Skocz do zawartości
Nerwica.com

experyment z seroxatem


wieslawpas

Rekomendowane odpowiedzi

sadi31, mylisz sie na ulotkach jest napisane ze NAGŁE odstawienie leku wyowluje np objawy takie jak zawroty, splatanie, zaburzenia koncetracji itd. Dlatego ze organizm nie jest przywyczajony do tego ze tak nagle sie urywka dawka leku. PODKRESLE to jeszcze raz dla mnie to głupota. Moja psychiatra powiedziała wyraznie ze leku NIE WOLNO przerywac w sposob nagly bo to jest jak gmeranie w swoim mozgu. PO to te leki sie odstawia stopniowo, aby organiz sie przywyczail do zmniejszonej dawki leku.

To jest oczywiste i nie ma sensu dluzej tego dyskutowac.

Przyszlo mi do glowy cos innego - moze ten "eksperyment" to taka wyrafinowana forma samookaleczenia wlasciwego i typowego w BPD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemano,

 

A wiec mamy noc. Lękow nie ma, znienkelo gdzies całkowicie napiecie. No napiecia nie ma w ogole a do tej pory to oni mi najbardziej doskwieralo a nie lęki. Zamiast tego nasilily sie zawroty glowy. W zasadzie obecnie to jedyny objaw. Sa tez efekty pozytywne, czuje sie jakis uspokojony, ale nie jak po lekach tylko to jest przykladowo taki spokoj jaki sie ma wygrzewajac sie we wiosennym sloncu. Lekko zmienilo sie postrzeganie rzyczywistosci, wszystko wydaja sie takie miekkie, naturalnie, emocje czuje sie lepiej. Tak jak dawniej. Umysl chyba zaczyna produkowac melatonine.

 

Generalnie nikomu nie polecam takich esperymentow. Mam taka prace, ze musze robic experymenty i w zasadzie to pcha firme do przodu. O co tutaj chodzi...? O sprawdzenie czy musze to brac. A to bardzo wazne bo jesli cos musimy to samopoczucie jest marne. W sumie widze, ze nie musze. Wiec jesli wezme bedzie to kwestia wyboru a nie przymusu.

 

Jest dobrze, bywalo gorzej z seroxatem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ciężko jak cholera, ja nie odstawiłem w sumie tylko zmieniłem na inny lek.

 

Scrat, a czy możesz napisać jak wyglądała zmiana? Ja seroxat odstawiłem po roku brania i po tygodniu przerwy przeszedłem w sertralinę. A jak było u Ciebie? Jestem bardzo ciekaw...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A odstawiałeś go z dnia na dzień czy redukowałeś? Po jakim czasie to nastąpiło?Ja odstawiłem z dnia na dzień po roku by przejść w sertralinę.Do dnia dzisiejszego mam wrażenie, że odczuwam tego skutki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co tutaj chodzi...? O sprawdzenie czy musze to brac. A to bardzo wazne bo jesli cos musimy to samopoczucie jest marne. W sumie widze, ze nie musze. Wiec jesli wezme bedzie to kwestia wyboru a nie przymusu.

Zawsze jest kwestia wyboru, nikt nas nie zmusza na siłę do brania leków (no chyba że nas przetrzymują w kaftanie :shock:). Skoro nie chcesz ich brać, to nie trzeba było zaczynać. A odstawia się to (jak agusia napisała) stopniowo, a nie z dnia na dzień.

 

Ale z tego co pamiętam to było z tobą marnie, więc licz się z tym że wkrótce będziesz się czuł tak samo jak przed rozpoczęciem! Branie leków wymaga konsekwensji, albo się bierze albo nie.

 

[Dodane po edycji:]

 

Domyslam sie ze chodzi o wkladanie gwozdzi do gniazdka, zabawa z lutownicą w wannie pelnej wody, skok z balkonu na przescieradle, przebieganie nocą przez autostrade, wydlubywanie korkociagiem wlosa z ucha ...

A swoją drogą, rewelacyjne pomysły!! Wydrukuję sobie i powieszę na ścianie, skorzystam z nich jak się będę nudzić :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

antydepresanty to leki w jakimś sensie hormonalne ,trudno wiec czuć sie dobrze zmniejszając drastycznie hormon niezbędny do właściwego funkcjonowania organizmu... zabierz cukrzykowi insuline to dowiesz sie co czuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka,

 

po 72 godzinach wzialem tebletke sero. Wieczorem bolala mnie glowa juz glowa powodu odstawienie sero wzialem wiec apap. Spalem w nocy barardzo długo. Rano jednak dopadło mnie przygebienie. Zmeczyło mnie już walczenie ze wszelkimi fizczynymi i psychicznymi doleglowosciami odstawienia sero. Nie tędy droga, nie chce sie zmuszac do takiego meczeństwa. Trzeba jednak stopniowo.

 

Zazylem tabletke, a wszelkie bole wcale nie przeszly jak reką odjął! Za dużo sero wyszlo z ogranizmu.

 

Czyli jakbym nie mial lekow to moge wytrzymac jakies 2 dni.

 

Wieslaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

antydepresanty to leki w jakimś sensie hormonalne ,trudno wiec czuć sie dobrze zmniejszając drastycznie hormon niezbędny do właściwego funkcjonowania organizmu... zabierz cukrzykowi insuline to dowiesz sie co czuje...

 

Nie do końca dobre porównanie, ale przesłanie rozumiem. Tylko, żeby było śmieszniej ja leki zmieniałem,owszem bez kontroli lekarza, ale swego czasu mocno obczytałem się jak to robić, wymieniłem opinie i dotarłem nawet do dokumentu psychiatry gdzie wyraźnie polecono przejść na inny lek tak jak ja to zrobiłem. Czyli odstawienie, przerwa, nowy lek.

 

A wczoraj znalazłem na temat paroksetyny to:

www.cjcp.ca/cjcp_04-032_e69-r101631

 

Zastanawiające jest to mocno...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×