Skocz do zawartości
Nerwica.com

Strach przed schizofrenią


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

WawTomek123, Jakoś mnie nie zmartwiłeś ,bardziej ufam opinii lekarzy .Którzy z własnego doświadczenia wiedza ,że często wiedza książkowa jest oddalona od stanu rzeczywistego. Wiec zmartwisz ,mnie jak ukończysz medycynę ,zrobisz staż i przez jakieś 10 lat w zawodzie nabierzesz doświadczenia :D..Dopiero po tym okresie napiszesz ten post .

 

ale nie mozna lekcewazyc podobnych rzeczy na podstawie informacji na forum

Blagam Was!

forum to miejsce gdzie wymieniamy się doświadczeniami ,większość z nas ma w dupie diagnozę na forum . I korzysta z porad lekarzy ,a Ci którzy szukają diagnozy TU są przez nas przekonywani o konieczności wizyty u lekarza .Wiec Twoja egzaltacja jest ...co ,nieco nie na miejscu .Jak na przyszłego psychiatrie masz problem z utrzymaniem dystansu .

 

[Dodane po edycji:]

 

Lajla, tak ma schizofrenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WawTomek123, Ci, którzy oczekują pomocy wchodzątu na forum i ją dostają. W większosci przypadków jest tak,że kazdy z nas trafia do specjalisty. Poprzez namowę, ale trafia. Prawie kazdy z nas próbował leków.Często były nietrafione.

Fajnie,że masz wiedzę. Teoria to jedno, praktyka-drugie.

Specjaliści rzadko robią nam porządne wywiady. O testach nie wspomnę. Drugą sprawą jest fakt,że NFZ nie pokrywa kosztów związanych z takim luksusem. NIe powinno Ciebie dziwić to,że czasem probujemy się samouspokajać czy uspokajać, z różnym skutkiem.

I jeszcze jedno, mało ktory psychiatra jest terapeutą, albo współpracuje z terapeutą. Psychiatra mówi o zaburzeniach lękowo-depresyjnych, a terapeuta o załamaniu nerwowym.Żaden nie wykonal żadnych testów.Cieszę się,ze ktoś taki jak Ty trafił na to forum.

Jak wg Ciebie powinno przebiegac leczenie zaburzeń z podejrzeniem schizofrenii? A jak zaburzeń lękowo-depresyjnych podszytych zaburzeniami osobowości? Jest też CHAD.

Kiedy tylko terapia? Kiedy tylko leki? A kiedy terapia i leki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krwiopij, Hania........daj spokój proszę................

NIe masz schizofrenii.

Czy jak się studiuje medycynę, a potem robi się specjalizację psychiatryczną, to czy ma się praktyki? Czy tylko, albo i "aż" wiedzę teoretyczną?

Odpowiedz sobie sama na to pytanie.

Jeden post nie może Cię wyprowadzić z równowagi Haniu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krwiopij, Ahhh co Ty aktywista ,myślący ze jest wszechwiedzący zacytował kawałek podręcznika a Ty już się przejmujesz . Psychiatria to dział medycyny (żywy) każdego dnia coś nowego . :D

 

[Dodane po edycji:]

 

WawTomek123, Wiec mądralo zastanów się następnym razem co i w jakiej formie wypisujesz

smerf mądrala to Przy tobie pikuś ..Pan PIKUŚ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie ,przeciez nie mam zlych intencji!mialem jak najbardziej dobre zamiary.Chcialem tylko namowic do nie wchodzenia w pewne nieprawdziwe klisze ktore czesto sie na tym forum przewijaja!przeczytajcie prosze ze rzoumieniem ten post jeszcze raz.mail on zachecic do pracy nad soba,dbania o siebie a nie wkrecania Wam schizofrenii.a tu widze reakcja histeryczna ogolu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WawTomek123, To Ci się chwali ,ale należało się wpierw zapoznać z forum . I zobaczyć czy zachęcamy się do autodiagnozy czy wizyty u specjalisty . Nabierz dystansu .A Twoja wiedza,na 100% przyda się komuś na tym forum :P

...A i może Ty się czegoś nauczysz ..przy okazji :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moniko a co mialoby byc prawda a co nie?co masz konkretnie na mysli?psychiatra dziala objawowo.czy zadalas lekarzowi konkretne pytanie?prosze mi powiedziec KONKRETNIE?

