Skocz do zawartości
Nerwica.com

Strach przed schizofrenią


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Ale wedlug twilighta jak myslimy,ze mamy schize to jednak mozemy ja wlasnie miec, i znowu zasiano we mnie przerazenie.Choruje dokladnie 2 lata:(

 

Excuse me? Nigdzie nic takiego nie napisałem. IMO, jeśli ktoś myśli ''boże, pewnie mam schizofrenie, to straszne!" to dobra wiadomość, bo na 99,99% tej schizofrenii nie ma. Porównałem to do sytuacji, kiedy ja sobie pomyślę, że mam pieniądze :lol: Fajnie tak sobie pomyśleć, ale nic z tego nie wynika.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze,a czy diagnoza jednego,nawet dobrego psychiatry w powyzszej sprawie jest decydujaca,bo ja teraz wymyslilam ze moze isc do innego,moze sie pomylil i nie odkryl u mnie podstaw schizy,a jak jeszcze wyczytalam,ze u kobiet schizofrenia zaczyna sie pozniej niz u mezczyzn,tj.30 rok zycia a mnie do tego blisko,to juz totalna panika i zalamanie....Przeciez zanim uderzy sama achiza to jest tzw.stadium "przed"....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moniczka, jeśli Cię to uspokoi to możesz iść do innego lekarza który zapewne potwierdzi diagnoze tego pierwszego, tylko postanów sobie ze jesli tak sie stanie to zaczniesz normalnie zyc i przestać wmawiac sobie chorobe psychiczna!!!To naprawde nie ma sensu. Zobaczysz ze jak troche zajmiesz sie czyms innym i pokonasz pierwszy lęk to bedziesz sie lepiej czuc...powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale lekarz, do ktorego chodze dal mi wyraznie na pismie,ze mam zaburzenia lekowe z zespolem panicznym,czy moze sie mylic?Moim problemem jest to,ze ja nie wierze w to co mowia lekarze tylko mam swoje teorie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha,ha,ha,dobre!A swoja droga czy schizofrenik siedzial by na tym forum i rozwarzal: mam, czy nie mam schizy...Naprawde musze sie czyms zajac,a swoja droga to moja wiedza medyczna tak wkurza lekarzy,ze nie lubia ze mna rozmawiac,bo ja wiem lepiej:)Moje polki uginaja sie od ksiazek medycznych,chyba minelam sie z powolaniem,obecnie zglebiam "Nadcisnienie tetnicze a hemodynamika doswiadczalna".Wielki tom "Psychiatrii" juz za mna:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marianek zabiłeś mnie ta historią :mrgreen: ale był z Ciebie niezły aparat jako dziecko :mrgreen:

Moniczka może zacznij czytać jakąś inną tematykę, bo to zgłębianie książek medycznych doprowadzi do tego, że będziesz mieć wszystkie choroby w nich zawarte ;) na co Ci to kobito ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie sklada,ze nie tylko nie boje sie leczenia i lekarzy ale wiec kocham chodzenie po szpitalach gdzie sie mna zajmuja,stawiaja diagnozy itd.Chodze tez do psychiatry,biore leki ale natrectwa o schzizofrenii nikt ani nic nie jest mi w stanie wybic z glowy.Sama nad tym ubolewam bo zycie z tym to koszmar.

Chodzilam tez na terapie-koszmar jeszcze wiekszy,mlode paniusie z pazurami rozprawialy o nerwicy,to wszystko jest jakas kpina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzilam tez na terapie-koszmar jeszcze wiekszy,mlode paniusie z pazurami rozprawialy o nerwicy,to wszystko jest jakas kpina.

to, że ktoś jest młody i ma pazury nie znaczy, że nie może rozprawiać o nerwicy ;)

Tak sie sklada,ze nie tylko nie boje sie leczenia i lekarzy ale wiec kocham chodzenie po szpitalach gdzie sie mna zajmuja,stawiaja diagnozy itd
czy właśnie to leczysz? zamiłowanie do szpitali i lekarzy, pytam bo większość społeczeństwa raczej szerokim łukiem woli omijać szpitale ;)

