, brak energi do pracy.

 

Proszę o wypowiedz osób które miały podobny stan, to normalnne czy tak ma być, znów pojawią się lepszę dni?

 

Proszę o wypowiedz bo już mam tego dość.

 

Wspomagam się jeszcze rano lekiem doxepin teva (2 tabletki rano i dwie popołudniu) oraz Trittico CR (noc)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vlad76, Każdego co czytam, to po ssri ma chwilową poprawę stanu zdrowia, a potem jest znowu to samo, czyli depresja, musicie pojąć, że te leki niczego nie wyleczą a poprawa stanu wynika tylko z chwilowego zwiększenia serotoniny, po pewnym czasie stan ten jest sabotowany bo mózg dąży do homeostazy i nie wydziela tak dużej ilości danego neuroprzekaznika i zaczyna się zwiększania dawek, dokładanie innych leków, które zamiast poprawy powodują tylko kolejne skutki uboczne, przykre, ale prawdziwe, ja zżarłem już wszystko prawie i dalej jestem w czarnej dupie, co do samej depresji, radzę zmuszać się do wyjścia z domu, do zajęcia się czymś, bieganie z rana przed pracą sprawia, że pól dnia lepiej się czuje, można spróbować leków z innej grupy niż te gówniane ssri.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się z Tobą, lek ten 2 krotnie wyciągnął mnie z doła, depresja wróciła tylko znów do mnie bo odstawiałem bez konsultacji z lekarzem.

 

To czy się zgadzasz czy nie, nie zmienia faktu, że te leki są chujowe, pomyśl czemu musisz do nich wracać!?, skoro niby cię wyciągnęły z doła, jak to powiadasz i co to w ogóle dla ciebie oznacza, że cie wyciągnęły z doła - czułeś się tak jak przed depresja??

 

-- 18 lis 2015, 11:22 --

 

http://kopalniawiedzy.pl/depresja-Prozac-tabletka-szczescia-placebo-selektywne-inhibitory-wychwytu-serotoniny-hormon-mozg-nastroj-SSRI,4360

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lu_80, Ja mam to samo po ssri, sertralina jest ostatnim lekiem, który biorę z tej grupy, jeśli się nie sprawdzi, a raczej tak będzie bo na cuda już nie liczę to wtedy schodzę całkiem z leków, może jedynie coś na sen będę brał, po 3 latach na ssri, stałem się warzywem - dosłownie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vengence, to skoro twierdzisz, ze ssri nie leczą ... masz jakąś alternatywę dla nich?

Vlad, może doxepina i trittico podkręcają działanie esci i dlatego źle... dodałem doxepinę i obudziłem się z lękiem.

 

To nie jest tak, że ja tak twierdzę, tylko taki jest fakt, znasz kogoś kogo Ssri wyleczyły z depresji trwale??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buspiron - mila wiadomość - wywołuje lekki ślinotok. Uboki to parestezje i delikatne brain zapy, a także - mam takie wrażenie - tachykardia w przypadku picia alkoholu. Ale ten lek w ogóle nie uzależnia, wiec można w dniu planowanej libacji pominąć dawkę. No i jeszcze jeden minus - słabe działanie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

doradźcie mi jakiś aktywizujący dodatek do esci (zażywam w dawce 15 mg). Kiedyś brałem wenlafaksynę i chciało mi się dużo ćwiczyć, robić dziesiątki kilometrów rowerem, a na esci bardzo się rozleniwiłem. Wenla niestety przestała działać.

Na radę psychiatry niestety nie mogę liczyć. Zaleci powrót do wenlafaksyny na zasadzie "a nuż teraz znowu zacznie działać".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×