Skocz do zawartości
Nerwica.com

Xetiran ,Hypnogen i pare pytań do was.


guniaxx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam stany lękowe , związane z brakiem światła i klaustrofobią .Po ostatniej śnieżycy gdy zabrali znowu światło dostałam te lęki ale tam dokuczliwe i natarczywe że nie mogłam żyć ani spać, bałam sie wszystkiego , to było straszne .

Byłam u psychiatry i dostałam leki .I mam do was pare pytań. Biore Xetiran i mam zastrzyki z magnezem .Dostałam też leki nasenne Hypnogen . Dziś jest piąty dzien leczenia i jest trochę lepiej , ale wnocy mało śpie ale to już nie ze strachu tylko z bezsenności po lekach. Hypnogenu nie biorę bo przeczytałam o jego skutkach ubocznych na forum i przestraszyłam sie.Oto moje pytania.

 

Jakie macie doświadczenie po Hypnogenie ?

Czy brał ktoś Xetiran , proszę o jego doświadczenia w trakcie leczenia i ile to potrwało ?

Xetiran a alkohol ,mówie tu o lapmce wina a nie dużej ilości ?

 

[Dodane po edycji:]

 

Nie znacie tych leków? Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze ci powiedzieć że momógł mi bardzo , z dnia na dzień czułam sie lepiej , po miesiącu brania zapomniałam już o lękach , choc teraz niedawno cos zaczeło się pojawiac ale w bardzo małym stopniu , lekarka powiedziała mi że minimum leczenia to pół roku .Pyrtałam o alkochol moją lekarke bo wiesz teraz jest sezon grilowy i jak tu czegos nie wypić , powiedziała że w małych ilościac nie ma przeciwwskazań ( zdaża się że wypije 4 mocniejsze ( jak na kobiete ) drinki , ale pamiętaj że każddy organizm jest inny i choroba jest inna , więc musisz sam- a zorientować się jak twój organizm reaguje .

Napisz prosze jaki ty masz problem , bo jestem bardzo ciekawa , ten lek co mamy nie jest często przepisywany i chciałam się dowiedzieć jaki masz zproblemik ,Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero dziś wpisalam do wyszukiwarki nazwę Xetiran i o dziwo okazało się,ze to lek ,który biorę od roku,tylko pod inna nazwa handlowa,sama się zdziwiłam tym faktem,dlatego tak późno odpowiadam.Jestem zadowolona z tego leku,fajnie pobudza do działania,a tego mi najbardziej brakuje,na nastrój też działa ,ale słabiej.Mam depresję z zahamowaniem,brak siły i ochoty do robienia czegokolwiek,najprostsze czynności życia codziennego to był dla mnie wielki wysiłek i na to pomógł mi właśnie ten lek.

Biore2 antydepresanty jednocześnie(xetiran+jeszcze inny lek)

Hypnogen też czasem biorę na bezsennosc,ale rzadko,ma ta zaletę,ze rano nie czuję sie sennosci po nim,bo rano już po prostu nie działa.

To dobrze, zeWam też pomaga ten xetiran,tak trzymać:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mge wiedzieć jak nazywał sie ten lek co wcześniej brałaś?

Ja miałam jeszcze serie magnezu w zastrzykach i mam też przepisany hypnogen , ale nie brałam go , przestraszyłam sie jak ktoś opisał swoją reakcje po zażyciu , podwójne widzenia , przywidzenia i boje się też że w nocy dziecko mi zapłacze a ja nie bęe słyszeć ;/ Opisz twoje reakcje , odczucia po zażyciu i ile po nim spisz.A mogę wiedzieć jaki bierzesz ten drugi lek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedtem bralam Efectin(czyli Wenlafaxyna) ,to był silniejszy lek od Xetiranu.

Po hypnogenie nie miałam takich,ub. o jakich piszesz,a też sie naczytalam takich strasznych opini,też tak sie bałam Nie mialam żadnych ubocznych

Śpij sie po hypno.6-8h.Zaczyna działać po15-30 minutach,więc weź tabletkę i idź spać od razu,bo inaczej zasniesz

Nie budze sie w nocy wcale,więc niestety nie wiem,czy obudzisz sie,jak dziecko zaplacze :( To niestety musisz sprawdzić sama.

Sprobuj,raz to zobaczysz jak,działa na Ciebie Nie masz sie czego bać .

 

Ten drugi lek,który biorę to Edronax-(czyli Reboxetyna) też pobudzający ,jak Xetiran

Jakby coś to pytaj, chetnie odpowiem:) ,może nie odrazu,ale na pewno się odezwę.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje kochanie za odpowiedż . Pytałam o hypnogen ponieważ chce już zakończyc moje leczenie ( pierwszy raz brałam takie leki i ostatnio zaczełam się żle czuc to znaczy , serce troche mnie boli a Xetiran zamiast pobudzać ( jak piszesz ) strasznie mnie spowolnił, nie mam ochoty do działania :( ) bo już mam małe obiawy lękowe , ale chce mieć coś , na wrazie czego , gdy coś się zacznie. w tym tygodniu idę do Pani lekarki i zobaczymy co powie , pewnie będe musiała stopniowo zmniejszac dawke , sama nie wiem.

Serdecznie cie pozdrawiam i życze szybkiego zakończenia terapi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hypnogen to inaczej zolpidem:)Ja biore zolpidem 5 lat:)) Bardzo go sobie chwale gdyz biore tylko male dawki przed snem doslownie 1/4 tabletki.Czasami wiecej i bardzo dobrze rozluznia.Efekty uboczne naleza raczej do milych,wiec nie ma co panikowa.Trzeba tylko uwazac,aby nie brac duzo i czesto bo uzalezni!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I okazało sie ze powinnam jeszcze brać Xetiran koło pół roku .Lekarka powiedziała że leczenie powinno trwac jeszcze pół roku od całkowitej poprawy :(

Przekonałyście mnie do Hypnogenu , będe brała ale tylko w traumatycznych momentach.

Kochani mam jeszcze pytanko , czy takie leki psychotropowe po zakończeniu leczenia odstawia się odrazu czy stopniowo zmniejsza się dawkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno się stopniowo odstawiac antydepresanty.

Ale różni lekarze różnie robią

Mi się zdarzało,że przechodzilam z jednego leku na drugi od razu( tak kazał mi lekarz)

Ale jeśli będzie na tyle dobrze(czego Tobie życzę z całego serca),ze nie będziesz musiała brac już leków to lepiej stopniowo,ale o tym i tak zadecyduje Twoj lekarz.

Twoja lekarka ma racje,tak jest z lekami,a bierze się dłużej,żeby zapobiec ewentualnym nawrotom depry Jak za szybko odstawisz,bo wydaje się ,ze jest dobbrze ,to wszystko może wrócić.też tak kiedyś robiłam i to był błąd.

Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×