Moniczko jakie masz hobby, pasje? tak się zastanawiam nad tym co napisałaś i wydaje mi się, że potrzebujesz ciągłego zainteresowania tego aby ktoś ciągle się Tobą zajmował, Ty nie chcesz usłyszeć że jesteś zdrowa, że nie masz schizofrenii bo byłoby to jednoznaczne z brakiem szumu wokół Ciebie, nie zrozum mnie źle ja nie ironizuje teraz tylko tak sobie gdybam, masz kompletnie zachwiane poczucie bezpieczeństwa i własnej wartości i do póki nie poradzisz sobie z tym nie zawalczysz o siebie do póty będziesz "chora na schizofrenię".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mase pasji i zainteresowan,nie siedze bezczynnie rozprawiajac o schizie,ale tak sie po prostu zastanwiam skad to jest,te ciagle bole serca,zadyszki,mysli ze juz wariuje,nie potrafie uwierzyc ze to nerwica.A po gorach sie chodzi,biuro sie prowadzi i dalej zyje....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moniczka ja też długo nie mogłam uwierzyć, że to nerwica nie mogłam pojąć jak nerwica może dawać takie somtyczne skutki jakim cudem, mam rozwolnienie wymiotuje i czuję, że zaraz zemdleje od nerw to było dla mnie nie do pojęcia, :shock: ale w momencie gdy zrobiłam wszelkie możliwe badania i wszystkie pokazały, że zdrowa jestem jak koń musiałam przyjąć do wiadomości, że to niestety nie guz mózgu tylko zwykła nerwica ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ty mowisz o stronie fizycznej i uwierz mi,ze wszelkie mdlenia konczyn, mdlosci, rozwolnienia, bole serca juz dawno olalam-mam je codziennie i to NERWICA LEKOWA, jak nic, ale jakos gotrzej lub wcale przychodzi mi wmowienie sobie, ze gonitwa mysli, zapominanaie wyrazow, jakanie czy uczucie wariowania to tez nerwica :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta nerwica mnie chyba wykaczy nie chce mi sie nic nie chce mi sie gadac a jak gadam to juz ze zmuszenia,nie chce mi sie chodzic do pracy,w niej ciagle myśle ze mam shizofrenie i ze nic mi nie pomoze,w takim razie po co mam pracowac dorabiac sie statusu spolecznego jak i tak to wszystko strace jak bede chory na shizofrnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie,biorac pod uwage powyzsze nie byloby sensu ani pracowac,ani jesc,ani pic bo i tak masz schizofrenie,a swoja droga powiem Ci,ze JEJ NIE MASZ.Dawno nie czytalam logiczniej myslacego faceta,nie ma co robic na innych,zgadzam sie,bo szerzy sie schiza spoleczna (patrz-->rzady).To sa dopiero schizofrenicy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwie sie,ze na psychiatre trzeba miec predyspozycje,taki Marianek to umie pocieszyc tak,ze czlowiek jeszcze wiekszego leku doznaje.A swoja ndroga dzisiaj mam dzien lekow,boli mnie glowa i mam natlok mysli,jakam sie,placza mi sie wyrazy,nie moge sie wyslowic za Chiny,na dodatek jak czytam ksiazke to tez mi litery jakos sie placze w myslach,nie moge sie skupic i skoncentrowac.Przygladam sie tez przedmiotom wokol,czy juz sie nie zmieniaja tak bardzo sie boje,ze zqaraz nadejdzie schizofrenia,chcialabym by ktos mnie teraz przytulil,pocieszyl i powiedzial ze to tylko glupia nerwica,ale ja juz sama nie wiem w co wierzyc :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak bardzo sie boje,ze zqaraz nadejdzie schizofrenia,chcialabym by ktos mnie teraz przytulil,pocieszyl i powiedzial ze to tylko glupia nerwica,ale ja juz sama nie wiem w co wierzyc Crying or Very sad

Bo to jest tylko nerwica. do schizofrenii brakuje Ci bardzo dużo. Nerwica jest okrutna- Ty też dla niej taka bądź- przestań wierzyć w to co Ci podpowiada- to dla niej ogromny cios!

Tulę bardzo mocno!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co Marianek, sorry ale nie ogladam prymitywnych programow na kanale wymienionym przez Ciebie, to po pierwsze, a po drugie w ataku leku nie jestem w stanie czytac miedzy wierszami, wrecz przeciwnie-jestem wtedy bardzo egocentrycznie nastawiona. I daj spokoj z tymi filologiami, boli Cie to czy co? Powiazales ze soba sprawy zupelnie bez sensu, wyspij sie a jutro pomysl. Dziekuje Kinga, kochana jestes, rowniez tule.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×