 

[Dodane po edycji:]

 

Krwiopiju mozesz mi ptrzyblizyc swoje obawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

psychiatra zawsze mowi co dolega.nalezy zadac konkretne pytanie,a uzyska sie konkretna odpowiedz krwiopijco masz racje.nie ma mowy o zadnym zatajaniu

 

[Dodane po edycji:]

 

a czy mozesz mi powiedziec jak rozumiesz slowo psychoza,jakie moglyby byc jej objawy Twoim zdaniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno:chcialbym zaznaczyc ze moja wiedza nie jest czysto ksiazkowa.kilka lat temu sam mialem stwierdzone objawy psychotyczne,po srodkach psychoaktywnych,leczylem zaburzenia lekowe uogolnione znam to od strony ze tak powiem praktycznej

 

[Dodane po edycji:]

 

czego w tej definicji nie rozumiesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WawTomek123, chodzilo mi o to co napisałeś, o nieprawdziwe klisze ktore czesto sie na tym forum przewijaja Twoim zdaniem.

Nie chodził mi o to,ze nie potrafię odroznic fikcji od rzeczywistości czyli co jest prawdą, a co nią nie jest. Źle sformuowałam wypowiedź.

 

WawTomek123, Problemem w diagnozowaniu nas przez lekarzy, może być też nieumiejętność nazywania swoich stanów. Co wtedy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisalem to zanim Ty napisalas swoje.Chwilke cierpliwosci.hm to jest dosc skomplikowana sprawa.najoglniej rzecz mowiac psychoza nazywa sie stan ktory by oscylowal wokol dwoch rzeczy ;urojen i omamow,halucynacji.To najistotniejsze.Jesli takie wystepuja to znaczy ze czesciowo lub tez calkowicie traci sie swiadomosc tak?trzewzy osad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jakie watpliowsci wobec czego?nie pojmujecie ze nie ma w tym zadnego drugiego dna,zadnych nowosci ktorymi was zaskocze.sa pewne kryteria diagnostyczne i ubieranie ich w nowe inne slowa nie ma sensu.Psychoza to reakcja psychiki na poszukiwanie stabilizacji.Nie rozumiem Waszych oczekiwan

 

[Dodane po edycji:]

 

Ta definicja jest bardzo dobra i wystarczajaco jasna chcialbym sie dowiedziec czego w niej nie rozumiecie i co chcielibyscie wyjasnic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie

 

Widzisz, uspokoiłeś mnie. Bo to fajnie brzmi.

Masz na myśli stabilizację w szerokim tego slowa znaczeniu......stabilizację we wszystkich sferach życia człowieka?

A co z wewnętrznymi konfliktami? Skąd się biorą? Uaktywniają się w wyniku braku stabilizacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mozna podac jakiejs wyczerpujacej definicji psychozy.widzcie kiedy zadajecie pytania macie juz swoje utarte wyobrazenia,wlasne rozumienia slow ktorymi posluguje sie fachowa medycyna.i to jest problem,wlasnie to poslugiwanie sie utartymi wyobrazeniami zaczerpnietymi z niefachowego podejscia do sprawy.a takie informacje w rekach niepowolanych osob to nic dobrego

 

[Dodane po edycji:]

 

najprosciej mowiac i takie jest moje zdanie jedyny podstawowy problem to AKCEPTACJA to brzmi powierzchownie ale konflikt to wlasnie nieakceptacja.najmadrzejsze posty jakie tu przeczytalem i te najwlasciwsze to te, w ktorych ludzie pisza o akceptacji calosciowej

 

[Dodane po edycji:]

 

uaktywniaja sie w wyniku braku akceptacji....zobacz mamy czlowieka ktory na przyklad mowi do siebie na ulicy..mowimy wariat a on kompensuje w ten sposob pewien brak .Nerwica to taki zapalnik cialo psychika mowi "zadbaj o mnie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego to sie wydaje byc niemozliwe?

 

[Dodane po edycji:]

 

w wiekszosci zaburzen niezaleznie od stopnia ich powagi psychoterapia obok farmakologii jest konieczna..

 

[Dodane po edycji:]

 

Moniko dlaczego CZEGOKOLWIEK mialabys nie akceptowac DLACZEGO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×